Host Frekvence 1
30. listopad 2022

Poslechněte si podcast: Aneta Langerová: Nejlepším dárkem k Vánocům jsou pro mě koncerty

Hostem v ranním vysílání byla zpěvačka Aneta Langerová. Prozradila nám, jaké to je být introvertem ve světě showbyznysu, jestli ji láká herectví a proč jela při tvorbě alba Dvě slunce do hor? V rámci středečního Music Studia Live nám také zahrála písně jako Svatou Kordulu, Marii či Vodu živou. Poslechněte si rozhovor.

28:21

Host Frekvence 1

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Dnes 12:12

Adam Ondra: Česká republika má mezi lezci ve světě dobrý zvuk

Ráno jsme si povídali s lezcem Adamem Ondrou. Prozradil nám, jak se těší na Světový pohár v boulderingu na Letné a jak si vede Česká republika mezi světovou lezeckou špičkou? Poslechněte si rozhovor.

Včera 16:39

Libor Neuwirth: Nejdůležitějšími pravidly etikety je chování vůči ostatním, vhodné oblečení a mluva

Dnes na Frekvenci 1 pojedeme na vlně galantnosti, dorazil k nám Libor Neuwirth. Jak bere to, že ho oslovují jako nového Ladislava Špačka? Kolik má doma kravat a proč nosí motýlky? Jaké jsou tři nejdůležitější pravidla etikety? Jak je to s jeho projektem Etiquette for every day? A jaké dotazy nejčastěji dostává? Jaké video zafungovalo nejvíce? Poslechněte si celý rozhovor.

Před čtyřmi dny 13:12

Andy Voříšková: Nejsilnější motivátor ke cvičení by mělo být zdraví. Nejlepší pohyb pro začátečníky je chůze

Dnes na rozhovor dorazila advokátka, fitness trenérka a blogerka Andy Voříšková, která vymyslela projekt Fitfab Strong. Je jejím cílem opravdu zvednout Čechy a Slováky z gaučů? Kam chodí, když je unavená? Jaký je ideální sport, se kterým začít, když se člověk nikdy nehýbal? Jaký je největší sportovní úspěch, který má za sebou? Umí se někdy nudit a jak je na tom s vařením? Poslechněte si celý rozhovor.

Před pěti dny 15:03

Bára Poláková: Všechny temné písničky jsme z desky vyházeli a pošleme skrz ní radost

Dnes ráno nás navštívila na Frekvenci 1 herečka a zpěvačka Bára Poláková. Jak se její dcerky těší na prázdniny? Jak ji bavila škola, když byla malá? Jak velká šprtka bývala? Jaká je její nejoblíbenější část dne? Jakým jídlem jí může někdo udělat radost? Jak nejraději jezdí po Praze? Co prozradila o tvorbě její nové desky? Jak si užívá, když fanoušci nosí na koncerty oblečení od ní? Má ještě doma walkmana? Jak si užívá retro a šusťákovky ve svém novém klipu? A nežárlí herectví na její zpívání? Poslechněte si celý rozhovor.

Před šesti dny 15:19

Lucie Macháčková: Historkám z Tinderu se daří lépe, než se mi kdy snilo. Kniha se už stala i bestsellerem

Dnes pojedeme na vlně zábavy, protože k nám dorazila spisovatelka a stand up komička Lucie Macháčková. Má svůj oblíbený vtipy? Jaké bylo nejhorší publikum, které zažila? Jak se daří knížce Historky z Tinderu? Proč si nakonec knihu načítala sama a proč se jí do toho nechtělo? A chystá vydání další knížku? Kdy mají stand up komici největší sezónu? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 14:15

Jaroslav Svěcený: Deska Way of Life není jen pro posluchače klasické hudby, je pro všechny. Splnil jsem si sen

Na Frekvenci 1 dorazil houslista Jaroslav Svěcený. A proč musí houslista dodržovat fyzickou kondici? Jaké bylo nejvzdálenější místo, kde hrál? Čím si splnil sen? Hrál někdy se nějakou popovou kapel? Půjčil by někdy někomu svoje housle? Kdo je absolutně top ve výrobě houslí? Chtěl mu už někdo ukrást housle? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 16:08

Radim Jebavý a David Novotný: Dominik Hašek byl náš fanoušek. Vzali jsme ho s sebou na cestu, sáhl si na dno sil

Dnes na Frekvenci 1 dorazil Radim Jebavý a David Novotný, cykloparťáci na cestách a autoři knihy Kolo, sny, dobrodružství. Kde se poprvé potkali? Je něco, co si vždycky berou na cestách s sebou? Jaká byla nejdelší vzdálenost, kterou ujeli na kole? Co mají společného s Dominikem Haškem? Poznávají ho lidé na cestách? A co se jim stalo v Kazachstánu? Mají na cestách rozdělené role? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 14:19

Kuba Ryba: Já nejsem žádný zpěvák, já jen melodicky řvu

Dnešní ráno nám zpříjemnil frontman kapely Rybičky 48 Kuba Ryba. Ten je totiž vždycky vysmátý a dobře naladěný a ne jinak tomu bylo dnes. S Lubkou a Mírou si povídali především o blížících se dvou megakoncertech v Kutné Hoře k příležitosti 20 let, které proběhnou 27. a 28. června. Na co všechno a především na koho se můžou fanoušci těšit? Jak se bude jmenovat nová megadeska? Který koncert si úplně nejvíc ze všech užil? Jak s nervy zvládl koncert v O2 areně? Kolika dodávkami a auty jezdí na koncertech? Jak moc se za tu dobu změnily jejich požadavky na pořadatele? Co řekl ohledně svých úzkostí a depresí? A co plánují na podzim za překvápko?

Před týdnem 11:56

Michal Thomes: Rád bych na Rock for People přivítal Red Hot Chili Peppers nebo System of a Down

Dnes ráno jsme si povídali s ředitelem Rock for People Michalem Thomesem. Na jakém festivalu byl naposledy? Máme se ještě hodně co učit od zahraničních akcí? Jaký je jeho největší festivalový úspěch? Jaký je jeho největší festivalový sen? A jaký byl největší festivalový průšvih? Kolik piva se během festivalu vypije? Jak dlouho dopředu se připravuje další ročník? Kolik razítek jeden festival obnáší? A která kapela si s sebou vozí vlastní posilovnu? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 09:27

Justýna Zedníková: Jsem připravená i na negativní články a komentáře. Kdybych je nezvládala ustát, nemohla bych tuhle práci dělat

Středeční ráno na Frekvenci 1 bylo skutečně krásné. S Lubkou a Mírou totiž vysílala nejkrásnější žena České republiky. I s překrásnou korunkou dorazila Justýna Zedníková, Miss Czech republic 2023. V kolik hodin dnes stávala, a kdo ji ráno pomáhal s přípravou? Ve které čísti soutěže byla nejvíc nervózní? Čeho se nyní nejvíc bojí? Odložila už korunku, nebo s ní i spí? Čím vítězství oslavila? Jaké bylo první probuzení po finálovém večeru? Jak se připravila na život celebrity? Je připravená na negativní články a komentáře? Jaké populární soutěže by se chtěla zúčastnit? Může si ještě dovolit nějaké oblíbené hříšné jídlo, nebo už se musí připravovat na Miss World? A co dalšího Justýna prozradila? Poslechněte si celý rozhovor.