Host Frekvence 1
4. říjen 2022

Poslechněte si podcast: Josef Maršálek: Když už lidi pečou, ať toho udělají méně, ale ať je to kvalitní. Takže vanilka jedině pravá

Krásné úterní ráno jsme si užili s cukrářem Josefem Maršálkem, který nám všem svým úsměvem rozzářil den. S Lubkou a Mírou si povídali například o jeho nové knize, o Peče celá země, o novém pořadu s Terezou Bebarovou nebo o jeho plánované cestě do Indie. Jak moc se tam změnil cukrářský trh? Peče na Vánoce cukroví? A jak často za ním lidi na ulici chodí, aby jim poradil s nějakým receptem? Poslechněte si rozhovor.

09:31

Host Frekvence 1

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Před dvěma dny 13:12

Andy Voříšková: Nejsilnější motivátor ke cvičení by mělo být zdraví. Nejlepší pohyb pro začátečníky je chůze

Dnes na rozhovor dorazila advokátka, fitness trenérka a blogerka Andy Voříšková, která vymyslela projekt Fitfab Strong. Je jejím cílem opravdu zvednout Čechy a Slováky z gaučů? Kam chodí, když je unavená? Jaký je ideální sport, se kterým začít, když se člověk nikdy nehýbal? Jaký je největší sportovní úspěch, který má za sebou? Umí se někdy nudit a jak je na tom s vařením? Poslechněte si celý rozhovor.

Před třemi dny 15:03

Bára Poláková: Všechny temné písničky jsme z desky vyházeli a pošleme skrz ní radost

Dnes ráno nás navštívila na Frekvenci 1 herečka a zpěvačka Bára Poláková. Jak se její dcerky těší na prázdniny? Jak ji bavila škola, když byla malá? Jak velká šprtka bývala? Jaká je její nejoblíbenější část dne? Jakým jídlem jí může někdo udělat radost? Jak nejraději jezdí po Praze? Co prozradila o tvorbě její nové desky? Jak si užívá, když fanoušci nosí na koncerty oblečení od ní? Má ještě doma walkmana? Jak si užívá retro a šusťákovky ve svém novém klipu? A nežárlí herectví na její zpívání? Poslechněte si celý rozhovor.

Před čtyřmi dny 15:19

Lucie Macháčková: Historkám z Tinderu se daří lépe, než se mi kdy snilo. Kniha se už stala i bestsellerem

Dnes pojedeme na vlně zábavy, protože k nám dorazila spisovatelka a stand up komička Lucie Macháčková. Má svůj oblíbený vtipy? Jaké bylo nejhorší publikum, které zažila? Jak se daří knížce Historky z Tinderu? Proč si nakonec knihu načítala sama a proč se jí do toho nechtělo? A chystá vydání další knížku? Kdy mají stand up komici největší sezónu? Poslechněte si rozhovor.

Před pěti dny 14:15

Jaroslav Svěcený: Deska Way of Life není jen pro posluchače klasické hudby, je pro všechny. Splnil jsem si sen

Na Frekvenci 1 dorazil houslista Jaroslav Svěcený. A proč musí houslista dodržovat fyzickou kondici? Jaké bylo nejvzdálenější místo, kde hrál? Čím si splnil sen? Hrál někdy se nějakou popovou kapel? Půjčil by někdy někomu svoje housle? Kdo je absolutně top ve výrobě houslí? Chtěl mu už někdo ukrást housle? Poslechněte si celý rozhovor.

Před šesti dny 16:08

Radim Jebavý a David Novotný: Dominik Hašek byl náš fanoušek. Vzali jsme ho s sebou na cestu, sáhl si na dno sil

Dnes na Frekvenci 1 dorazil Radim Jebavý a David Novotný, cykloparťáci na cestách a autoři knihy Kolo, sny, dobrodružství. Kde se poprvé potkali? Je něco, co si vždycky berou na cestách s sebou? Jaká byla nejdelší vzdálenost, kterou ujeli na kole? Co mají společného s Dominikem Haškem? Poznávají ho lidé na cestách? A co se jim stalo v Kazachstánu? Mají na cestách rozdělené role? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 14:19

Kuba Ryba: Já nejsem žádný zpěvák, já jen melodicky řvu

Dnešní ráno nám zpříjemnil frontman kapely Rybičky 48 Kuba Ryba. Ten je totiž vždycky vysmátý a dobře naladěný a ne jinak tomu bylo dnes. S Lubkou a Mírou si povídali především o blížících se dvou megakoncertech v Kutné Hoře k příležitosti 20 let, které proběhnou 27. a 28. června. Na co všechno a především na koho se můžou fanoušci těšit? Jak se bude jmenovat nová megadeska? Který koncert si úplně nejvíc ze všech užil? Jak s nervy zvládl koncert v O2 areně? Kolika dodávkami a auty jezdí na koncertech? Jak moc se za tu dobu změnily jejich požadavky na pořadatele? Co řekl ohledně svých úzkostí a depresí? A co plánují na podzim za překvápko?

Před týdnem 11:56

Michal Thomes: Rád bych na Rock for People přivítal Red Hot Chili Peppers nebo System of a Down

Dnes ráno jsme si povídali s ředitelem Rock for People Michalem Thomesem. Na jakém festivalu byl naposledy? Máme se ještě hodně co učit od zahraničních akcí? Jaký je jeho největší festivalový úspěch? Jaký je jeho největší festivalový sen? A jaký byl největší festivalový průšvih? Kolik piva se během festivalu vypije? Jak dlouho dopředu se připravuje další ročník? Kolik razítek jeden festival obnáší? A která kapela si s sebou vozí vlastní posilovnu? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 09:27

Justýna Zedníková: Jsem připravená i na negativní články a komentáře. Kdybych je nezvládala ustát, nemohla bych tuhle práci dělat

Středeční ráno na Frekvenci 1 bylo skutečně krásné. S Lubkou a Mírou totiž vysílala nejkrásnější žena České republiky. I s překrásnou korunkou dorazila Justýna Zedníková, Miss Czech republic 2023. V kolik hodin dnes stávala, a kdo ji ráno pomáhal s přípravou? Ve které čísti soutěže byla nejvíc nervózní? Čeho se nyní nejvíc bojí? Odložila už korunku, nebo s ní i spí? Čím vítězství oslavila? Jaké bylo první probuzení po finálovém večeru? Jak se připravila na život celebrity? Je připravená na negativní články a komentáře? Jaké populární soutěže by se chtěla zúčastnit? Může si ještě dovolit nějaké oblíbené hříšné jídlo, nebo už se musí připravovat na Miss World? A co dalšího Justýna prozradila? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 19:49

Cože: Žena by měla umět rozpoznat míru kokotství, aby se šťastně vdala

Úterní ráno bylo na Frekvenci 1 plné humoru. Mezi 9 - 10 hod. vysílal Michal Suchánek a Petr Kolečko. Ti se stejně jako ve svém pravidelném pořadu Cože na Frekvenci 1 snažili poradit posluchačům s opravdu záludnými problémy. Prozradili například, co mají maminky na mateřské dovolené dělat, aby se nezbláznily, jak si má žena najít manžela, který ji bude milovat do konce života nebo co dělat s bolavými zády. Poslechněte si celé první živé vysílání Cože.

Před týdnem 13:05

Petra Jíchová a Ondřej Postl: Chcete-li se stát mistrem Evropy, musíte si to tak nastavit v hlavě

Našimi dnešním hosty jsou čerství mistři Evropy v taekwondu Petra Jíchová a Ondřej Postl, teda pondělní ráno bude na Frekvenci 1 ve sportovním duchu. Kolik lidí z deseti si myslí, že taekwondo je něco jiného, než ve skutečnosti je? S čím si to nejčastěji pletou? Ve které zemi je taekwondo nejpopulárnější? Z jaké země jsou nejtěžší soupeři? Bývají stále před zápasy nervózní? Jaký mají recept na to, jak se stát mistrem Evropy? Každý chlap, který se stane mistrem Evropy, tak brečí? Co dělají taekwondisti za práci? Proč se právě pro tenhle sport rozhodli? Jakým dalším sportům se věnovali? Jak si Česká republika vede ve světě v taekwondu? Co si taekwondista pořídí jako první? A je to sport pro každého? Poslechněte si rozhovor.