Před týdnem

Poslechněte si podcast: Jak získat "řidičák na loď" - tedy správně řečeno průkaz vůdce malého plavidla, jak vypadají zkoušky a co bude potřebovat zájemce o půjčení lodi v zahraničí?

O tom si Slávka Brádlová povídala s Evženem Vodrážkou.

18:40

Host Dopoledního expresu

Vydává: Český rozhlas

Naši hosté poradí, pobaví, vysvětlí...

Web

Před dvěma dny 17:19

Oftalmologická poradna: oči a cukrovka

Jaký je vztah mezi cukrovkou a nemocemi očí? Nejen o tom se bavíme s oftalmologem Pavlem Sušickým.

Před dvěma dny 19:41

Cukrovka je hodně nepříjemná nemoc a bohužel s cukrovkou přicházejí i další komplikace a onemocnění

Jedním z nich jsou problémy s naším zrakem. Jak souvisí cukrovka a oči? Co je to diabetická retinopatie? Kdy navštívit lékaře a kdy už je pozdě na léčbu? To se dozvíte od dnešního hosta Dopoledního expresu očního lékaře MUDr. Pavla Sušiského. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Zdeněk Lukesle.

Před třemi dny 17:37

Veronika Křížová se zapojila do pekařské show České televize Peče celá země 2022. Pochází z Ústí nad Labem a pracuje jako úřednice

V soutěži Peče celá země se probojovala do závěrečných kol. Nakonec obsadila 5 místo. Co bylo nejtěžší, za co by se sama pochválila, co poradí začínajícím domácím cukrářkám a pekařkám i střípky ze zákulisí soutěže - o tom všem si s ní povídala Slávka Brádlová.

Před čtyřmi dny 20:46

S Vladimírem Hronem o jeho profesích i životě během koronavirové pandemie

Pozvání do našeho studia tentokrát přijal moderátor, zpěvák, komik a imitátor Vladimír Hron. Málokdo asi ví, že jde o mosteckého rodáka a známého naší moderátorky Lenky Šobové.

Před čtyřmi dny 23:12

Hostem Dopoledního expresu dnes bude moderátor, zpěvák, komik a imitátor Vladimír Hron

Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Před pěti dny 12:23

O hodinkách nejen jako o koníčku, ale také jako o vhodné investici s Milanem Knotkem

Jak výhodně investovat v době, kdy peníze rychle ztrácejí na hodnotě? Někdo doporučuje vložit je do nemovitosti, jiný do zlata či akcií, Milan Knotek ale například rád investuje do dobrých hodinek.

Před pěti dny 16:09

Nechávat ležet peníze ladem se dnes rozhodně nevyplácí

Investovat můžeme do nemovitostí, zlata a pořídit si můžeme také investiční hodinky. Jak na to a jaké vybrat se Milan Král dozvěděl od sběratele hodinek Milana Knotka.

Před šesti dny 15:16

Zkusili štěstí s neobvyklým podnikáním a uspěli – o jejich kytice z lučního kvítí je velký zájem

Manželé Bodysudovi v Mostu se rozhodli, že ve svém volném čase zkusí štěstí s neobvyklým podnikáním – začali vázat překrásné kytice z lučního kvítí.

Před šesti dny 17:06

Místo, aby vlastní ženě věnoval kytici, otevřel si sní pozoruhodné květinářství

Luční kvítka mění Lukáš Bobysud z Mostu v úchvatné kytice, které vás ohromí. Přitom normálně chodí do práce a všemu kolem květin se věnuje až po té. Proč a jak to dělá, prozradí v dnešním Dopoledním expresu. Moderuje Lenka Šobová.

Před týdnem 16:53

Chcete se stát kapitánem na lodi? Poradíme vám, jak na to

S Evženem Vodrážkou se bavíme o tom, co všechno potřebuje znát vůdce malého plavidla. Řeč je jak o kurzech pro budoucí kapitány takových lodí, tak o tom, jak probíhají zkoušky či o tom, co musí člověk udělat, když si chce u moře vypůjčit loď.