Host Dopoledního expresu

Český rozhlas

Naši hosté poradí, pobaví, vysvětlí...

Web

Epizody

Včera
18:27

O pivě, koronaviru a pivařích se sládkem

Jak se daří sládkům po pandemii koronaviru? Proměnily se nějak chutě a návyky českých pivařů? Nejen o tom se bavíme se sládkem Michalem Roučem.

Před dvěma dny
20:49

O pěstounství v Česku s Michaelovou Bokovou

Pozvání k nám do studia přijala vedoucí služby doprovázení pěstounů Michaela Boková. Bavíme se s ní o tom, co přináší novela zákona o pěstounské péči, o právech a povinnostech pěstounů i o tom, proč je institut pěstounství v v České republice tak málo využívaný.

Před pěti dny
19:50

Naučit se jazyk jde v každém věku, navíc i bez biflování slovíček. Poradíme vám jak na to

Chcete se dobře připravit na jazykovou zkoušku? Jak správně studovat cizí jazyk? Dá se jazyk naučit i bez biflování slovíček? Nejen o tom si povídáme s hlavní metodičkou jazykové školy Skřivánek Marií Jelínek.

Před šesti dny
18:05

Pravidelné preventivní prohlídky u lékaře: jaké jsou nejdůležitější a kdy máte na co nárok

Naším hostem je MUDr. Ludmila Mazylkinová, hlavní lékařka společnosti MOJE AMBULANCE. Bavíme se s ní o preventivních lékařských prohlídkách i o tom, jaká jsou rizika jejich zanedbávání, a to nejen v době covidové.

Před týdnem
21:33

Zapomínání může být u seniorů prvním příznakem vážnějšího problému, varuje odborník

Jak se pozná, že člověk přichází o paměť? Co dělat, když můj blízký potřebuje asistenci, respektive denní péči? Co je to odlehčovací služba? Nejen o tom se bavíme Tomášem Černickým ze SeneCura SeniorCentra Terezín.

Před týdnem
20:20

Studovat na Berkeley je finančně nesmírně náročné, ale stálo to za to, říká houslista Jakub Třasák

Houslista Jakub Třasák se poprvé objevil v televizi zhruba ve čtyřech letech – už tehdy se do myslí diváků zapsal jako dětský houslista s mimořádným talentem.

Před týdnem
17:58

Bylinkářská poradna: bylinky na zahřátí a boj s podzimními neduhy

Proč by neměl ve vašem jídelníčku na podzim chybět zázvor? Jaké bylinky posílí vaši imunitu? Nejen o tom se bavíme s bylinkářkou Venuší Studničkovou.

Před týdnem
21:08

Bytová družstva: výhody a nevýhody. Rozhovor s odborníkem

Jsou družstevní byty jen reliktem minulosti, nebo moderní formou bydlení? Co všechno může bytové družstvo zajistit pro své členy a jaké jsou povinnosti jednotlivých členů?

Před týdnem
18:40

Zápach z úst může signalizovat i závažnou nemoc, varuje stomatoložka

Zápach z úst nemusí signalizovat pouze špatně vyčištěné zuby – může se jednat i o závažnou nemoc. Takové stavy byste měli konzultovat se svým stomatologem, radí MUDr. Iva Pešková.

Před 2 týdny
19:54

Kožní poradna: pigmentové skvrny a další následky letního slunění

Hostem v našem vysílání je kožní lékařka Eva Novotná. Bavíme se s ní o tom, co dělat s pigmentovými skvrnami a také o tom, jaké mohou být další následky letního slunění.