Host Dopoledního expresu
NejnovějšíDnes

Poslechněte si podcast: Tipy na zpracování hub a houbové recepty od šéfkuchaře z Větruše

Hostem ve studiu je tentokrát šéfkuchař z Větruše Zdeněk Kubíček. A protože je právě houbařská sezóna, ptáme se ho na tipy a doporučení ohledně zpracování a přípravy hub.

14:31

Host Dopoledního expresu

Vydává: Český rozhlas

Naši hosté poradí, pobaví, vysvětlí...

Web

Včera 19:11

Přepadli banku, vzali rukojmí a ujížděli k hranicím

plicistu, který je pronásledoval postřelili. Vypadá to jako stručný obsah nějaké detektivky, ale je to skutečný příběh od nás ze severu. Psát se začal v jedné chomutovské bance a k úspěšnému konci ho přivedli ústečtí kriminalisté. jeden z nich, Alexandr Fuč, nám už za chvíli púrozradí i to, jak dopadení lupičů posléze oslavili. Povídat si s ním bude Lenka Šobová.

Před třemi dny 17:22

Hostem Dopoledního expresu bude Alena Saladiaková z Mostu, se kterou si budeme povídat o lamaterapii

Alena chová 4 lamy, které mají výborné terapeutické vlastnosti. Umí pomoci lidem s dlouhodobým duševním onemocněním. Lamy si můžete půjčit podobně jako pejska z útulku na procházku po městě. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Eva Bucharová.

Před čtyřmi dny 17:28

Bude změna počasí, cítím to v kostech

Tato slova často slýcháme z úst našich prarodičů. Že jde ale o onemocnění i u mnohem mladších ročníků, nejenom to se dozvíme od Edity Müllerové, která se už řadu let věnuje lidem, kteří trpí revmatoidní artritidou. Dozvíme se, co si pod tímto máme představit, koho nejčastěji postihuje, příčiny, léčba atd. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Eva Bucharová.

Před týdnem 12:26

Chráněná krajinná oblast Labské pískovce existuje už 50 let

Chráněná krajinná oblast Labské pískovce se nachází mezi Tiskými stěnami a Vlčí Horou u Krásné Lípy. Proč vlastně příroda specifickou ochranu? Nejen o tom si povídáme s Tomášem Salovem, mluvčím národního parku České Švýcarsko.

Před týdnem 20:01

Zahrádkářská poradna: Podzimní práce na zahradě

Našim pravidelným hostem je Libor Kunte, ředitel Střední školy zahradnické a zemědělské A. E. Komerse v Děčíně Libverdě. Tentokrát si s ním povídáme o tom, na co by neměli zahrádkáři před zimou zapomenout.

Před týdnem 14:48

Bylinky, které nám pomohou přežít ve zdraví podzim. Rozhovor s bylinkářkou

Jaké bylinky vám pomohou na podporu imunity a na nachlazení? Které byste měli více využívat teď na podzim? O tom se bavíme s naším hostem, bylinkářkou Venuší Studničkovou.

Před 2 týdny 20:25

Život se psem a pravidla pro něj. Rozhovor s chovatelkou

Psů ve městech přibývá. Proto se chovatelky Dagmar Cestrové ptáme, na co by měli chovatelé při výchově svého čtyřnohého kamaráda myslet, a na co by naopak neměli zapomínat lidé, do jejichž blízkosti se cizí pes dostane.

Před 2 týdny 21:41

Hostem Dopoledního expresu dnes bude zpěvák Josef Vágner

Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Před 2 týdny 19:33

O koronaviru, podzimu a dalších onemocněních s primářem infekčního oddělení Masarykovy nemocnice

Blíží se podzim a my s napětím čekáme, jestli přijde další vlna covidu. Nejen o této nemoci se dnes bavíme s naším hostem, primářem infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Pavlem Dlouhým.

Před 2 týdny 21:42

S hostem Dopoledního expresu Ing. Tomášem Černickým, Ph.D. ze SeneCura SeniorCentra Terezín si dnes budeme povídat o demenci

Jak poznáme začínající demenci? Co to vlastně demence je? Jak se o člověka s demencí starat? Odpovědi na tyto otázky se dozvíte krátce po 11 hodině. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.