25. leden 2022

Poslechněte si podcast: Se silničářem: Jak vypadá údržba silnic v zimě

Liberecký kraj, který tvoří z velké části horské a podhorské oblasti, je na zimní údržbu silnic náročný. Celkem 2 130 km silnic tvoří i silnice II. a III. tříd. Petr Správka, předseda představenstva Silnice LK a.s. prozradil, v jakých oblastech se používá posypová sůl a kde inertní materiál, jak probíhá směna dispečera v čase kalamity, i kolik sypačů, radlic, nakladačů a sněhových fréz je připraveno k ošetření zimních silnic.

16:23

Host Dopoledne pod Ještědem

Vydává: Český rozhlas

Každé všední dopoledne po 10. hodině si do studia zveme zajímavé hosty a povídáme si s nimi o různých tématech.   

Web

Před pěti dny 17:12

Živě od vás: Za hlavním vchodem, napravo od zeber…

Ve středu 11. května jsme vysílali ze zoologické zahrady v Liberci. Starat se o více než 160 druhů zvířat asi není žádná legrace, pracovníci zahrady určitě zažívají každý den i nějaká překvapení. O některá se s námi podělili.

Před šesti dny 15:10

S metodičkou Besipu: Bezpečně na kole i koloběžce

O tom, že příklady táhnou, se můžeme přesvědčit na silnicích, kde se setkáváme nejenom s dospělými, ale i s dětskými cyklisty. A poslední dobou také jezdci na koloběžkách…

Před týdnem 14:41

Chtěl jsem udělat něco, co by lidem udělalo radost, říká mladý výtvarník. A co chystá s Lucií Bílou?

Výtvarník a publicista Jan Diblíček z Malé Skály originálním způsobem pracuje s osvědčenými technikami a materiály, jako jsou korálky, drátky, textil, dřevo a papír, které proměňuje v nevšední dekorace a milé dárky.

Před týdnem 15:28

Je to výborné místo k žití, popisuje Jilemnici její starosta

Se starostou Davidem Hlaváčem, který je také předsedou klubu orientačního běhu OK Jilemnice a místostarostou Jilemnického okrašlovacího spolku, jsme se prošli městem, které je pro svou polohu nazýváno „bránou do Krkonoš“.

Před týdnem 19:35

Živě od vás: Májový Památník Karla Hynka Máchy v Doksech

Byl pozdní večer, první máj, večerní máj, byl lásky čas. Kdo by neznal první slova lyrického díla Máj, básníka Karla Hynka Máchy. I tuto osobnost jsme si v živém vysílání z míst, která mu byla blízká, a která ho inspirovala k napsání tohoto díla, připomněli.

Před 2 týdny 14:53

Jen pro „horních 10 tisíc“? Golf je pro všechny, jako jiný sport, říká ředitel libereckého klubu

Golf už dávno není sportem pro vyvolené. Jak potvrdil výkonný ředitel libereckého golfového klubu Martin Trita, golfové hřiště je místo, kde se scházejí přátelé, rodiny i kolegové z práce. Jde o sport, který nevyžaduje speciální fyzické dispozice.

Před 2 týdny 16:13

S etnografkou Vladimírou Jakouběovou: Zvyky a pověry Filipojakubské noci

Poslední dubnová noc patří k velmi starému lidovému svátku, ve kterém mají své místo čáry, kouzla a ohně. O Filipojakubské noci, které se v jiných zemích slaví jako Valpuržina noc, nebo Beltine, vyprávěla paní Vladimíra Jakouběová.

Před 2 týdny 17:21

Živě od vás: Kde se pivo vaří, tam se dobře daří

Ve středu 27. dubna jsme vysílali z Pivovaru Konrad ve Vratislavicích. Aby se dobře dařilo, musí se dbát na kvalitu piva. S ředitelem pivovaru a sládkem Petrem Hostašem si povídala moderátorka Iveta Kalátová.

Před 3 týdny 16:33

Jak rozumět etiketám. Čím kratší složení potravinářského výrobku, tím lepší, říká poradkyně

Většina lidí etikety na potravinách nečte, nebo jim nerozumí. Jsou plné údajů, ale jak se v nich zorientovat? Co by měly obsahovat, i jak je to s trvanlivostí potravin, nejen o tom si s nutriční poradkyní Irenou Šedivou povídala moderátorka Iveta Kalátová.

Před 3 týdny 16:00

Živě od vás: Od minerálních pramenů Vratislavické kyselky

Na břehu řeky Nisy mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou leží známý areál Vratislavické kyselky s malým zámečkem, který kdysi sloužil jako malé lázně s léčivou minerální vodou. A právě z tohoto kdysi hojně navštěvovaného místa jsme ve středu 20. dubna vysílali přímý přenos.