NejnovějšíPřed třemi dny

Poslechněte si podcast: Host: Jan Brestovanský, archeolog Severočeského muzea v Liberci

Téma: Archeologické poklady. Kdo má chuť zavítat do doby bronzové, stačí, když navštíví expozici archeologických nálezů v Zámku Svijany. Na výzkumech se v okolí Svijan a samotného zámku se podílel a nadále podílí archeolog Jan Brestovanský, kterého přivítáme hodinu před polednem ve vysílání. Dozvíme se, co všechno obnáší práce archeologa, s jakým nejvzácnějším nálezem se za více jak třicet let setkal, a jak vypadal život v době bronzové.

17:36

Host Dopoledne pod Ještědem

Vydává: Český rozhlas

Každé všední dopoledne po 11. hodině si do studia zveme zajímavé hosty a povídáme si s nimi o různých tématech.   

Web

Před čtyřmi dny 16:56

Věkový limit není, pilot musí mít fyzickou dispozici a být zdatný mentálně, říká letecký instruktor

Tráví víc času ve vzduchu než na zemi. Hostem Dopoledne pod Ještědem byl Radek Zima, pilot, závodník a instruktor kluzáků, ultralehkých a motorových letounů a prozradil, co všechno musí absolvovat nováček, než usedne do kokpitu letadla, jaké to je létat v bouřce i proč je lepší létat s plným žaludkem.

Před čtyřmi dny 17:30

Potápění je relativně bezpečný sport, je ale důležité dodržovat pravidla

Zásady bezpečného potápění v tuzemských a mořských vodách probrala Iveta Kalátová se zkušeným potápěčem Jaroslavem Kočárkem.

Před pěti dny 17:23

Liberecký kraj jako na dlani: Celé středeční Dopoledne pod Ještědem vysílá Český rozhlas Liberec živě z vyhlídkové terasy Krajského úřadu v Liberci

Jedinečnou šanci rozhlédnout se po okolí z vyhlídkové terasy nejvyšší výškové budovy v Liberci, která je sídlem Libereckého kraje, mají návštěvníci od úterý 21. do soboty 25. června. V živém vysílání se vám z této nevšední vyhlídky přihlásí i náš výjezdový tým. S pozvanými hosty se podíváme na radosti i starosti Libereckého kraje pěkně z výšky, a pozveme vás na letní prázdninové akce, na kterých byste neměli chybět.

Před šesti dny 15:12

Host: Ing. Radek Zima, předseda Aeroklubu Hodkovice nad Mohelkou

Téma: Léto v povětří. Více času ve vzduchu než na zemi tráví Radek Zima, pilot, závodník a instruktor kluzáků, ultralehkých a motorových letounů. Hodinu před polednem se dozvíme, co všechno musí absolvovat nováček, než usedne do kokpitu letadla, jaké to je létat v bouřce a proč je lepší létat s plným žaludkem.

Před týdnem 17:07

V klenotnici mě s ostatky krále nechali bez dozoru, vzpomíná na životní zážitek zlatník Jiří Urban

Svatováclavská koruna, královské jablko a žezlo. Dokonalé repliky vzácných klenotů si můžou až do konce července 2022 prohlédnout návštěvníci zámku Sychrov na putovní výstavě Korunovační klenoty na dosah. Autorem těchto replik je turnovský zlatník a šperkař Jiří Urban z Turnova.

Před týdnem 15:16

S pedikérkou Petrou Vlasovou o nezbytné péči o chodidla

Zrohovatělé paty, kuří oka nebo zarůstající nehty jsou velkým nešvarem lidí, kteří zapomínají na péči o nohy. Své o tom ví i zkušená pedikérka Petra Vlasová, která nám připomněla, čím nohám prospět, co všechno může způsobit nevhodná obuv, a proč bychom si měli občas dopřát masáž chodidel.

Před týdnem 16:37

S fyzioterapeutkou Janou Svatošovou: K čemu je lymfatický systém a jak ho „probudit"

Nohy jako báně a oteklé ruce můžou být příznakem špatného fungování lymfatického systému. Velkým pomocníkem je tzv. Knajpův chodník, tedy střídání teplé a studené vody. Dobrou službu udělá oteklým končetinám i brouzdání ve studeném potoce.

Před týdnem 15:25

S doktorem Radomírem Sekvardem nejen o dentální hygieně

Může si zubař sám vyvrtat zub, na čem se učí studenti stomatologie trhat a vrtat zuby, a jak vypadá cesta k hezkému úsměvu? Nejenom o tom si s dentistou Radomírem Sekvardem v Hrádku nad Nisou povídala Iveta Kalátová.

Před týdnem 17:19

S výživovou poradkyní Irenou Šedivou o stavebním materiálu pro zdravé tělo

Aby tělo i duše dobře fungovaly, je třeba o ně dobře pečovat. Kromě tolik důležitého pohybu by lidé měli dbát na přísun důležitých vitamínů a minerálů nejlépe v přírodní podobě. Jak se v nich vyznat, a kde je najdeme?