Host Českého rozhlasu Ostrava
30. listopad 2022

Poslechněte si podcast: Setkání se zpěvákem a kytaristou Albertem Černým

Albert Černý vás kromě jiného pozve na velký koncert Českého rozhlasu a Rozhlasu a televize Slovenska. Ten se uskuteční už příští týden v Havířově a nabídne přehlídku úspěšných českých a slovenských interpretů, včetně Alberta Černého.

20:58

Host Českého rozhlasu Ostrava

Vydává: Český rozhlas

Kdo si občas rád nesedne s někým, s kým si dobře popovídá? Přesně to lze zažít v našem pořadu, s hostem ve studiu. Někdo by řekl talk-show, jiný hodinové interview, nebo lze prostě říci – rozhovor.

Web

Před dvěma dny 22:51

Když jde na Rallye Dakar o život. Setkání s fotografem Martinem Strakou a kameramanem Janem Spisarem

Fotograf Martin Straka a kameraman Jan Spisar se před pár dny vrátili z Rallye Dakar, nejtěžšího automobilového závodu světa. Milovníkům tohoto sportu přinášeli denně příděl aktuálních informací přímo z místa. A dostali se i do situací, kdy šlo doslova o život.

Před čtyřmi dny 21:03

Kardiolog i umělec a komediant je Petr Berger, lékař z jeviště divadla Mír

Kardiolog Petr Berger je nejenom lékař, ale také muž s uměleckými a komediantskými sklony. Občas ho můžeme zahlédnout i na jevišti divadla Mír. Jak se mu daří propojit náročnou profesi s kumštem?

Před šesti dny 20:35

Co všechno člověk zvládne, když se pro to rozhodne. Setkání s Dari Kabardinou

Hostem je autorka několika knih, dokumentaristka, terapeutka a nově také matka Dari Kabardina. Tato činorodá žena ráda vymýšlí nové věci, pomáhá druhým a dokáže je i pro mnohé nadchnout. Rozhovor je o tom, co všechno člověk zvládne, když se pro to rozhodne.

Před týdnem 21:45

ADRA a její dobrovolníci trhli rekord. V počtu hodin pomoci, kterou věnovali potřebným

Dobrovolníci ostravského centra ADRA darovali druhým lidem vloni rekordních více než 21 tisíc hodin svého volného času. Kam jejich pomoc a podpora směřovaly nejčastěji?

Před týdnem 21:06

Můj život se zvlnil, říká s úsměvem inženýrka Viera Kranz. O ovčí vlně toho ví víc než hodně

Viera Kranz toho hodně ví o ovčí vlně. Co přivedlo mladou inženýrku na samotu do hor? A jaké to je, žít v jednoduchosti, bezodpadovém hospodářství, s péčí o zvířata a prací s ovčí vlnou?

Před 2 týdny 21:51

Každý dům by měl mít své natahovací hodiny. V „zajetí času“ s hodinářem Ondřejem Košťálkem

Ondřej Košťálek žije v zajetí času. Tedy obrazně řečeno. Je totiž hodinářem. Je přesvědčený o tom, že každý rodinný dům by měl mít své hodiny, které je nutné natahovat.

Před 2 týdny 21:23

Setkání s Markem Novotným, policejním instruktorem a horolezcem

Specialista na sebeobranu a střelbu Marek Novotný je policejním instruktorem. Občas taky vyleze na nějakou osmitisícovku. Co ho přivedlo k sktivitám, kterým se věnuje?

Před 2 týdny 21:20

Jaké je to být mezi vlky. Setkání s Monikou Zelinovou nad její knihou

Monika Zelinová se souhrou okolností dostala mezi vlky a ti se jí stali společníky, ale hlavně objekty k focení. Vydala knihu, která se jmenuje Okouzlena vlky: Jak jsem se stala členkou vlčí smečky.

Před 3 týdny 23:17

Zvony, zvonky, zvonečky... Setkání s kampanologem Tomášem Hejdou

Kampanolog Tomáš Hejda vysvětlí, co jeho profese obnáší a jakou má souvislost s kostelními zvony, které jsou v církevních objektech ostravsko-opavské diecéze.

Před 3 týdny 21:15

Muzikantský život může vypadat jako velký mejdan, ale není, říkají členové kapely Nedivoč

Sváťa Tulej a Vojta Šňupárek, členové ostravské kapely Nedivoč. Jen málokdo z jejich fanoušků ví, že dělat hudbu nebyl jejich prvotní životní cíl. Je to výhoda nebo nevýhoda? A v jakých světech se kromě muziky pohybují?