Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Festival Jazz Open Ostrava je tady s námi už 16 let. Setkání s Borisem Urbánkem

Hudebník Boris Urbánek stojí za festivalem Jazz Open Ostrava. On sám je po šestnácti letech existence této akce překvapený, jakých rozměrů dosáhla. O letošním ročníku, o hudbě, věku i zrání muzikantů, tvorbě a mnoha dalších věcech je náš rozhovor. Poslechněte si.

21:08

Host Českého rozhlasu Ostrava

Vydává: Český rozhlas

Kdo si občas rád nesedne s někým, s kým si dobře popovídá? Přesně to lze zažít v našem pořadu, s hostem ve studiu. Někdo by řekl talk-show, jiný hodinové interview, nebo lze prostě říci – rozhovor.

Web

Před pěti dny 21:47

Nejhorší bylo sdělit blízkým, že jsem se ocitnul ve válce, říká zpravodaj ČT Andreas Papadopulos

Nový zahraniční zpravodaj České televize v Polsku, ostravský rodák Andreas Papadopulos, byl po vypuknutí války na Ukrajině jedním z prvních reportérů, kteří o situaci v této zemi informovali.

Před týdnem 30:07

Mám tušení, že dokud budu hledat, tak to nenajdu, říká zpěvačka Kateřina Marie Tichá

Na hudební scéně se objevila třeba s kapelou Jelen, i se svými písněmi, ale stále silnější vazbu na Moravskoslezský kraj má díky kapele Bandjeez s Davidem Stypkou. Byl to právě on, kdo s ní pracoval na některých písních a prorokoval, že v ní roste zajímavá autorka.

Před týdnem 19:37

Péče o seniory a věci, o nichž se běžně nemluví. Setkání s Mínou Krejčí

Mína Krejčí se narodila v Havířově, před lety se přestěhovala za mužem do Austrálie a tam taky začal její nový život. Hledala obtížně pracovní uplatnění, až se dostala do domova pro zestárlé lidi. O stárnutí a stáží, péči o seniory i o věcech, o nichž se běžně nemluví, napsala nakonec knihu.

Před týdnem 22:06

Talentovaná studentka Jana Buchtová se chystá na prestižní univerzitu v Princetonu

Jana Buchtová je mimořádně talentovaná a teď už bývalá studentka ostravského PORGu. Už za pár týdnů vstoupí na akademickou půdu Princetonu, jedné z nejprestižnějších amerických univerzit, kde získala stipendium.

Před 2 týdny 21:14

Petr Bende má stále blízko k folkloru, promítá se i do tvorby populárního muzikanta

Petr Bende si v hudbě vyzkoušel snad všechno, co se vyzkoušet dá. Publikum ho zná ale především z jedné z televizních talentových soutěží.

Před 2 týdny 21:44

Fashion bazar pomáhá lidem, které zasáhl válečný konflikt na Ukrajině

Naše tři hosty spojuje Fashion bazar. Jde o akci, jejíž výtěžek půjde na humanitární pomoc lidem na Ukrajině. Výtvarnice Veronika Kracíková se na zorganizování bazaru dohodla s majitelkou ostravského Babylon cafe Lucií Horákovou a Tereza Hudečková pak za utržené peníze potřebné věci nakoupila a odvezla na Ukrajinu. Mluvili jsme s nimi v době, kdy připravovaly Fashion bazar č. 2.

Před 3 týdny 21:00

Když obyčejný běh povýšíte na způsob pomáhání potřebným. Setkání s Alžbětou Mikolajkovou

Alžběta Mikolajková začala běhat na mateřské dovolené. Zároveň začala psát o běhání blog a pak se ocitla ve společenství mnoha dalších milovníků běhu. Až se potkala s další ženou, která běh povýšila na hromadný způsob pomáhání potřebným.

Před 3 týdny 20:51

Rok Rappl v Ostravě. Kde je doma pro slovinského operního režiséra?

Rok Rappl se narodil ve Slovinsku a je operní režisér, scénograf, performer, pedagog, filozof a umělec s mnoha přesahy. Proč odjel studovat zrovna do Česka? Jak moc se tu zabydlel a kde je doma?

Před 3 týdny 21:34

Líp se loučí v neděli. Divadelní setkání s Hanou Fialovou

Ostravské divadelní publikum zažilo první červnový pátek mimořádný umělecký zážitek. V Divadle „12" byla premiéra monodramatu Andrewa Lloyda Webbera s názvem Líp se loučí v neděli, ve kterém účinkuje Hana Fialová.