NejnovějšíPřed třemi dny

Poslechněte si podcast: Tanec a pohyb jako přirozenost vs. židle jako civilizační výdobytek. Setkání s Janou Ryšlavou

V Ostravě už poněkolikáté proběhl Move Fest, festival tance, pohybu a nového cirkusu. Od počátku za ním stojí Jana Ryšlavá, drobná nenápadná žena, která je ale nepřehlédnutelná, když začne tančit nebo jakkoliv kouzlit s tělem.

20:57

Host Českého rozhlasu Ostrava

Vydává: Český rozhlas

Kdo si občas rád nesedne s někým, s kým si dobře popovídá? Přesně to lze zažít v našem pořadu, s hostem ve studiu. Někdo by řekl talk-show, jiný hodinové interview, nebo lze prostě říci – rozhovor.

Web

Před pěti dny 21:00

Úspěšný sportovní střelec Tomáš Staněk měl ke zbraním blízko od malička

Tomáš Staněk se ve sportovní střelbě mnohokrát stal mistrem republiky i Evropy, jezdí na světová klání a umí spolehlivě trefit pohyblivé i statické cíle.

Před týdnem 21:36

Martin Prágr není jen tanečník. Taky se snaží pomáhat lidem v složité životní situaci

Tanečníka Martina Prágra znají diváci taneční soutěže StarDance i ti, kteří chodili do jeho lekcí tance. Nežije ale jen tancem, snaží se taky pomáhat lidem ve složité životní situaci - naposledy například připravil zábavný večer pro rodiny s autistickými dětmi.

Před týdnem 20:33

Jakub Horák se věnuje kabaretu a dává v něm příležitost umělcům z Moravskoslezského kraje

Jakub Horák, muž mnoha talentů a nápadů, bude ve vysílání mluvit o Tvůrčí skupině Hrdobci, která se věnuje kabaretu. Jakub Horák dal jeden takový dohromady a dává v něm příležitost umělcům z Moravskoslezkého kraje. On sám se v něm taky angažuje a stará se i o produkci.

Před týdnem 21:12

Jak se vyrábí elektrická kytara a co tvoří její zvuk? Setkání s Jiřím Balcaříkem

Jiří Balcařík vyrábí a opravuje kytary. Původním povoláním je sice elektroinženýr, ale protože je sám muzikant, kytara ho začala zajímat natolik, že se jí začal věnovat opravdu od počátku. Jak se vyrábí elektrická kytara? Co tvoří její zvuk? A proč mají potíže najít správnou kytaru levorucí kytaristé?

Před 2 týdny 20:28

Kapuce od mikiny. Kniha Evy Katrušákové, kterou si nemůžete koupit

Řeč je o jedné konkrétní knize, která je součástí kampaně Celé Česko čte dětem. Dala ji dohromady spolu s patnácti renomovanými autory Eva Katrušáková, která celou akci vymyslela.

Před 2 týdny 21:37

Se Zuzanou Janošovou a Danielem Minstrem o ostravském ParaFestu

Zuzana Janošová a Daniel Minstr jsou úzce spojeni s výjimečnou akcí, která se v prvním květnovém týdnu uskuteční v centru Ostravy. Organizátoři ji nazvali ParaFest. Od čtvrtka až do sobotní půlnoci nabídne v Trojhalí koncerty, gastronomii i vystoupení hendikepovaných sportovců.

Před 2 týdny 20:51

Najde Jiří Vodička i chvíle, kdy odkládá housle pod postel?

Ostravský rodák, houslový virtuóz a koncertní mistr České filharmonie Jiří Vodička má v této době docela napilno - je v univerzitní přijímací komisi, koncertuje a plánuje další cesty. Jaký je návrat na jeviště po covidové odmlce a jak vyplnil tento čas? Jak tráví čas, kdy bývá na cestách a mívá i chvíle, kdy odkládá housle pod postel?

Před 3 týdny 22:03

I dobrovolník potřebuje povzbudit. Setkání s Barborou Klinovskou

I dobrovolník potřebuje podpořit, povzbudit. Velmi dobře si to uvědomují lidé z Organizace na pomoc uprchlíkům. O aktivitách, které připravuje ostravská pobočka této neziskové organizace, jsme si povídali s její vedoucí Barborou Klinovskou.

Před 3 týdny 21:13

Oblékala herce z Vratných lahví, Lidic či Zlatého podrazu. Setkání se Simonou Rybákovou

Kostýmní výtvarnice Simona Rybáková oblékala herce řady známých filmů, např. Vratné láhve, Lidice, Habermanův mlýn, Zlatý podraz, Šašek a královna. Seznam jejích pracovních počinů je ale mnohem delší.