• Podcasty
  • O čem se mluví v Olomouckém kraji
O čem se mluví v Olomouckém kraji
11. říjen 2023

Poslechněte si podcast: Hospicová péče v Česku. Jak konkrétně funguje a jsou její kapacity dostatečné?

Hospicová péče nepřidává dny k životu, ale život ke dnům. Tak zní motto Marie Svatošové, zakladatelky hospicového hnutí v České republice. Co to vlastně je hospicová péče, pro koho je určená a jak konkrétně funguje?

17:07

O čem se mluví v Olomouckém kraji

Vydává: Český rozhlas

Zpravodajsko-publicistická diskuse na téma, které hýbe regionem. O tom bude každou středu odpoledne rubrika s názvem O čem se mluví.

Web

Před třemi dny 17:06

Advent, to jsou i vánoční trhy. Nejen ve velkých městech, ale i obcích. Co letos nabízí Olomouc?

V neděli začíná advent, což nám signalizuje, že Vánoce se opravdu nezadržitelně blíží. V posledních letech k nim patří také nejrůznější vánoční trhy a jarmarky.

Před týdnem 17:09

Bude mít kauza dopravních zakázek v Olomouckém kraji vliv na další investice? Odpovídal hejtman

Od minulému týdne Olomouckým krajem hýbou události, které odstartoval zásah policistů z Národní centrály proti organizovanému zločinu na několika místech v regionu – na krajském úřadě, přerovské radnici, v některých firmách a také v domácnostech.

Před 2 týdny 15:54

Na trati Olomouc – Šumperk často dochází ke zpoždění. Proč? Ptali jsme se mluvčího Správy železnic

Provoz vlaků na modernizované a elektrifikované železniční trati z Olomouce do Šumperka komplikují časté výpadky evropského zabezpečovacího systému ETCS, kvůli kterým vlaky nabírají zpoždění a některé spoje musí být odřeknuty.

Před 3 týdny 18:02

Prostějov a odpady od roku 2030: Město se rozhodlo jít vlastní cestou, co momentálně plánuje?

Města a obce napříč Českem řeší, jak budou od roku 2030 nakládat s odpadem. Ten už totiž nebude možné vyvážet jen tak na skládky. Samosprávy se proto musí rozhodnout, jak budou odpadky likvidovat. Některé už řešení našly, jiné zatím stále vybírají nejvhodnější variantu. A to je i případ Prostějova.

1. listopad 2023 20:09

Vše, co potřebujete vědět o situaci ohledně zimního stadionu v Olomouci. Odpovídal i primátor Žbánek

Dočká se chátrající zimní stadion v Olomouci velké rekonstrukce, nebo se město vydá cestou podpory soukromého investora, který nabízí, že postaví novou multifunkční arénu ve Velkomoravské ulici, ale chce se za to investiční příspěvek v souhrnu přesahující miliardu korun?

25. říjen 2023 10:47

Amazon v Kojetíně. Kolik aktuálně zaměstnává lidí a naplnily se obavy ze zvýšené dopravní zátěže?

V Kojetíně na Přerovsku od poloviny června letošního roku funguje nové robotické centrum firmy Amazon. Čtyřpodlažní halu dělníci postavili na okraji města v areálu bývalého cukrovaru. Internetový prodejce plánoval, že v distribučním centru najde práci dva tisíce lidí.

4. říjen 2023 24:19

Vše, co potřebujete vědět o tunelu pod Červenohorským sedlem. Odpovídal i hejtman Olomouckého kraje

Tunel pod Červenohorským sedlem, stavba, o které se diskutuje desítky let, je znovu ve hře. V dalším díle rubriky O čem se mluví jsme o něm hovořili s odborníky a politiky.

27. září 2023 10:42

Týden od výbuchu v Otinovsi. Jak jsou na tom poškozené domy a co chystá vedení obce?

Před necelým týdnem otřásl Otinovsí na Prostějovsku výbuch v objektu, ve kterém byla prodejna zábavní pyrotechniky. Na místě zemřel jeden člověk.

20. září 2023 16:03

Vrátí se vlci do Jeseníků? Ochranáři přírody by to uvítali, méně už chovatelé hospodářských zvířat

Do jesenických lesů by se znovu mohli zabydlet vlci. Tohoto kdysi běžného obyvatele nejvyššího moravského pohoří naši předci zcela vyhubili na začátku 20. století. Nyní se do naší přírody pozvolna vrací.