Hobby magazín speciál
17. září 2023

Poslechněte si podcast: Hortenzie jsou podle plzeňského zahradníka Přemysla Písaře dámičky, které potřebují spoustu péče

Kam se hortenzie hodí, jakou potřebují půdu, kdy je zastřihovat, jak velké mají květy a zabarvení, To vše se dozvíte v Hobby magazínu speciál.

30:42

Hobby magazín speciál

Vydává: Český rozhlas

Rady, tipy a nápady z různých oblastí hobby.

Web

Včera 25:53

Kořenář radí, jak oživit seschlý a ztvrdlý lusk vanilky

Zelené lusky vanilky jsou bez chuti a bez vůně, těch se dosahuje dlouhodobou fermentací. Než se vanilka po sklizni dostane k zákazníkovi, trvá to několik měsíců. I to je jedním z důvodů, proč je toto koření tak drahé.

Před týdnem 33:24

Celoroční pneumatiky vs. zimní. Věčné téma

Od 1. listopadu by měli mít řidiči na automobilech v místech, kde je souvislá vrstva sněhu, námraza nebo náledí zimní pneumatiky. Vyhláška dovoluje i univerzální – celoroční.

Před 3 týdny 03:07

Sedmikrásky nekvetou celý rok, do Vánoc by ale ještě mohly. Dejte je do polévky

O sedmikrásce se říká, že sedmkrát se poseče, sedmkrát vykvete. Jak ale upozorňuje autorka květinových kuchařek Jana Vlková, neznamená to, že sedmikráska kvete celoročně.

4. listopad 2023 05:03

Jednou ho navlékli do vodnického kostýmu a už je v něm 40 let

Není hobby jako hobby, někdo něco pěstuje či vyrábí, aby z toho měl kýžené produkty, ale vodník Slávek z Plzně má jako hobby chodit mezi lidmi v zeleném a rozdávat radost.

3. listopad 2023 21:29

Dravce nehladit! Dotyk je možný pouze při zjišťování jeho kondice

Kondici dravce orientačně zjistíte pohmatem na prsní kosti. Je to jediný dotyk, který je přípustný. Důvod vysvětluje sokolník Milan Zaleš.

29. říjen 2023 04:06

Ve sbírce má osm tisíc svatebních oznámení, některá i sto let stará

Paní Monika Sladká ze Zbyslavi u Klatov má zajímavého koníčka, sbírá svatební oznámení. Přiznává, že sama už by se nevdávala, ale sbírka jí dělá velkou radost a k dnešnímu dni má už přes 8 000 kusů. Raritou jsou i sto let staré kousky, nebo oznámení z ciziny psaná různými jazyky.

27. říjen 2023 35:04

Také okrasné zahrady musíme zazimovat

Plzeňský zahradník Přemysl Písař radí, jak se postarat o zahradní jezírka, čerpadla, UV lampy, filtry a automatickou závlahu.

27. říjen 2023 28:31

Energie jsou drahé, ale je možné topit úsporně

Kolik stupňů by mělo být v obývacím pokoji, kuchyni, ložnici, koupelně nebo na chodbě? Jak větrat a jak zabránit plísním při menších teplotách, radí Tomáš Sysel z Institutu zdravého bydlení.

21. říjen 2023 03:30

Jana Vlková: Zkuste ohromit Znojemskou pečení po kytkožroutsku

Místo kyselých okurek dává autorka květinových kuchařek Jana Vlková do znojemské omáčky nakládané bylinky. Strávníci bývají ohromeni nezvyklými ingrediencemi i tím, jak je jídlo s nimi dobré.

20. říjen 2023 25:17

Vyrobte si podzimní věnec. Potřebujete korpus a to, co zrovna příroda dá

Podzimně laděným věncem si můžete zkrášlit byt, vstupní dveře domu, možná se bude hodit i na blížící se Dušičky.