Radioporadna
12. říjen 2023

Poslechněte si podcast: Hormonální jóga je těžká, ale může pomoct při neplodnosti i menopauze

Hormonální jóga je poměrně náročná, ale pokud se cvičí poctivě, může pomoct lidem se sníženou funkcí štítné žlázy, ženám s polycystickými vaječníky, dokáže aktivovat plodnost u žen i mužů, upravit menstruační cyklus, či ulehčit ženám období menopauzy.

14:48

Radioporadna

Vydává: Český rozhlas

Do rozhlasové poradny zveme hosty z nejrůznějších oborů.

Web

Včera 18:42

Betlémáři z Litomyšlska vyzdobili Piaristický chrám desítkami betlémů. Jsou mezi nimi rarity

Betlémy z papíru, dřeva, keramiky, šustí, ale i ze smaltu nebo drůbeřky uvidíte v Litomyšli. Na 70 betlémů vystavují Betlémáři Litomyšlska z Českého sdružení přátel betlémů v piaristickém chrámu Nalezení svatého Kříže v Litomyšli.

Před dvěma dny 16:19

Kde se neobejdou bez trojobalu? A kde mají nejlepší kebab? Dozvíte se od Jedlíků na cestách

Jedlíci na cestách, tak si říkají Jarda Bouzek a Tomáš Šapovalov - dva cestovatelé, kteří se spojili, aby si mohli splnit svůj sen. Cestují po světě, hodují, natáčejí a své kulinářské zážitky předávají dál ve formě televizního vysílání a teď i nové knihy se stejnojmenným názvem Jedlíci na cestách.

Před třemi dny 16:18

Rozjíždíte s novým rokem podnikání? Na paušální daň je nejvyšší čas

Chcete začít od Nového roku podnikat? K drtivé většině živnostenských profesí budete potřebovat živnostenský list, ať už se chystáte otevřít obchod s rukodělnými výrobky, šicí dílnu nebo cukrárnu. Než začnete nakupovat vše potřebné k podnikání, zajděte si na živnostenský úřad. Je to alfa omega, kterou všechno odstartujete.

Před čtyřmi dny 16:10

Zaveďte v rodině nové vánoční tradice, ať mají děti na co navazovat

Jsou lidé, kteří neumí prožívat Vánoce v pohodě a v dobré náladě, netěší se na ně. Podle vztahového terapeuta Ladislava Hanouska si ale každý může Vánoce užít, pokud se tak rozhodne.

Před týdnem 15:36

Její povídky jsou jako pralinky. Přinášejí úsměv a pomáhají lidem s handicapem

Petra Filová je usměvavá žena z Litomyšle, která vede spokojený život. Ve volném čase píše blog Špeky pralinkové tety. V posledních šesti letech se jí spolu s manželem podařilo shromáždit osm set tisíc korun, které věnovali konkrétním lidem. A jak se to povedlo?

Před týdnem 16:11

Adventní kalendář nemusíte kupovat. Ušijte si ho

Tvořivá švadlena Blanka Bednářová vyrábí ve Střemošicích pestré a výjimečné dárkové předměty z látky. Teď před Vánocemi frčí loutky andělů, čertů a dalších pohádkových bytostí. Dát takové loutce správný výraz, aby se s ní mohlo hrát divadlo, to je oříšek i pro zkušené švadleny.

Před týdnem 14:48

Králíka nebo morče jako mazlíka? Králík potřebuje běhat, morče nesnáší samotu

Každé zvíře potřebuje péči a vhodné podmínky pro chov. Ať už se rozhodnete chovat králíka, morče nebo křečka, vždy musíte vědět, co dané zvíře potřebuje. Králík, morče i křeček vyžadují dostatečně velkou klec. Králík navíc každodenní pohyb a morče nesnáší samotu.

Před týdnem 15:03

Za nemocnou dětskou duší bývá nesoulad v rodině. Dítě nutně potřebuje pevný bod

Proč je tolik dětí nešťastných se sklony k sebepoškozování a dětští psychologové mají obsazené termíny na několik měsíců dopředu? Zeptali jsme se rodinného terapeuta a ředitele organizace Semiramis Miroslava Zavadila.

Před 2 týdny 15:36

Hostitelská péče nabízí lepší zázemí pro děti z dětských domovů. Jak se stát hostitelem?

V České republice je přibližně sto padesát dětských domovů, dalších sto zařízení funguje v podobě výchovných a diagnostických ústavů. Je to nejvíc ve střední Evropě.

Před 2 týdny 16:34

Vyrobte si leštěnku nebo čistič na okna svépomocí. Je to rychlé a levné

Zdají se vám úklidové prostředky v obchodech čím dál dražší? Vyrobte si vlastní. Na čistič oken nebo leštěnku na nábytek budete potřebovat jen pár ingrediencí a za chvíli budete mít hotovo. Jak na to? Jednoduché recepty nám nabídla v Radioporadně Českého rozhlasu Pardubice autorka knihy Domácí soběstačnost Radka Svatošová.