GrowUP
24. červen 2022

Poslechněte si podcast: Horké křeslo s vedoucími GrowUP. Jak vidí uplynulý rok?

Byly splněné vaše očekávání? Co vás na tomto ročníku nejvíce bavilo? A jak hodnotíte v letošním roce větší dávku praxe? Na to jsme se ptali Evči Pavlasové, Lukyho Beránka a Ondry Pauluse. Moderuje jako vždy Honza Herman!

32:52

GrowUP

Vydává: Tripolis Vysočina

Církev. Tohle slovo dneska bohužel nefrčí. Může být vůbec přitažlivá? A má víra mezi mladými ještě nějaký význam? Pojďme to společně zjistit a o trochu povyrůst! - každé pondělí vás čeká příběh života víry zdánlivě obyčejných lidí nebo rozhovor se zajímavým hostem - každý druhý pátek se můžete těšit na inspirativní biblické vyučování GrowUP!

Web

Před třemi dny 29:39

#Bible - Advent. Dožijeme se Ježíšova příchodu?

Jak si představovala Ježíšův druhý příchod raná církev? Můžeme jako křesťané vědět, kdy tento příchod nastane? A máme očekávat Ježíšův příchod každou chvíli, během našeho života nebo se ho snad vůbec nedožijeme? Nejen o tom uvažuje podcastový moderátor a učitel Honza Herman!

Před týdnem 07:03

#stories - Nátan. Příběh o Boží dobrotě [s novým hlasem!]

Příběh o objevování toho, jak dobrý je ve skutečnosti Bůh. Příběh o člověku, který preferoval ústraní a samotu než poznal Toho, který je s námi i v naší osamělosti. Příběh o Bohu, který se o nás stará i přes náš častý nezájem. Příběh, který zároveň přináší nový hlas, jenž budete moci slyšet častěji i v dalších epizodách. Vítáme tímto v našich stories Standu Meda!

Před 2 týdny 06:55

Pondělní výzva: Zapoj se do tvorby podcastu!

Abychom mohli vytvářet podcast, který je šitý na míru vám, našim posluchačům, potřebujeme vědět, co vás zajímá! Pošlete nám témata, která vás zaujala, otázky, na něž neznáte odpověď, nebo řečníka, jehož názor byste chtěli v rámci podcastu slyšet! Zároveň vás prosíme i o zpětnou vazbu na obsah podcastu. Zkrátka, budeme vděčni za jakoukoliv vaši spolupráci, aby mohl podcast sloužit právě vám! Posílejte nám svoje podněty dolů do odpovědi pod podcastem, na e-mail growup.tripolis@gmail.com nebo na sociální sítě, zejména na IG podcast.growup. Děkujeme!

Před 2 týdny 38:33

#Bible - Zákony o krvi. Proč ji nesměli jíst praotci, Židé ani křesťané?

Proč je zrovna krev jedním ze čtyřech zákonů, který dostali i věřící v první církvi? Proč bylo pro Ježíšovy učedníky tak skandální, že nabízel svou krev pro záchranu druhých? A platí tento zákon i do naší zabíjačkové středoevropské kultury? O tom jsem tentokrát diskutoval s podcastovým kolegou - Vaškem Pavlasem!

Před 3 týdny 09:10

#stories - Mikuláš. Příběh o udržení pravé naděje v Boha

Příběh o hledání vlastní upřímné víry. Příběh o člověku, který se musel smířit s vlastní hříšností a přijmout Boží odpuštění. Příběh o Bohu, který jako jediný nabízí smysluplné řešení pro náš život. Pošlete nám i vy svůj příběh na growup.tripolis@gmail.com anebo na IG: podcast_growup - třeba tady příště zazní právě ten váš!

13. listopad 2023 01:02:34

#2 Q&A - Mluvící oslice, zabití teroristy a strom poznání dobrého a zlého

Jak si vysvětlit příběh o mluvící oslici a Bohu, který se přes noc rozhodne zabít člověka za něco, co mu přikázal? Pokud zabiju teroristu, je to hřích? A proč Bůh vysadil v zahradě strom poznání dobrého a zlého, když byl vlastně k ničemu? Odpovídáme na další sérii vašich otázek společně s Ondrou Paulusem. Máš další otázku? Napiš nám jí pod podcast, na sociální sítě anebo na email growup.tripolis@gmail.com, rádi na ní odpovíme zase příště!

10. listopad 2023 53:28

#Bible - Hněv. Je hřích se hněvat? Pokud ano, proč se Bůh hněvá každý den?

Jak obecně fungují emoce, které nám Bůh dal? Jsou některé, jako třeba hněv, a priori špatné? A je Bůh hříšný, když čteme, že se hněvá každý den? Poslechněte si další vyučování s Vojtou Veselým!

6. listopad 2023 10:08

#stories - Jirka: Cestovatelský příběh o hledání přátelství

Příběh o hledání naplňujících přátelských vztahů napříč zeměkoulí. Příběh o člověku, který musel znovuobjevit smysl svojí víry, i když v ní celý život vyrůstal. Příběh o Bohu, který je stejný v Nepálu, Austrálii i Velké Británii.

31. říjen 2023 43:17

#talks w/ Ludmila Novotná - Smrt. Dokáže hospicová péče zařídit každému důstojné umírání?

Co je to paliativní péče? Jak a kdy vznikl nápad založit první lůžkový hospic na Vysočině - Mezi stromy? A jak vypadá práce psychoterapeuta, který doprovází umírající? Poslechněte si rozhovor s psychoterapeutkou a ředitelkou hospice Mezi stromy, Ludmilou Novotnou.

28. říjen 2023 44:13

#Bible - Elíša a medvědice. Jak si vysvětlit vraždění výrostků v Bibli?

O čem přesně je příběh v 2. Královské 2,23-25? Jak nám pomůže v chápání příběhu původní hebrejština? A má takový nepochopitelný příběh i nějakou aplikaci pro náš život? Poslechněte si další vyučování z tématu nelehkých otázek v Bibli, tentokrát s Kubou Lorencem!