9. květen 2022

Poslechněte si podcast: Hokejbal vznikl v Českých Budějovicích. Sídlištní sport baví děti i muže, kteří hrají první ligu

Na hřišti sportovního klubu Pedagog České Budějovice se hrálo čtvrtfinále play off první ligy hokejbalu. Domácí se střetli s Buldoky z Brna. A o světě hokejbalu vyprávěl šéf českobudějovického klubu Přemysl Horák.

06:02

Sportovní ozvěny

Vydává: Český rozhlas

Ohlédnutí za sportovními událostmi uplynulého víkendu v jižních Čechách.

Web

Před šesti dny 06:00

Na Hosíně soupeřili nejlepší světoví piloti ultralehkých letadel, Češi si odnesli řadu medailí

Mistrovství světa v ultralehkém létání se odehrálo na Hosíně u Českých Budějovic. Zúčastnil se ho například českobudějovický pilot rogala Petr Hynek, který nakonec skončil na čtvrtém místě.

Před týdnem 06:01

Hluboká fandí parasportu, hostila závod handbikerů

Závodníci na speciálně upravených kolech na ruční pohon změřili síly v Hluboké nad Vltavou. Pořadatelé závodů přivítali dvě velké osobnosti českého parasportu – Patrika Jahodu a Tomáše Mošničku. Oba se tak připojili k projektu Hluboká fandí parasportu, oba podporují také další projekt Aktivně s vozíkem.

Před 2 týdny 06:01

Bavit fanoušky a hrát v horní polovině tabulky. To je hlavní cíl trenéra fotbalistů Katovic

Když se řekne Katovice, příznivce sportu napadne dobrý fotbal, výborní fanoušci nebo třeba bývalý mládežnický reprezentant Jindřich Kadula. Sportovní ozvěny se za katovickým divizním týmem zastavily v Jankově, kde v přípravě tým trenéra Přemysla Šrouba vyhrál 4:1.

Před 3 týdny 06:00

Budějovické Dynamo posílil Roman Potočný, tým chce v nové sezóně hrát jiným stylem

Novou posilou fotbalového Dynama České Budějovice je útočník Roman Potočný. Zúčastnil se přípravy v rakouském Kaprunu, kde tým změřil síly s celky, které hrají Bundesligu. „To je super zkušenost. Myslím, že nám utkání s těžšími soupeři pomohou do sezóny,“ komentoval.

11. červenec 2022 06:01

Mám obrovskou chuť zase hrát a dávat góly, říká fotbalista Tomáš Zajíc, posila budějovického Dynama

Fotbalisté českobudějovického Dynama vyrazili na soustředění do rakouského Kaprunu. Ještě před odjezdem odehráli utkání pod temelínskými věžemi, na hřišti poblíž elektrárny porazili Vlašim 6:3.

4. červenec 2022 06:01

Českobudějovická vysoká škola ocenila své studenty, kteří se zároveň vrcholově věnují sportu

Na rozpálené střeše nad českobudějovickým náměstím se sešly výjimečné osobnosti. Byl mezi nimi třeba hokejový mistr světa a vítěz Stanley Cupu Roman Turek. Společně s dalším brankářem Vladimírem Hudáčkem předával ocenění hráčům Black Dogs Budweis, univerzitního hokejového klubu Vysoké školy technické a ekonomické České Budějovice.

27. červen 2022 06:01

Náročná trať v jižních Čechách otestovala síly nejlepších českých a slovenských cyklistů

Cyklistický šampionát se konal v severní části Jihočeského kraje. Na mistrovství České a Slovenské republiky bojovaly o tituly nejzářivější hvězdy. Sportovní ozvěny byly u toho, v Mladé Vožici i v Kovářově u Milevska.

20. červen 2022 06:08

Mistrovství Evropy se povedlo juniorům a mužům, šipkaři ve Španělsku obhajovali zlato

Ve Sportovních ozvěnách vás vezmeme do Španělska, ale také do Jindřichova Hradce a provedeme vás závěrečným kolem fotbalového krajského přeboru.

13. červen 2022 06:02

Velmi dobrý zápas, velmi dobrý soupeř, vzpomíná na finále s budějovickou Iglou autor vítězného gólu

Fotbalista Marián Pochaba vyhrál v roce 1975 mistrovský titul se Slovanem Bratislava. O tři roky dříve bojoval ve finále dorosteneckého přeboru Československa se soupeři z Igly České Budějovice. Právě Pochabova hlavička rozhodla o zlatu pro Slovan.

6. červen 2022 06:01

88 zápasů ve třech dnech. Hluboká hostila baseballový turnaj, se synem přijela i zpěvačka Shakira

Největší baseballový mládežnický turnaj v Evropě uspořádal Sokol v Hluboké nad Vltavou. Desetiletí sportovci z mnoha zemí rozehráli své zápasy a mezi diváky i objevili i slavní hosté.