- Podcasty
- Hobby magazín

Poslechněte si podcast: Úhoř je rybím rekordmanem. O hladu vydrží až neuvěřitelné čtyři roky a má lepší čich než pes
Způsob rozmnožování úhořů byl pro lidstvo po staletí záhadou. Až na konci 19. a v první polovině 20. století byly objeveny jeho larvy a místo třecího aktu v Sargasovém moři. Dodnes však biologie úhoře není zcela rozluštěná.
Hobby magazín
Pořad pro všechny, kteří se neradi nudí.
Oprava asfaltové šindele je poměrně jednoduchá. Obtížné je ale netěsnost najít
Mezi hojně rozšířené střešní krytiny patří asfaltové šindele. Jejich životnost se pohybuje mezi 25 až 50 lety a vydrží i extrémní počasí, ovšem záleží na jejich kvalitě i na provedení pokládky. Pokud po čase začne do objektu zatékat, může to být pouze menší netěsností, kterou je možné zacelit a opravit. Pokrývač Otto Černý poradí, jak netěsnost objevit i jak postupovat.
Láká vás pěstování zdravých jedlých hub? Hlíva ústřičná je pro začátek ideální
Houbové zahrádky jsou stále pestřejší. Začalo to žampiony, pokračovalo hlívou ústřičnou. Můžete ale vyzkoušet i korálovec či houževnatec známý jako shiitake.
Plánujete vyrazit autem na dlouhou cestu? Nezapomeňte zkontrolovat tyto části
Začala doba dovolených, výletů a cest, kdy auto ujede stovky kilometrů. Co je potřeba zkontrolovat, abychom v pořádku dojeli, popsal Jan Drnec z plzeňského pneuservisu.
Proč si zamilovat slepice šumavanky? Spojují krásu, otužilost i užitkovost
Olga Vonková se pustila do chovu slepic šumavanka a společně s dalšími chovateli má snahu české národní plemeno stabilizovat. Šumavanky jsou nejen krásné na pohled svým zlatistým peřím, ale také mají slušnou užitkovost.
Kameny ve skalce mají směřovat špičkou dolů, upozorňuje zahradnice Zdena Vokurková
Pod pojmem skalka si představí každý něco jiného. Pro někoho je to větší květináč s bonsají. Jiný za skalku považuje celou kamennou zahradu, s jezírkem, lekníny a koi kapry.
Jak na škůdce v dřevěných konstrukcích domu? Možností je více, všechny jsou však poměrně náročné
O romantice provázené chroupáním červotoče ve staré chajdě kdesi v lesích se zpívá nejedna trampská píseň. Ve skutečnosti pokud se vám tento zvuk ozve doma v trámech či dalších dřevěných prvcích, máte zaděláno na velký problém. I ten je však řešitelný.
Myslivci na přelomu jara a léta vyrážejí na pole a do lesů kvůli statistikám a kondici zvěře
Podle mnohých je přeloma jara a léta nejkrásnější doba. Je to čas rození nového života a mnoho myslivců v tu dobu chodí do lesa i beze zbraně. Ovšem nejen proto, aby se kochali krásou přírody a roztomilostí mláďat.
Plody citronečníku jsou příjemné do ruky, při dotyku připomínají semiš. Keř zvládá i mrazy
Je libo trochu exotiky do vaší zahrady? Jednou z možností je keř zvaný citronečník. Jak už název napovídá, je blízkým příbuzným citrusů. Ale s tím rozdílem, že zvládá i mrazivé počasí.
Výhody a nevýhody různých typů grilů. Údržba a rady, jak grilovat
Grilování se u nás stalo národním sportem. Zejména pro ty, kteří mají zahradu. A pokud na ní mají pergolu, mohou grilovat i za deště. Jaké grily vybírat ajak by měly být velké?