- Podcasty
- Hobby magazín

Poslechněte si podcast: Proč si zamilovat slepice šumavanky? Spojují krásu, otužilost i užitkovost
Olga Vonková se pustila do chovu slepic šumavanka a společně s dalšími chovateli má snahu české národní plemeno stabilizovat. Šumavanky jsou nejen krásné na pohled svým zlatistým peřím, ale také mají slušnou užitkovost.
Hobby magazín
Pořad pro všechny, kteří se neradi nudí.
Kameny ve skalce mají směřovat špičkou dolů, upozorňuje zahradnice Zdena Vokurková
Pod pojmem skalka si představí každý něco jiného. Pro někoho je to větší květináč s bonsají. Jiný za skalku považuje celou kamennou zahradu, s jezírkem, lekníny a koi kapry.
Jak na škůdce v dřevěných konstrukcích domu? Možností je více, všechny jsou však poměrně náročné
O romantice provázené chroupáním červotoče ve staré chajdě kdesi v lesích se zpívá nejedna trampská píseň. Ve skutečnosti pokud se vám tento zvuk ozve doma v trámech či dalších dřevěných prvcích, máte zaděláno na velký problém. I ten je však řešitelný.
Myslivci na přelomu jara a léta vyrážejí na pole a do lesů kvůli statistikám a kondici zvěře
Podle mnohých je přeloma jara a léta nejkrásnější doba. Je to čas rození nového života a mnoho myslivců v tu dobu chodí do lesa i beze zbraně. Ovšem nejen proto, aby se kochali krásou přírody a roztomilostí mláďat.
Plody citronečníku jsou příjemné do ruky, při dotyku připomínají semiš. Keř zvládá i mrazy
Je libo trochu exotiky do vaší zahrady? Jednou z možností je keř zvaný citronečník. Jak už název napovídá, je blízkým příbuzným citrusů. Ale s tím rozdílem, že zvládá i mrazivé počasí.
Výhody a nevýhody různých typů grilů. Údržba a rady, jak grilovat
Grilování se u nás stalo národním sportem. Zejména pro ty, kteří mají zahradu. A pokud na ní mají pergolu, mohou grilovat i za deště. Jaké grily vybírat ajak by měly být velké?
Jak dlouhá je cesta od úlu ke sklenici medu? Projděte si s námi sladkým procesem
K tomu, abychom si mohli pochutnat na sladkém a voňavém medu, je potřeba včelaře, který ví, jak na to. A taky silných a zdravých včel, které nektar nanosí do úlu a dostatku nektarové snůšky v přírodě. Její kvalita a množství závisí na poměrech na stanovišti, tedy na tom, co tam roste. A na počasí, zejména na vláze. Není-li vláha, není nektar. Není-li nektar, není med.
Jak rozmnožit růži stolistou? Nadělejte si řízky. Ale až po odkvětu
Červen je měsícem růží. Teď je ideální doba nasbírat si okvětní plátky růží a vytvořit si růžový olej nebo růžovou sladkou pěnu jako zákusek. Nejlepší jsou plané růže nebo ty, které máte na zahradě ještě po babičce.
Nejnovější fotovoltaické systémy využívají umělou inteligenci i externí zázemí
Dny jsou nyní nejdelší v roce a sluníčka je stále více. To je ideální čas zvážit instalaci fotovoltaiky na vaši střechu. Dobře navržený projekt urychlí návratnost celé investice a nutné je i zajištění bezpečnosti. Důležitá je i možnost využití přebytečné elektřiny.
Kdy nejlépe sklízet bylinky a jak je uchovávat? Záleží na počasí, každý rok je to jinak
Kdy nejlépe sklízet bylinky a jak je pak uchovávat? Na to jsme se zeptali Jarmily Skružné, vedoucí oddělení etnobotaniky a prezentace botaniky z Botanické zahrady hlavního města Prahy.