Hobby magazín
26. listopad 2022

Poslechněte si podcast: Sekačky a křovinořezy ukládáme k zimnímu spánku. Na co nezapomenout?

Ještě možná naposledy posečete trávník a sekačkou seberete spadané listí, křovinořezem zlikvidujete nálety, motorovou pilou pokrátíte poslední metry dřeva na zimu a začnete tyto zahadní pomocníky ukládat k zimnímu spánku.

03:16

Hobby magazín

Vydává: Český rozhlas

Pořad pro všechny, kteří se neradi nudí.

Web

Před dvěma dny 06:27

Reklamovat a vracet zboží je od nového roku jednodušší. Podívejte se, k jakým došlo změnám

Od nového roku by se nám mělo nakupovat, reklamovat nebo vracet zboží pohodlněji. Začala platit novela zákona na ochranu spotřebitele a také novela občanského zákoníka. Jaké změny přinesou v praxi?

Před čtyřmi dny 03:02

V místech výskytu divočáků mějte psa na vodítku, hrozí mu smrtelná nákaza

Divoká prasata přenášejí Aujeszkyho chorobu. Pokud se pes nakazí a projeví se u něj klinické příznaky, musí být utracen. Léčba neexistuje, pro psy je tato nákaza fatální.

Před týdnem 03:12

Být řezbářem může být i o život. Oldřichu Unarovi skončilo dláto v hrudníku

Chtěli byste začít vyřezávat něco ze dřeva, figurky nebo celé betlémy? K talentu je třeba nejen chtít, ale být i opatrný, protože pracujete s ostrými řeznými nástroji.

Před týdnem 03:11

Vypěstujte si antivirotikum právenku. Bylina regeneruje i játra

Právenka latnatá, jinak měkýn latnatý, latinsky Andrographis paniculata, se pro své účinky po staletí pěstuje především v jižní a jihovýchodní Asii. Dobré jméno si ale tato bylinka získala také v jiných částech světa. Na zahrádce ji můžete mít i vy.

Před 2 týdny 03:00

Květy, barevné plody i zelené listy patří do zimní zahrady

Že vám představa barevné, rozkvetlé zimní zahrady připadá jako utopie? Přesvědčíme vás o tom, že výběrem správných rostlin toho lze docílit.

Před 2 týdny 03:11

Snižte si tepelné ztráty. Jak funguje dotační program Nová zelená úsporám light?

Ceny energií a tepla jsou už delší dobu hodně vysoké. Snížit tepelné ztráty je cílem každého majitele bytu nebo domu. Zateplení a výměna oken ale stojí spoustu peněz, které spousta lidí nemá.

Před 2 týdny 03:03

Mezi znalosti chovatelů exotických zvířat patří i legislativa

Máte rádi exotiku, ale místo náročného cestování byste si raději pořídili domů nějaké exotické zvíře? To je jistě možné, ale měli byste postupovat v souladu s legislativou, potřebami zvířat a jejich zdraví. Na druhé straně je ale nutné dbát i na zdraví a bezpečnost samotného chovatele.

Před 3 týdny 02:58

Pes z útulku? Je to sázka do loterie, ale já měla šťastnou ruku, říká chovatelka

Nebojte se přibrat do rodiny psa z útulku. Většina takových odložených psů se umí za poskytnutí nového domova odvděčit. I když jsou i výjimky. My jsme ale pozvali k mikrofonu chovatelku Olgu Ningerovou Šimonovou, která má v péči už třetího psa z útulku a neměnila by.

Před 3 týdny 03:13

Mobilní telefony nejčastěji „odstaví“ slabá baterie nebo mechanické poškození

Mobilní telefon se už stal nedílnou součástí našich životů. Z původně luxusního zboží pro pár bohatých se za čtvrt století staly nejen běžným komunikačním nástrojem, ale pro mnohé i zdrojem zábavy či pracovní pomůckou.

Před 3 týdny 02:50

Správný zahrádkář si neodpočine ani v lednu. Kontroluje loňskou úrodu a připravuje další

Říkáte si, že když v lednu odpočívá zahrada, tak si odpočine i zahrádkář? Otakar Šuhaj ze Žďáru nad Sázavou na Vysočině vás vyvede z omylu. Pořád je co dělat a už teď je třeba myslet na novou sezónu.