Hobby magazín
1. říjen 2022

Poslechněte si podcast: Hortenzie usušíte přímo ve váze. Nejdůležitější je zvolit správný čas

Některé řezané květiny jsou tak krásné, že je člověku líto je po týdnu vyhodit do popelnice. Co takhle je usušit? Hortenzie se suší lehce. U růží je to trochu složitější.

02:16

Hobby magazín

Vydává: Český rozhlas

Pořad pro všechny, kteří se neradi nudí.

Web

Včera 06:27

Reklamovat a vracet zboží je od nového roku jednodušší. Podívejte se, k jakým došlo změnám

Od nového roku by se nám mělo nakupovat, reklamovat nebo vracet zboží pohodlněji. Začala platit novela zákona na ochranu spotřebitele a také novela občanského zákoníka. Jaké změny přinesou v praxi?

Před třemi dny 03:02

V místech výskytu divočáků mějte psa na vodítku, hrozí mu smrtelná nákaza

Divoká prasata přenášejí Aujeszkyho chorobu. Pokud se pes nakazí a projeví se u něj klinické příznaky, musí být utracen. Léčba neexistuje, pro psy je tato nákaza fatální.

Před týdnem 03:12

Být řezbářem může být i o život. Oldřichu Unarovi skončilo dláto v hrudníku

Chtěli byste začít vyřezávat něco ze dřeva, figurky nebo celé betlémy? K talentu je třeba nejen chtít, ale být i opatrný, protože pracujete s ostrými řeznými nástroji.

Před týdnem 03:11

Vypěstujte si antivirotikum právenku. Bylina regeneruje i játra

Právenka latnatá, jinak měkýn latnatý, latinsky Andrographis paniculata, se pro své účinky po staletí pěstuje především v jižní a jihovýchodní Asii. Dobré jméno si ale tato bylinka získala také v jiných částech světa. Na zahrádce ji můžete mít i vy.

Před 2 týdny 03:00

Květy, barevné plody i zelené listy patří do zimní zahrady

Že vám představa barevné, rozkvetlé zimní zahrady připadá jako utopie? Přesvědčíme vás o tom, že výběrem správných rostlin toho lze docílit.

Před 2 týdny 03:11

Snižte si tepelné ztráty. Jak funguje dotační program Nová zelená úsporám light?

Ceny energií a tepla jsou už delší dobu hodně vysoké. Snížit tepelné ztráty je cílem každého majitele bytu nebo domu. Zateplení a výměna oken ale stojí spoustu peněz, které spousta lidí nemá.

Před 2 týdny 03:03

Mezi znalosti chovatelů exotických zvířat patří i legislativa

Máte rádi exotiku, ale místo náročného cestování byste si raději pořídili domů nějaké exotické zvíře? To je jistě možné, ale měli byste postupovat v souladu s legislativou, potřebami zvířat a jejich zdraví. Na druhé straně je ale nutné dbát i na zdraví a bezpečnost samotného chovatele.

Před 3 týdny 02:58

Pes z útulku? Je to sázka do loterie, ale já měla šťastnou ruku, říká chovatelka

Nebojte se přibrat do rodiny psa z útulku. Většina takových odložených psů se umí za poskytnutí nového domova odvděčit. I když jsou i výjimky. My jsme ale pozvali k mikrofonu chovatelku Olgu Ningerovou Šimonovou, která má v péči už třetího psa z útulku a neměnila by.

Před 3 týdny 03:13

Mobilní telefony nejčastěji „odstaví“ slabá baterie nebo mechanické poškození

Mobilní telefon se už stal nedílnou součástí našich životů. Z původně luxusního zboží pro pár bohatých se za čtvrt století staly nejen běžným komunikačním nástrojem, ale pro mnohé i zdrojem zábavy či pracovní pomůckou.

Před 3 týdny 02:50

Správný zahrádkář si neodpočine ani v lednu. Kontroluje loňskou úrodu a připravuje další

Říkáte si, že když v lednu odpočívá zahrada, tak si odpočine i zahrádkář? Otakar Šuhaj ze Žďáru nad Sázavou na Vysočině vás vyvede z omylu. Pořád je co dělat a už teď je třeba myslet na novou sezónu.