Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Nenechávejte v sekačkách přes zimu benzín. Můžete je poškodit

Až naposledy posekáte trávník a sekačkou odstraníte spadané listí, nezapomeňte na údržbu. Pokud ve spalovacích motorech sekaček, křovinořezů, vyžínačů, pil a podobně, necháte zbytky benzinu Natural 95, můžete začít šetřit na jejich opravu.

30:47

Hobby magazín speciál

Vydává: Český rozhlas

Rady, tipy a nápady z různých oblastí hobby.

Web

Včera 23:08

Květy barborek zkrášlí váš vánoční stůl i slavnostní pokrmy

O svátku svaté Barbory natrhané větvičky ovocných stromů a tzv. zlatého deště dřív sloužívaly nejen jako okrasa, ale také jako prostředky k věštění budoucnosti.

Před pěti dny 04:43

Řezbář: Nedělám podle předlohy. Prostě to chytnu a socha se začne vytvářet

Martin Rybecký ze Stříbra ve volných chvílích vyrábí dřevěné sochy. Nikdy si nepřipravuje žádný nákres, ani nehledá předlohu v jiných dílech. Prostě vezme do ruky dřevo, přistaví si bedýnku s nářadím a začne sochat.

Před týdnem 32:50

Jezdíte na kole i v zimě? Nabízíme dobré rady, jak ochránit sebe i bicykl

Po skončení cyklistické sezóny byste se měli postarat o pneumatiky, brzdy, brzdovou kapalinu, tlumiče, řetěz a u elektrokol i o akumulátor. A co dělat, když jezdíte celoročně?

Před 2 týdny 24:38

Je možné do vermikompostéru nasadit žížaly obecné, lidově dešťovky?

Každá domácnost vyprodukuje spoustu bioodpadu a je škoda ho nevyužít. Pokud pěstujete rostliny, máte zahrádku, můžete bioodpad kompostovat. A to i v bytě.

7. listopad 2021 04:21

Doma dělané Fenyklové bonbóny nejspíš zmizí ještě před mikulášskou nadílkou

Semínka miříkovitých rostlin mají v kuchyni Jany Vlkové široké uplatnění. Fenyklová přidává do bonbónů. Když si ty připravíte podle jejího receptu, můžou být součástí mikulášské nadílky pro vaše děti. Jestli se v jejich ústech nerozplynou dřív.

5. listopad 2021 21:28

Jedlé plody hlohu peřenoklaného vypadají jako malá okrasná jablíčka

Velkoplodý hloh peřenoklaný obohatí zahradu i váš jídelníček. Z jeho plodů je dobrý kompot, marmeláda, likéry, pečený čaj, z nasušených klasický čaj. Bylinkáři i tyto hložinky nakládají do alkoholu na tinkturu.

31. říjen 2021 33:15

Dvě kompletní sady kol? V určitém případě to nedává smysl

Od 1. listopadu by měli mít řidiči přezutá auta na zimní pneumatiky. Pokud pojedou po souvislé vrstvě sněhu, náledí nebo v oblastech, kde zimní pneumatiky přímo přikazuje dopravní značka.

24. říjen 2021 02:40

Domácí trnkové olivy jsou srovnatelnou náhražkou pravých oliv

Trnky, šípky a hložinky v těchto dnech zaměstnávají Janu Vlkovou, lektorku vaření z jedlých rostlin a autorku květinových kuchařek.

23. říjen 2021 26:10

I stravování koček má svá pravidla, v porovnání s krmením psů podstatně volnější

Kočkám až na výjimky můžeme dovolit celodenní přístup k plné misce a lze u nich střídat granule s konzervovaným nebo vařeným masem.