Houbaři v Plzeňském kraji bědují nad suchem, z lesa se vracejí s poloprázdnými košíky

Hobby magazín speciál
Před 3 týdny 24:24

Růst hub se odvíjí od množství srážek, při sběru bychom podle mykologa Zdeňka Hájka mohli být úspěšní na Domažlicku. Oproti tomu na Plzeňsku nebo Šumavě si na houbařské žně musíme počkat.

Hobby magazín speciál

Český rozhlas

Rady, tipy a nápady z různých oblastí hobby.

Web

Další epizody

Včera
30:07

Přinášíme návod jak správně zkompostovat listí. Dá to trochu práce, ale funguje to

"Listí nepalte. Vyhnete se pokutě a také se na vás nebudou zlobit sousedi," říká zahradník Přemysl Písař. Listí ideálně zkompostujte. Poradíme vám, jak na to.

Před týdnem
02:48

Domácí zavařené maso si podle lektorky vaření z jedlých rostlin zamilujete

Když si maso sami naložíte, má to z pohledu Jany Vlkové dvě nesporné výhody. Je vám kdykoli k dispozici. A zejména přesně znáte složení své masové konzervy.

Před týdnem
21:52

Počasí je už čistě podzimní, nejvyšší čas zazimovat bylinkovou zahrádku

Vytrvalé bylinky přihnojíme podzimním hnojivem s vyšším obsahem draslíku a stopových prvků. Rostlinám to pomůže s vyzráváním pletiv a tím pádem i lépe zvládnou zimní období.

Před 2 týdny
31:29

Zbavit se mravenců není jednoduché. Chemii navíc nemůžete použít vždycky

"V rodinném domku se objevili faraoni, je to něco příšerného," telefonovala jedna z posluchaček a další si zase stěžovala, že má ve fóliáku velké černé mravence. Pozvali jsme k mikrofonu odborníka a ten poradil, co s tím.

Před 2 týdny
05:00

Andula, Maruška, paní Maskáčová a spol. Zveme vás na statek v Zíchově u Kolovče

Chovatelka Libuše Lásková ze Zíchova u Kolovče bydlí na samotě u lesa. Aby jí nebylo smutno, obklopila se mnoha zvířaty. A dnes už ví, že udělala dobře.

17. září 2021
30:25

Když se zelenina grilováním zbaví vody, vynikne její přirozená chuť

Zkoušeli jste grilovat sezónní zeleninu? Cibuli, mrkev, červenou řepu, fazolky, dýně, brambory? Martin Havlík, učitel odborných předmětů Hotelové školy v Plzni u Borského parku a také šéfkuchař Gourmet clubu Bezejmenná poradí jak na to.

11. září 2021
21:20

Okrasná trvalka kyprej vrbice zdobí okraje jezírek, ve Francii je žádaná jako léčivka

„Kyprej vrbice je medonosná rostlina, mají ji rádi i motýli. Takže když si ji dáme na zahradu, je na co koukat,“ uvádí farmářka Štěpánka Janoutová.

4. září 2021
32:23

Mezi chlazenou rybou a rybou čerstvou je rozdíl

Nejlepší, co si můžete dopřát na gril, je ryba čerstvá. Nadpoloviční většina ryb, která se prodává v malobchodě, jsou ale ryby chlazené a to neznamená, že jsou čerstvé.

30. srpen 2021
22:26

Alpinum klub Plzeň přijímá nové členy, mohou to být i pěstitelští začátečníci

Podle místopředsedy plzeňského Alpinum klubu Petra Lišky se členem může stát každý zájemce o pěstování skalniček a drobných dřevin.