NejnovějšíPřed třemi dny

Poslechněte si podcast: Pro zařízení malého bytu volte multifunkční nábytek i jednotnou barvu

I menší byt může být velmi útulný. Pokud si ho chytře a prakticky zařídíte jako multifunkční prostor, můžete se v něm cítit velmi dobře a mít vše po ruce. Podle bytové designérky Věry Tomíčkové ze společnosti toto studio je nejdůležitější důkladná příprava rozvržení úložných prostor i výběr řešení kvalitního spaní.

03:01

Hobby magazín

Vydává: Český rozhlas

Pořad pro všechny, kteří se neradi nudí.

Web

Před pěti dny 03:19

Holubník bych dnes postavil jinak, říká oceňovaný chovatel holubů Ondřej Matouš

Jak by měl vypadat ideální holubník, kolik holubů chovat a měl by mít chovatel holubů tolerantní sousedy? Zeptali jsme se Ondřeje Matouše, předsedy Českého svazu chovatelů a držitele ocenění Mistr Evropy a Mistr České republiky v chovu holubů.

Před týdnem 03:05

Citrusy mohou růst i v našem podnebním pásmu. Potřebují ale hodně světla

Čerstvě utržený zralý pomeranč nebo citrón si nemusíte vychutnávat jen v subtropických krajích. Petr Broža má svůj voňavý skleník na Vysočině ve výšce 555 metrů nad mořem a sklízí citróny, pomeranče, mandarinky i grapefruity mnoha druhů.

Před týdnem 03:10

Jaká je životnost benzínu v motorových sekačkách nebo pilách?

Příroda se probarvila do zelena, vše začíná kvést a na nás přichází první starosti se sekáním trávy. U elektrických sekaček a vyžínačů by to mělo být bez problémů, u akumulátorových je to podle toho, jak jsme se v zimě postarali o akumulátor a u klasiky na benzín už můžeme narazit na velký problém. A to i u křovinořezů nebo řetězových pil, pokud jsme v nich přes zimu nechali benzín. Většinou je nenastartujeme.

Před týdnem 03:00

Při výsadbě růží je důležité rozebrat kořeny, aby dobře prokořeňovaly, říká zahradník

Chcete mít zahradu plnou voňavých a růží? Pak stačí dodržet pár základních pravidel při jejich výsadbě a pěstování. Důležité je, vybrat jim správné místo tak, aby v budoucnu měly rostliny dostatečný prostor a světlo pro své kvetení. Růže vyniknou v každé moderní i venkovské zahradě a pěstovat je můžete i na balkonech či terasách. Při správné péči vám budou svými nádhernými květy dělat radost celé léto až do prvních mrazíků.

Před 2 týdny 03:10

Mantrailing – metoda výcviku stopařských psů. V čem je to jiné a která plemena se na to hodí?

Můžete mít psa mazlicího, loveckého, hlídacího a taky hledacího. Mantrailing je způsob výcviku psa, aby úspěšně našel ztracenou osobu. Několik let už se tomuto způsobu práce se psy věnuje doktor Alexandr Aboši.

Před 2 týdny 03:09

Tchýnin jazyk si určitě oblíbíte, je nenáročný

Jako ideální pokojovku pro cestovatele označuje tchýnin jazyk plzeňská designérka pokojových rostlin Simona Bratršovská. Rostlina totiž vydrží poměrně dlouho bez zálivky.

Před 2 týdny 00:58

Velká jarní soutěž Vyhrajte traktůrek zná svou vítězku!

Celý duben jste mohli ve vysílání soutěžit o zahradní pomocníky. Hlavní cenou Velké jarní soutěže byl zahradní traktůrek v hodnotě 90 tisíc korun. Ten získala Gabriela Hanáková z Brna. Gratulujeme!

Před 2 týdny 03:08

Péče o zahradní bazény: Sledujte pH vody a písek ve filtraci. Salinace zajistí jemně slanou vodu

Využíváte bazén na chatě či chalupě jen víkendově? Na frekvence používání nezáleží, každý bazén potřebuje údržbu. Důležité je, jaká je v něm voda.

Před 2 týdny 02:47

Dejte letos padlí na okrasných rostlinách stopku. Vsaďte na prevenci

Vloni v létě to možná i u vás na zahradě vypadalo, jako by listy měsíčku lékařského a floxů někdo posypal hladkou moukou. Že by nějaká choroba? Ano, na Slovensku pro ni mají výstižné pojmenování: múčnatka. U nás bílému povlaku na listech říkáme padlí.