Hobby magazín
NejnovějšíPřed týdnem

Poslechněte si podcast: Květy, barevné plody i zelené listy patří do zimní zahrady

Že vám představa barevné, rozkvetlé zimní zahrady připadá jako utopie? Přesvědčíme vás o tom, že výběrem správných rostlin toho lze docílit.

03:00

Hobby magazín

Vydává: Český rozhlas

Pořad pro všechny, kteří se neradi nudí.

Web

Před týdnem 03:11

Snižte si tepelné ztráty. Jak funguje dotační program Nová zelená úsporám light?

Ceny energií a tepla jsou už delší dobu hodně vysoké. Snížit tepelné ztráty je cílem každého majitele bytu nebo domu. Zateplení a výměna oken ale stojí spoustu peněz, které spousta lidí nemá.

Před týdnem 03:03

Mezi znalosti chovatelů exotických zvířat patří i legislativa

Máte rádi exotiku, ale místo náročného cestování byste si raději pořídili domů nějaké exotické zvíře? To je jistě možné, ale měli byste postupovat v souladu s legislativou, potřebami zvířat a jejich zdraví. Na druhé straně je ale nutné dbát i na zdraví a bezpečnost samotného chovatele.

Před 2 týdny 02:58

Pes z útulku? Je to sázka do loterie, ale já měla šťastnou ruku, říká chovatelka

Nebojte se přibrat do rodiny psa z útulku. Většina takových odložených psů se umí za poskytnutí nového domova odvděčit. I když jsou i výjimky. My jsme ale pozvali k mikrofonu chovatelku Olgu Ningerovou Šimonovou, která má v péči už třetího psa z útulku a neměnila by.

Před 2 týdny 03:13

Mobilní telefony nejčastěji „odstaví“ slabá baterie nebo mechanické poškození

Mobilní telefon se už stal nedílnou součástí našich životů. Z původně luxusního zboží pro pár bohatých se za čtvrt století staly nejen běžným komunikačním nástrojem, ale pro mnohé i zdrojem zábavy či pracovní pomůckou.

Před 2 týdny 02:50

Správný zahrádkář si neodpočine ani v lednu. Kontroluje loňskou úrodu a připravuje další

Říkáte si, že když v lednu odpočívá zahrada, tak si odpočine i zahrádkář? Otakar Šuhaj ze Žďáru nad Sázavou na Vysočině vás vyvede z omylu. Pořád je co dělat a už teď je třeba myslet na novou sezónu.

Před 3 týdny 03:10

Dešťovou vodu můžete jímat i do septiku. Jen je potřeba ho dobře vypláchnout a vydezinfikovat

Paní Eva má po zhotovení kanalizace senkrovnu, kterou chtějí používat jako nádrž na vodu na zalévání. Několikrát ji vypláchli, do WC použili dezinfekci, ale pořád si není jistá, jak neutralizovat chemii v této jímce, aby voda byla nezávadná na zalévání. Co na to odborník?

17. prosinec 2022 03:09

Uzdravující se pes bude rád, když tvrdý plastový límec nahradíte měkkým

Plastový límec, který zabraňuje, aby si zvíře lízalo a kousalo hojící se jizvu nebo místo postižené kožním onemocněním, je podle veterinářů skvělá věc. Ne tak podle vašeho psa nebo kočky. Ti vám budou vděční za měkký límec.

15. prosinec 2022 03:01

Výroba domácího mýdla může být zábava i krásný vánoční dárek

Víte, že ten největší dárek pro každého je Váš čas? Zkuste letos místo drahých nákupů svým nejbližším vyrobit něco praktického. Něco, co potřebují několikrát za den a vždy si při tom na vás mohou vzpomenout. Například krásné voňavé mýdlo. Stačí si pořídit silikonovou formičku, mýdlovou hmotu a další ingredience na zdobení.

13. prosinec 2022 02:59

Vánoční hvězda nesnáší průvan a změny teplot. Líbit se jí bude na západní straně pokoje

Květinářství i hobbymarkety se v době adventu doslova červenají květináči s vánočními hvězdami. Jak se o ni starat, aby vydržela třeba i do dalších Vánoc?

10. prosinec 2022 03:04

Kávovník jako pokojová rostlina je dekorativní a možná vyplodí i zrnka kávy

Na pěstování není až tak náročný a dovede se odměnit jak sytě zelenými listy, tak hezkými květy a červenými plody. A dost možná, že se vám povede i vypěstovat pár zrnek, z kterých po upražení získáte základ výtečné kávy.