• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Zprávy pro Královéhradecký kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Hned dvě místa ve Vrchlabí by se měla stát dějištěm zimní Olympiády dětí a mládeže v hradeckém kraji

Nejlepší malí hokejisté a běžkaři už za pár dní zavítají do Vrchlabí. To je mezi čtveřicí míst, kde 23. ledna začne olympiáda dětí a mládeže. Konkrétně na zimním stadionu, kde se sehraje hned několik zápasů včetně boje o medaile, a také v areálu Vejsplachy, pokud se podaří udržet tratě.

02:27

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Včera 03:03

Lidé s postižením mají v Náchodě k dispozici dva nové byty. Jeden startovací a druhý tréninkový

V Náchodě se otevřely dva nové byty pro lidi s mentálním a psychickým postižením. Jeden je startovací, druhý tzv. tréninkový. Vznikly v podkroví budovy v centru města, nad kavárnou Láry Fáry. Tu provozuje nezisková organizace Pferda, její pracovníci budou mít na starosti i provoz obou bytů.

Včera 04:27

Podle ornitologa Vladimíra Šoltyse ptačí hašteření u krmítka odkazuje k lidským vzorcům chování

„Člověk dělá po tisíciletí tu velkou chybu, že sám sebe vyčleňuje ze zvířecího světa. Prošel miliony let evoluce, malinko se ze zvířecího světa vyčlenil, ale jeho chování a jednání zůstává na stejných principech jako u zvířat,“ míní ornitolog Vladimír Šoltys, se kterým se u krmítek na Jičínsku sešla Vlaďka Wildová.

Včera 01:53

Nadační fond Českého rozhlasu Světluška a Český paralympijský výbor podpoří zrakově postižené děti

Dvacítka nevidomých dětí soutěží v běžeckém lyžování při zimní olympiádě ve Vrchlabí. Účast mezi ostatními sportovci a fanoušky je pro ně velmi důležitá. A to je právě cílem Českého paralympijského výboru a Nadačního fondu Českého rozhlasu. Jejich nově vznikající spolupráce chce motivovat děti a mládež se zrakovým handicapem k pravidelnému sportování.

Před dvěma dny 03:17

Dvacítka nevidomých dětí soutěží v běžeckém lyžování při zimní olympiádě mládeže ve Vrchlabí

Jsou mladí, chtějí sportovat a patřit mezi nejlepší. Jenže mají problémy se zrakem. Přesto asi dvacítka dětí a mládeže soutěží na zimní Olympiádě dětí a mládeže ve Vrchlabí v běžeckém sportu.

Před dvěma dny 02:22

V posledních letech roste zájem o skauting. Junák má o 75 procent víc členů než před 15 lety

V Česku přibývá skautů, hnutí podle jeho zástupců roste nejrychleji v Evropě. Podle posledních oficiálních statistik má Junák, český skaut, přes 73 tisíc členů, ročně se hlásí tisíce dalších, převážně dětí. Na přijetí se v některých oddílech čeká i řadu let.

Před dvěma dny 01:42

Do Orlických hor se sjelo na 50 psích spřežení. Vyrazí na nejdelší závod u nás, Šediváčkův long

200 kilometrů za 4 dny a k tomu jeden nocleh v přírodě na vrcholcích hor. S tím vším se budou muset vypořádat účastníci nejdelšího závodu psích spřežení v Česku, který má název Šediváčkův long. Začíná už dnes dopoledne v Deštném v Orlických horách. První musheři se svými psími smečkami tam ale dorazili už včera.

Před třemi dny 02:25

Prezident Miloš Zeman se setká v Náchodě se svým polským protějškem Andrzejem Dudou

Český prezident Miloš Zeman navštívil Náchod. Během dopoledne za ním přijede jeho manželka Ivana, odpoledne se oba setkají s polským prezidentem Adrzejem Dudou a jeho ženou. Součástí programu je kromě jiného i jednání delegací obou zemí nebo beseda Miloše Zemana s občany.

Před třemi dny 02:57

„Co je můj plán? Ochráněný pes a klidný pán“. V Jičíně testují první skládací box pro čekající psy

Venkovní složitelný box, který řeší hlavně problematiku volně uvázaných psů, si majitelé svých čtyřnohých kamarádů mohou vyzkoušet u obchodu s chovatelskými potřebami na Novém Městě v Jičíně. První prototyp, který je určený i pro nejvyšší variantu psa, už otestovali první zájemci.

Před třemi dny 00:19

Špindlerovský skiareál připravil kvůli Světovému poháru žen v alpském lyžování dopravní opatření

Skiareál ve Špindlerově Mlýně připravuje mimořádný dopravní projekt. Na konci týdne totiž do města dorazí tisíce diváků a účastníků Světového poháru žen v alpském lyžování. Organizátoři chtějí zabránit možnému kolapsu, proto připravili parkovací místa na vyhrazených úsecích silnice.

Před čtyřmi dny 02:38

Náchod chce obnovit areál Velkých lázní v místní části Běloves. Letos otevře prameník minerálky Idy

Město Náchod plánuje zhruba třicetimilionovou investici do Velkých lázní v Bělovsi. Cílem je obnovit budovu kolonády a pro veřejnost znovu otevřít prameník minerální vody Ida. Areál o rozloze zhruba 25 tisíc metrů čtverečních v minulých desetiletích chátral a několikrát změnil majitele, teď patří městu.