• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Polední publicistika: Nejpostiženější nemocnice. Jejich vztah s pacienty. Michalik nebude ministrem

Nemocnice v nejpostiženějších oblastech v den, kdy vláda chystá zpřísnění protiepidemických opatření. Vztahy mezi pacienty covidových oddělení a zdravotnickým personálem. Věslav Michalik se vzdal kandidatury na post ministra průmyslu a obchodu za koalici hnutí STAN a Pirátů.

19:38

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Dnes 19:57

Polední publicistika: Povinné očkování policistů. Vakcinační polarizace společnosti? Svátek Mikuláše

Jak se policejní sbory vyrovnají s vyhláškou, která má zavést povinné očkování proti covidu i pro strážce pořádku? Přispívají spory kolem vakcinace k výraznější polarizaci vztahů ve společnosti? Obchůzky Mikulášů a čertů na Vsetínsku.

Včera 19:30

Polední publicistika: Povinné očkování pro vybrané skupiny. Zpomaluje epidemie?

Povinné očkování pro vybrané profesní a věkové skupiny. Mohly by aktuální údaje o výskytu nákazy v Česku vypovídat již v tuto chvíli o postupném zpomalování epidemie? Celostátní sněm SPD. A proč podle nové lingvistické studie autoři a autorky britské beletrie takříkajíc šetří slovy a zkracují věty ve svých dílech?

Před dvěma dny 19:41

Odpolední publicistika: Očkování a polarizace společnosti. Předvánoční rady MeSESu. Česká hlava

Jaké kroky v souvislosti s vánočními svátky doporučuje Mezioborová skupina pro epidemické situace, ve snaze zkrotit nástup kovidové nákazy? Nakolik hluboké nebo trvalé stopy by v české společnosti mohly zanechat spory kolem očkování proti covidu-19? A na jakém principu je postavena metoda lékařského vyšetření na dálku, jejíž autor se stal jedním z letošních laureátů vědeckých cen Česká hlava?

Před dvěma dny 19:44

O všem, co se právě děje

Před třemi dny 19:17

Odpolední publicistika: Opatření v Německu. Certifikáty po očkování. Kurz opouští politiku

Proč bylo nutné zkrátit platnost certifikátů po očkování? Jaká omezení budou v Německu platit pro neočkované? Co vedlo rakouského expremiéra Kurze k rozhodnutí definitivně opustit politiku?

Před třemi dny 19:38

Polední publicistika: Miroslav Zikmund. Útoky na thajské aktivisty. Zlepšení státní správy

Miroslav Zikmund jako inspirace pro mladší české cestovatele. Násilné útoky na thajské aktivisty ve Francii. Mezinárodní konference Aspen Instututu přináší recepty na zlepšení státní správy.

Před čtyřmi dny 19:50

Odpolední publicistika: Rozpočtové provizorium. Tresty za interrupce v Polsku. Úmrtí Petra Uhla

Vláda se zřejmě na začátku roku nevyhne rozpočtovému provizoriu. Bude to problém? Kdo a proč chce v Polsku trestat interrupci stejně jako vraždu? Proč je třeba snížit stav divokých prasat v českém pohraničí? A jak významnou osobností byl politik, novinář a bývalý disident Petr Uhl?

Před čtyřmi dny 19:52

Polední publicistika: Rusko-ukrajinské vztahy. Blíží se epidemie ke konci? Lyžaři v Alpách

Zaútočí Rusko na Ukrajinu? Dosáhla epidemie svého vrcholu? Pravidla pro lyžaře v Alpách.

Před pěti dny 19:50

Odpolední publicistika: Očkování u ambulantních specialistů. Třetí vakcína. Zákaz vánočních trhů

Začnou ambulantní specialisté ve svých ordinacích očkovat proti covidu 19? Jak výrazně by rychlé přeočkování populace třetí dávkou pomohlo snížit požadavky na intenzivní lékařskou péči? A jak se vedení Svazu měst a obcí staví ke snahám obcházet vládní zákaz vánočních trhů?

Před šesti dny 19:45

Odpolední publicistika: Švédská premiérka. Očkování v sociálních službách. Vakcíny a nová varianta

Jak se na povinné očkování proti covidu dívají zaměstnanci v sociálních službách? Budou současné proticovidové vakcíny účinné i proti variantě omikron? Švédský parlament napodruhé schválil první ženu v čele vlády. Má dostatečně silnou pozici? A jak ovlivnil nejen české divadelnictví zakladatel černého divadla Jiří Srnec?