• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Odpolední publicistika: Pracovní karanténa a sociální služby. Nelegální migrace. Princ Andrew

Jak se s plánovaným režimem takzvané pracovní karantény vyrovnají provozovatelé sociálních služeb? Jak se na nelegální migraci na našem území odrazil v uplynulém roce konec předloňských mimořádných opatření na hranicích? A co znamená pro britského prince Andrewa fakt, že mu královna odebrala všechny významné tituly?

19:39

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Včera 19:52

Odpolední publicistika: Omikron a praktičtí lékaři. Nálady v Ruské společnosti. Milostivé léto končí

Proč je v souvislosti s omikronovou vlnou rušno i v ordinacích praktických lékařů? Jakou odezvu mají v ruské společnosti nynější spekulace, jestli se Moskva chystá podniknout vojenskou invazi na Ukrajinu? A jak hodnotí ředitel Poradny při finanční tísni právě ukončený projekt oddlužování v rámci takzvaného Milostivého léta?

Včera 19:35

Polední publicistika: Karantény ve firmách. Ukrajina a telefonát Macron–Putin. 45 let Anticharty

Jak se s nynějším režimem karantény a izolace vyrovnávají provozovatelé tuzemských obchodů a jejich zaměstnanci? Nakolik by ke zmírnění vyhrocené situace kolem Ukrajiny mohl přispět dnešní telefonát francouzského prezidenta Macrona s jeho ruským protějškem Putinem? A pod jak silným tlakem byli před 45 lety čeští a slovenští herci, hudebníci a další umělci, když podepisovali Antichartu? Poslechněte si celou polední publicistiku.

Před dvěma dny 20:17

Odpolední publicistka: Vakcína od firmy Novavax. Kyberbezpečnost na olympiádě. Spory ve Sněmovně

Registrace zájemců o vakcínu od firmy Novavax. Jak se mohou sportovci na olympiádě bránit kybenetickým útokům přes mobily a počítače? Bude komunikace mezi koalicí a opozicí složitější než bývalo zvykem? A proč není v Praze pietní místo připomínající oběti holokaustu Romů a Sintů?

Před dvěma dny 19:39

Polední publicistika: Výhody pozitivního PCR. Ukrajina a Česká republika. Dánsko ruší opatření

Lidé se třicet dní od pozitivního PCR testu nebudou muset v práci ani ve škole testovat. Aktuální vztah Ukrajiny a České republiky. Dánsko na vrcholu omikronové vlny chce zrušit proticovidová opatření.

Před třemi dny 19:52

Odpolední publicistika: Stalker zdravotníků. Druhé Milostivé léto? Uvolnění rakouského lockdownu

Co hrozí muži, který vybírá peníze za videa, na kterých údajně pronásleduje zdravotníky? Proč žádají exekutoři vyšší odměnu, pokud se na podzim zopakuje Milostivé léto? Může spor o 6. místopředsedu Sněmovny zmrazit komunikaci mezi koalicí a opozicí? Proč se rakouská vláda rozhodla uvolnit lockdown neočkovaných?

Před třemi dny 19:50

Polední publicistika: Má už Česko vrchol pandemie za sebou? A jak se vyvíjí situace na Ukrajině?

Kolik lidí v Česku má covid? Firmy a PCR testování zaměstnanců. Prázdninový provoz v MHD. Mohla by schůzka zástupců Ukrajiny a Ruska uklidnit vzájemné napjaté vztahy?

Před čtyřmi dny 19:51

Odpolední publicistika: Blokace pandemického zákona. Ukrajina pohledem Česka. Aféra britské vlády

Nakolik obstojí argumenty, s nimiž dnes část opozice vetovala projednávání pandemického zákona? Jak se jeví aktuální vyhrocená situace kolem Ukrajiny z pohledu české diplomacie? Proč se londýnská metropolitní policie rozhodla ke krajně výjimečnému kroku – vyšetřovat společenské akce, jež se během přísného protiepidemického lockdownu konaly v sídle britského premiéra?

Před čtyřmi dny 19:44

Polední publicistika: Testování ve firmách. Rušení divadel. Konflikt na Ukrajině. Korupce v Česku

Menší a střední podniky se vyrovnávají s nynějším systémem testování proti covidu-19. Kvůli poloprázdným nebo prázdným hledištím a absencím v hereckých ansámblech musí přerušit provoz další divadelní scény. Odezva kroků západních spojenců v Rusku. Stagnace Česka na světovém žebříčku vnímání korupce.

Před pěti dny 19:47

Odpolední publicistika: NATO posiluje na východě. Nový režim po PCR testu. Praha a filmaři

Jak výrazně bude Severoatlantická aliance, v souvislosti s napětím kolem Ukrajiny, posilovat vojenskou přítomnost ve východní Evropě? Jaké klady a zápory má zvažované opatření podle něhož by se lidé s pozitivním PCR testem nemuseli dalších 30 dní testovat? A poznamená zájem zahraničních filmových štábů o natáčení v Praze výrazněji rozhodnutí magistrátu, že zdraží poplatky za nejvyhledávanější lokality v metropoli?

Před pěti dny 19:56

Polední publicistika: Třetí dávka očkování pro děti. Testování ve školách. Vojáci USA v Pobaltí

Zájem o očkování posilující dávkou proti kovidu ve věkové kategorii nad dvanáct let. Základní školy a novým režim testování: lyžařský výcvik jedné chomutovské třídy. Vojenské posily Spojených států v Pobaltí a ve východní Evropě.