• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Odpolední publicistika s Tomášem Pavlíčkem

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před 2 týdny 19:49

Co pro tuzemský energetický trh znamená konec společnosti Bohemia Energy? Jak zmírnit dopady rostoucích cen energií na spotřebitele? A může vysloveně přátelská nálada, v níž dnes poprvé zástupci dvou volebních koalic probírali, jak dospět ke společné vládní smlouvě, vydržet i v dalších týdnech, až dojde na jednání o jednotlivých programových bodech?

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Další epizody

Včera
19:42

Odpolední publicistika: Zdraví českých prezidentů. Neshoda v řešení cen energií. Facebook a nenávist

Jak pracovala lékařská koncilia, která řešila zdravotní problémy českých prezidentů? Proč se evropští politici stále nedohodli na tom, jak řešit rostoucí ceny energií? Vydělává Facebook na šíření nenávisti?

Včera
19:27

Polední publicistika: Epidemie a neočkovaní. Spor mezi Tureckem a Západem. Nízké výplaty v Česku

Podle ministerstva vnitra mohou za současnou epidemii koronaviru neočkovaní. Diplomatický spor mezi Tureckem a desítkou západních zemí. Pětina Čechů má potíže vyjít s výplatou.

Před dvěma dny
19:15

Odpolední publicistika: Plošné testování v pražských školách. Růst cen energií. Kdo nahradí Hamáčka?

Budou pražské školy plošně testovat své žáky i bez rozhodnutí vlády? Kolik domácností bude mít kvůli růstu cen energií nadměrné výdaje za bydlení a jak by jim měl stát pomoci? Kdo a kdy nahradí Jana Hamáčka v čele ČSSD? Čemu se věnuje Petr Brukner, když zrovna nehraje v Divadle Járy Cimrmana?

Před dvěma dny
19:49

Polední publicistika: Očkování Pfizerem u praktiků. Ministři za Piráty. Státní převrat v Súdánu

Praktičtí lékaři dostanou k dispozici vakcínu Pfizer/Biontech. Vznikající vláda a počet ministrů za Piráty. Odehrává se v Súdánu státní převrat?

Před třemi dny
20:01

Polední publicistika: Protiepidemická opatření. Nové vedení KSČM. Tragédie při natáčení westernu

Jsou tuzemské firmy a zaměstnanci dostatečně připraveni na přísnější protiepidemická opatření? Jaký kurz nabere KSČM po výměně na předsednickém postu? A jak se filmový štáb nezávislého westernu Rust vyrovnává s tragickým incidentem, při němž přišla o život kameramanka Halyna Hutchinsová?

Před čtyřmi dny
19:59

Polední publicistika: Očkování proti covidu a návrat protiepidemických opatření. Kudy půjde KSČM?

Udrží se i v dalších dnech a týdnech nynější zvýšený zájem o očkování proti covidu-19 19? Jaké sociálně psychologické dopady by mohla mít na zdejší populaci nová vlna nákazy? Přijme společnost návrat protiepidemických opatření? A jakým směrem by se mohla po dnešní volbě předsedy vydat KSČM?

Před pěti dny
19:52

Odpolední publicistika: Unijní energetika. Postcovidová transplantace plic. Nová rektorka UK

Může unijní 27 podniknout účinné kroky proti zdražování energií? A jak na bruselském summitu obstál se svou pozicí český premiér? Co vše musel brát v úvahu operační tým v pražské motolské nemocnici, který provedl první zdejší oboustrannou transplantaci plic u pacienta po těžkém průběhu covidu-19? A jaké priority chce prosazovat nová, dnes zvolená, rektorka Univerzity Karlovy, profesorka Milena Králíčková?

Před pěti dny
19:56

Virus se neptá, jestli v něj věříte, nebo ne. Pacienti u nás bojují o každý nádech, popisuje lékař

Moravskoslezský kraj patří momentálně k nejzasaženějším, pokud jde o nové případy nákazy covidem-19. Několik nemocnic vyhlásilo plošný zákaz návštěv, další se k tomu chystají. „V intenzivní péči je naprostá většina pacientů neočkovaná, zhruba 75 procent. Lidé, kteří jsou očkovaní a dostanou se na JIP, jsou pacienti vyšších věkových kategorií nebo mají velice závažné přidružené onemocnění," popisuje krajský koordinátor intenzivní péče Peter Sklienka z FN Ostrava.

Před šesti dny
19:37

Odpolední publicistka s Věrou Štechrovou

Chrání kancléř Mynář čest a práva prezidenta republiky? Konec firmy Bohemia Energy zneužívají podvodníci. Jaké nové triky používají? Na čem novém pracuje světoznámý spisovatel Dan Brown?

Před šesti dny
19:57

Polední publicistika s Věrou Štechrovou

Epidemie covidu a omezování péče v nemocnicích. Zvyšování zájmu o očkování a praktičtí lékaři. Poradce bývalého amerického prezidenta Trumpa pohrdal kongresem.