• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Polední publicistika: Ministerstvo a lékaři. Ukrajinská fronta. Varhany ve svatovítské katedrále

Jak si ministerstvo zdravotnictví představuje další jednání o penězích pro nespokojené lékaře? Jak ovlivní nadcházející zima boje na ukrajinské frontě? Jak daleko je k tomu, aby měla svatovítská katedrála své varhany? Poslechněte si polední publicistiku.

19:55

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Včera 19:53

Odpolední publicistika: Proměna pražského hlavního nádraží. Zavalení dělníci v Indii. Giving Tuesday

Jak se promění pražské hlavní nádraží? Jak složité bylo vyprostit dělníky zavalené při stavbě tunelu v indické části Himaláje? A jak štědří jsou Češi dárci? A co nabídne koncert Hradišťanu ve spojení se symfonickým orchestrem? Poslechněte si odpolední publicistiku s Vladimírem Krocem.

Včera 20:19

Polední publicistika: Daň na tiché víno. Omezení provozu nemocnic. Školské odbory

Jak by měla vypadat spotřební daň na tiché víno? Jak moc bude omezený provoz nemocnic od 1. prosince, kdy část lékařů skončí s přesčasy? A je ještě šance na dohodu? A jak jsou školští odboráři spokojeni se spoluprací s ostatními odborovými svazy a s tím, kdo všechno včera s nimi vystupoval na společné protestní akci? Poslechněte si polední publicistiku.

Před dvěma dny 19:54

Odpolední publicistika: Výstražná stávka proti krokům vlády. Řešení opozice. Plyn z Ruska

Co ukázala dnešní výstražná stávka proti krokům současné vlády? Jak by situaci ve školství řešila opozice? A proč do Česka zase proudí ruský plyn?

Před dvěma dny 20:21

Polední publicistika: Stávka a školy. Iniciativa Studenti pro školství

Čeho chtějí odbory dnešní stávkou dosáhnout a jsou ochotné se s vládou domluvit? Jak se stávka dotkla provozu škol? Proč se k protestům připojila také část středoškolských studentů?

Před třemi dny 19:52

Polední publicistika: Stávky a společnost. Emoce a návrat rukojmích. Respirační onemocnění v Číně

Jak se česká společnost staví k odborářským protestním akcím, jako je celostátní stávka vyhlášená na pondělí? Jaké komentáře i emoce provázejí v Izraeli návrat prvních rukojmích, které unesli teroristé hnutí Hamás při říjnovém útoku? A jak závažné jsou zprávy o mimořádně rozsáhlém výskytu respiračních onemocnění v Číně? Poslechněte si polední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Před čtyřmi dny 19:36

Polední publicistika: Následky ze zajetí. Legislativní ochrana žen. Sjezd rakouských čertů

Jak se mohou rukojmí, které drželi řadu týdnů teroristé z Hamásu, postupně vyrovnávat s následky věznění – i s návratem domů? V souvislosti s dnešním Mezinárodním dnem proti násilí na ženách se ptáme, jak účinnou ochranu jim poskytují zdejší úřady a legislativa. A proč se už dnes sjedou do Židlochovic na Brněnsku celé skupiny strašidelných rakouských čertů – krampusů? Poslechněte si polední publicistiku s Vladimírem Krocem.

Před pěti dny 19:34

Odpolední publicistika: Propuštění rukojmích. Zákaz vjezdu na Praze 1. Black Friday

Jak se daří plnit dohodu o propuštění první skupiny rukojmích hnutí Hamás a Palestinců z izraelských věznic? Proč vznikl spor mezi pražským primátorem a vedením Prahy 1 kolem zákazu nočního vjezdu do části Starého Města? A jak se nenechat tahat za nos ve slevové akci Black Friday?

Před pěti dny 19:54

Polední publicistika: Čtyřdenní příměří v Gaze. Fico v Praze. Česko a NATO

Co by pro další vývoj izraelské válečné operace proti Hamásu mohlo znamenat nynější přerušení bojů? Na jak horké půdě se pohybuje slovenský premiér Fico při dnešní návštěvě Prahy? A jak by mělo Česko podle druhého nejvýše postaveného činitele Severoatlantické aliance posilovat svou obranyschopnost?

Před šesti dny 19:54

O všem, co se právě děje

Před šesti dny 19:50

Polední publicistika: ČEZ a terminál. Příměří se oddaluje. Geert Wilders. Migranti ve Finsku

Co znamená pro posílení naší energetické bezpečnosti, že ČEZ získal podíl v nově budovaném terminálu na zkapalněný plyn? Proč se oddaluje příměří v Pásmu Gazy? Má nizozemský populista Geert Wilders šanci, že bude skládat novou vládu? A jak se Finsko brání přílivu nelegálních migrantů přicházejících z Ruska? Poslechněte si polední publicistiku.