• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před čtyřmi dny

Poslechněte si podcast: Polední publicistika: Debata prezidentských kandidátů. Policejní ochrana pro kandidáty? Filmový zvuk

Jaká byla další debata prezidentských kandidátů a mohla nějak přispět k uklidnění emocí před druhým kolem volby? Kdo a jak chrání prezidentské kandidáty? Jak policie přistupuje k výhrůžkám a kdo má nárok na policejní ochranu? Jak se dělá filmový zvuk, aby se mohl ucházet o filmového Oscara? Poslechněte si polední publicistiku s Věrou Štechrovou.

19:54

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Včera 19:02

Polední publicistka: Česko volí prezidenta. Trump začíná kampaň. Napětí mezi Izraelem a Palestinou

Proč je výběr prezidenta pro voliče lákavější než výběr vlády? Do prezidentské kampaně ve Spojených státech svým projevem vstoupí exprezident Donald Trump. Co od něj můžeme čekat? A co znamenají stupňující se útoky v Izraeli a Palestině?

Před dvěma dny 19:51

Odpolední publicistika: Úskalí politické reklamy. Vražda v Memphisu. Holocaust v hodinách dějepisu

Jaké hranice dává české právo politické reklamě a mělo by se to změnit? Pět policistů ve Spojených státech čelí obvinění z vraždy Afroameričana. Jaké jsou okolnosti tohoto případu a může vyvolat masové protesty? Dnes si připomínáme památku obětí holocaustu. Jak o něm učit děti a mladé lidi?

Před dvěma dny 21:20

Polední publicistika: Debaty a volební kampaň. Rétorický styl kandidátů. Vliv kampaně na společnost

Které okamžiky kampaně před finále prezidentské volby nastavily její směřování? A měly by se určit hranice politického marketingu? Jak hodnotí odborníci rétorickou úroveň a styl obou finalistů? Způsobila kampaň společenské jizvy? A pokud ano, podaří se je po volbě zacelit?

Před třemi dny 19:49

Odpolední publicistika: Inflace v roce 2023. Olympiáda v Paříži. Průlet asteroidu

Jak si vláda a Česká národní banka představují krocení inflace v roce 2023? Budou moct ruští a běloruští sportovci na olympiádu do Paříže? A pokud ano, za jakých podmínek? A jak moc překvapil vědce asteroid, který v noci mine Zemi ve vzdálenosti jen tři a půl tisíce kilometrů. Poslechněte si celou Odpolední publicistiku.

Před třemi dny 19:59

Polední publicistika: Finále prezidentských voleb. Tanky pro Ukrajinu. Myslivci versus Lesy ČR

Prezidentská volba jde do finále. Jak se vyvíjela předvolební kampaň obou kandidátů? Proč si bývalý velitel amerických jednotek v Evropě myslí, že by tanky dodané Západem mohly Ukrajincům pomoct získat znovu Krym? Lesy České republiky už nechtějí myslivcům pronajímat čtvrtinu současných honiteb – kdo se postará o les lépe – myslivci, nebo státní podnik? Poslechněte si polední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Před čtyřmi dny 20:00

Odpolední publicistika: Nelegální vývoz léků. Prokremelští aktivisté. Výhody tanku Leopard 2

Je pokuta dostatečný trest za nelegální vývoz léků na předpis? Jak využívají předvolební kampaň prokremelští aktivisté? A jaké hlavní výhody má na bitevním poli německý tank Leopard 2? Poslechněte si celou odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Před pěti dny 19:38

Odpolední publicistika: Přístup ke zdravotnickým informacím. Premiér v Německu. Zelenskyj o korupci

V jakém směru by mohl dnešní výrok Ústavního soudu usnadnit přístup veřejnosti ke zdravotnickým informacím? Co vyplynulo z dnešní schůzky premiéra Fialy a spolkového kancléře Scholze, pokud jde o podíl německých kapacit na zajištění energetické bezpečnosti ČR? A proč právě nyní spustil ukrajinský prezident kampaň na potírání korupce ve státních složkách? Poslechněte si odpolední publicistiku s Tomášem Pavlíčkem.

Před pěti dny 19:56

Polední publicistika: Berlínská schůzka Fialy a Scholze. Pražská koalice. Krize v OSPODu

Jakou další pomoc Ukrajině a česko-německé ekonomické projekty probírají na berlínské schůzce premiér Fiala a kancléř Scholz? Nakolik se přiblížila dohoda o nové pražské koalici poté, co se Pirátská strana rozhodla ukončit svazek se sdružením Praha sobě. A co podniká Ministerstvo práce a sociálních věcí, aby pomohlo zmírnit personální i jiné obtíže, s nimiž se potýkají orgány sociálně-právní ochrany dětí? Poslechněte si polední publicistiku s Tomášem Pavlíčkem.

Před šesti dny 19:31

Odpolední publicistika: Politici k Babišovým výrokům o NATO. Respirační epidemie na ústupu?

Jak hodnotí zástupci vládní koalice a opozice rozruch, který vyvolal prezidentský kandidát Andrej Babiš z hnutí ANO, když řekl, že by neposlal vojáky na pomoc napadenému spojenci NATO? Vysvětlil Andrej Babiš dostatečně své původní vyjádření, které provázejí ohlasy i na mezinárodní scéně? A jak nadějně působí nové údaje, podle kterých by mohla být na ústupu epidemie akutních respiračních nemocí? Poslechněte si odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.