• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Odpolední publicistika: Pondělní stávka odborů. Více peněz pro školství? Fyzická zdatnost gymnazistů

Stávka v pondělí 27. listopadu bude, oznámily odbory. Jaké jsou požadavky odborářů a kde se bude stávkovat? Ve školství se hledají peníze například na platy nepedagogických pracovníků. Jsou další finance řešením problémů českého školství? Tělesná zdatnost dnešních gymnazistů je v průměru podobná jako před 100 lety, extrémy ale rostou. Poslechněte si odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.

19:39

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Včera 19:57

Odpolední publicistika: Dohoda s lékaři. Novela komunitní energetiky. Konec sdílení na Ulož.to

Nakolik se avizovaná dohoda o navýšení platů v nemocnicích promítá do protestní akce lékařů a provozu zdravotnických zařízení? Jak významný posun na poli tzv. komunitní energetiky představuje novela, kterou dnes schválila Poslanecká sněmovna? A proč už ode dneška není možné stahovat pirátský obsah, filmy nebo seriály ze serveru Ulož.to?

Včera 20:15

Polední publicistika: Přesčasy lékařů. Boje v Pásmu Gazy. Konference o změně klimatu

Jak citelně se provozu nemocnic dotýká protestní akce lékařů po včera ohlášené dohodě premiéra Fialy se zástupci Lékařské komory? Do jaké míry odpovídá na požadavky lékařů ohledně přesčasů novela zákoníku práce, kterou schválila Poslanecká sněmovna? Jaké jsou šance, že by v palestinském Pásmu Gazy mohl být znovu obnoven klid zbraní? A jaké ambice mají státníci, kteří se sjíždějí do Dubaje na letošní světovou konferenci o změně klimatu?

Před dvěma dny 19:38

Odpolední publicistika: Protest mladých lékařů. Zvýšení ceny energií. Vada aplikace WeChat

Jak hodlají zástupci mladých lékařů postupovat v chystané protestní akci po dnešní premiérově nabídce na navýšení platů? Jak by se dnes upřesněné zdražení regulované složky energií mohlo promítnout do koncových cen domácností a firem. A na jaké nástrahy aplikace WeChat upozorňuje Národní úřad pro kybernetickou bezpečnost?

Před dvěma dny 20:24

Polední publicistika: Ceny elektřiny a domácnosti. Schválení státního rozpočtu. Henry Kissinger

Do jaké míry můžou zdejší domácnosti pocítit konečné rozhodnutí Energetického regulačního úřadu o nastavení regulované složky energií? Nakolik vyvážený rozpočet pro příští rok schválila po mnohahodinové debatě Poslanecká sněmovna? A jak se do dějin světové diplomacie zapsal Henry Kissinger?

Před třemi dny 19:58

Odpolední publicistika: Státní rozpočet. Protesty lékařů. Dohoda o loajalitě při vstupu do Ruska

Kolem jakých pasáží státního rozpočtu se točí závěrečný střet vlády a opozice ve Sněmovně? Jak se na začátek prosince připravují regionální nemocnice, ve kterých budou muset kvůli protestní akci lékařů omezovat provoz? A budou ruské úřady požadovat po cizincích při vstupu do země takzvanou dohodu o loajalitě vůči Moskvě?

Před třemi dny 19:53

Polední publicistika: Rozpočet ve Sněmovně. Rodičovský příspěvek. Situace v Gaze

Zohlední dnes schvalovaný státní rozpočet některé požadavky stávkujících odborářů? Rodičovský příspěvek se zřejmě zvýší – zasloužila by tato dávka i další změny? Jak hodnotí palestinský velvyslanec v Praze situaci v Gaze a proč ji označuje za genocidu?

Před čtyřmi dny 19:53

Odpolední publicistika: Proměna pražského hlavního nádraží. Zavalení dělníci v Indii. Giving Tuesday

Jak se promění pražské hlavní nádraží? Jak složité bylo vyprostit dělníky zavalené při stavbě tunelu v indické části Himaláje? A jak štědří jsou Češi dárci? A co nabídne koncert Hradišťanu ve spojení se symfonickým orchestrem? Poslechněte si odpolední publicistiku s Vladimírem Krocem.

Před čtyřmi dny 20:19

Polední publicistika: Daň na tiché víno. Omezení provozu nemocnic. Školské odbory

Jak by měla vypadat spotřební daň na tiché víno? Jak moc bude omezený provoz nemocnic od 1. prosince, kdy část lékařů skončí s přesčasy? A je ještě šance na dohodu? A jak jsou školští odboráři spokojeni se spoluprací s ostatními odborovými svazy a s tím, kdo všechno včera s nimi vystupoval na společné protestní akci? Poslechněte si polední publicistiku.

Před pěti dny 19:54

Odpolední publicistika: Výstražná stávka proti krokům vlády. Řešení opozice. Plyn z Ruska

Co ukázala dnešní výstražná stávka proti krokům současné vlády? Jak by situaci ve školství řešila opozice? A proč do Česka zase proudí ruský plyn?

Před pěti dny 20:21

Polední publicistika: Stávka a školy. Iniciativa Studenti pro školství

Čeho chtějí odbory dnešní stávkou dosáhnout a jsou ochotné se s vládou domluvit? Jak se stávka dotkla provozu škol? Proč se k protestům připojila také část středoškolských studentů?