• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
NejnovějšíDnes

Poslechněte si podcast: Polední publicistka: Rozšíření NATO. Turisté v Česku. Stupavská falza

Může se rozšíření NATO odrazit na poli evropské energetické bezpečnosti? Nakolik rušná bude tuzemská turistická sezóna? A jaké záhady stále provázejí příběh takzvaných stupavských falz?

20:17

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Včera 19:51

Odpolední publicistika: Poslední obránci Mariupolu. Soužití Vyšní Lhoty s běženci. Běh Paměti národa

Co čeká poslední obránce jihoukrajinského Mariupolu a ocelářského komplexu Azovstal poté, co dostali od vrchního velitele rozkaz, aby složili zbraně? Jaké vztahy panují mezi obyvateli obce Vyšní Lhoty na severu Moravy a ukrajinskými uprchlíky, kteří zde našli dočasné útočiště? Letošní ročník běhu pro Paměť národa.

Včera 19:58

Polední publicistika: Prodloužení nouzového stavu. Ceny pohonných hmot. Nová kosmická loď Starliner

Může prodloužení nouzového stavu podstatněji usnadnit vládě snahu vyrovnat se s aktuální situací kolem ukrajinských uprchlíků? Kam směřují ceny pohonných hmot na tuzemském trhu? A jak vážnou konkurenci pro orbitální mise společnosti SpaceX představuje nová kosmická loď firmy Boeing – Starliner?

Před dvěma dny 19:54

Odpolední publicistika: Avizovaný konec nouzového stavu. Jak změní česká média evropská směrnice?

Poradí si vláda s uprchlickou krizí po 30. červnu i bez nouzového stavu? Jak se změní média v Česku až se i zde pod hrozbou pokuty stane součástí práva evropská směrnice o pravidlech vysílání? A proč ve Spojených státech chybí umělá mléčná výživa pro kojence?

Před dvěma dny 19:46

Polední publicistika: Prodloužení nouzového stavu? Oběti v ruském pohraničí. Potravinová krize

Dají se odpoledne čekat při jednání vlády o prodloužení nouzového stavu další obstrukce? Měli by se Rusové z pohraničních oblastí bát ukrajinských útoků? A proč OSN varuje kvůli ruské invazi na Ukrajinu před globální potravinovou krizí? Poslechněte si polední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Před třemi dny 19:44

O všem, co se právě děje

Před třemi dny 19:51

Polední publicistika: Švédsko a Finsko v NATO. Fronta na Ukrajině. Cena Arnošta Lustiga

Může Turecko zablokovat přijetí Švédska a Finska do NATO? Jak popisuje situaci na frontové linii na východě Ukrajiny náš zpravodaj? A co je podle nového laureáta Ceny Arnošta Lustiga, ředitele organizace Člověk v tísni Šimona Pánka, nejdůležitější pro úspěšné přijetí ukrajinských uprchlíků? Poslechněte si celou polední publicistiku.

Před čtyřmi dny 19:52

Odpolední publicistika: Nevládní organizace o pomoci běžencům. Švédsko do NATO. Vzpomínky na Abrháma

Jak hodnotí nevládní organizace snahy české vlády a krajských samospráv vyrovnat se s mimořádnou situací ukrajinských běženců v Praze? Nakolik zlomový by pro švédskou společnost mohl být vstup země do aliance NATO? Jak na Josefa Abrháma vzpomínají scénárista a herec Zdeněk Svěrák a filmový režisér Matej Mináč?

Před čtyřmi dny 19:58

Polední publicistika: Dohoda vlády s hejtmany. Ukrajinští obránci v Mariupolu. Herec Josef Abrhám

Dospěje – nebo již dospěla – vláda k dohodě se zástupci krajů, ve snaze zmírnit mimořádnou situaci ukrajinských běženců v hlavním městě? Jaké faktory rozhodly o tom, že stovky posledních ukrajinských obránců opouštějí – po týdnech odporu – metalurgický areál v Mariupolu? Čím se vyznačoval – a v jakém směru byl jedinečný a inspirativní – herecký styl Josefa Abrháma, jak na divadelní scéně, tak na filmovém plátně?

Před pěti dny 19:51

Odpolední publicistika: Státní obchodník s energiemi. Vstup Švédska do NATO. Opravy pražského mostu

Jaké energetické pojistky chystá pro příští zimní období ministerstvo průmyslu a obchodu s ohledem na plánovaný odklon od dodávek surovin z Ruska? Jaký vojenský přínos by pro Severoatlantickou alianci mohlo mít přijetí Švédska, které dnes oficiálně potvrdilo, že žádost o členství podá v řádu hodin? A jak se po prvním dni oprav pražského Barrandovského mostu jeví dopady této uzávěry na dopravu v metropoli a v okolí? Poslechněte si Odpolední publicistiku s Tomášem Pavlíčkem.