• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
NejnovějšíVčera

Poslechněte si podcast: Transformace zdravotnictví. Putin znovu prezidentem. Rusové na olympiádě. Poníci a hnízdění ptáků

Je dnes podepsaná dohoda vlády s protestujícími zdravotníky prvním krokem k transformaci českého zdravotnictví? Proč Vladimir Putin potvrdil další prezidentskou kandidaturu právě na slavnostním vojenském ceremoniálu? Co mělo vliv na rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru, který připustil na příští olympiádu ruské a běloruské sportovce – pod neutrálním statusem? A jak pomohou angličtí poníci zlepšovat podmínky pro hnízdění ptáků u České Lípy?

19:16

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Včera 19:54

O všem, co se právě děje

Před dvěma dny 19:48

Odpolední publicistika: Odbory lékařů k dohodě. Netanjahu kritizuje lidskoprávní organizace

Mají lékařské odbory výhrady k dohodě mezi nespokojenými lékaři, VZP a ministerstvem zdravotnictví a jsou jejich členové připraveni stáhnout po zítřku výpovědi z přesčasů? Má izraelský premiér pravdu, když viní mezinárodní organizace na ochranu lidských práv, že neodsoudily sexuální násilí, kterého si na izraelských ženách dopustili teroristé z Hamásu. A čím jsou výjimečné stavby Jana Blažeje Santiniho, od jehož smrti uplynulo právě dnes 300 let?

Před dvěma dny 19:54

Polední publicistika: Rozsudek pro učitelku. Sbližování Ruska a Saúdské Arábie. Domácí pečení

Co plyne z potvrzení rozsudku pro učitelku základní školy, která zpochybňovala ruské válečné zločiny na Ukrajině? Kam až může zajít sbližování Ruska a Saúdské Arábie? Jaké povinnosti musí splnit lidé, kteří pečou doma vánoční cukroví na zakázku?

Před třemi dny 19:50

Odpolední publicistika: Ceny potravin. Pomoc Ukrajině a Izraeli. Evropské volby. Ruční výroba skla

Co může antimonopolní úřad udělat pro to, aby potraviny v Česku nebyly dražší než v zahraničí? Hrozí, že USA už nepošlou Ukrajině a Izraeli další pomoc? Proč mají Češi nejmenší zájem o volby do Evropského parlamentu v celé Unii? A jak by mohl zápis na seznam nehmotného dědictví UNESCO pomoci sklářům?

Před třemi dny 19:56

Polední publicistika: Minimální mzda. Situace v Pásmu Gazy. Putin v Emirátech

Jaký růst mezd plánují do budoucna zaměstnavatelé a dočkají se letos zaměstnanci vánočních odměn? Dělá izraelská armáda vše pro osvobození rukojmích zadržovaných teroristy z Hamásu? Ruský prezident je ve Spojených arabských emirátech - zlepšuje se Putinova pozice na mezinárodní scéně?

Před čtyřmi dny 20:04

Odpolední publicistika: Operace na jihu Gazy. Hospodaření českých měst. Duševní zdraví studentů

Jakou podobu a jaký dopad na civilní obyvatele má izraelská vojenská operace na jihu Gazy? Co vypovídají o reálné ekonomické situaci tuzemských měst a obcí údaje, podle kterých mají zatím letos nejlepší výsledky hospodaření za posledních 10 let? A co zjistila studie zaměřená na duševní zdraví žáků a studentů na severu Čech v Ústeckém kraji? Poslechněte si odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Před čtyřmi dny 19:59

Polední publicistika: Nemocnice o dohodě s lékaři. Mezinárodní srovnání žáků. Mikulášský bazar

Jak hodnotí dohodu ministra zdravotnictví s protestujícími lékaři zástupci regionálních nemocnic? Jak dopadli čeští patnáctiletí žáci a žákyně v mezinárodních srovnávacích testech PISA? A co nabízí tradiční mikulášský bazar nadace Vize 97 v pražském kostele svaté Anny?

Před pěti dny 19:50

Odpolední publicistika: Dohoda s lékaři. Zdražení potravin. Kapacity center pro bezdomovce

Jak se podařilo nastavit podmínky dohody o zvýšení platů a mezd pro lékaře v nemocnicích? Co může podnikat ministr zemědělství, když chce krotit ceny potravin? A jak můžou dobročinné organizace v mrazivém počasí posilovat kapacity nocleháren a denních center pro bezdomovce?

Před pěti dny 19:53

O všem, co se právě děje

Před šesti dny 20:17

Polední publicistika: Pásmo Gazy. Inkluze ve školách. Klima. Ženy ve zdravotnictví

Je ještě naděje na obnovení příměří mezi Izraelem a Hamásem? Je inkluze příliš drahá a málo efektivní, jak říkají někteří politici? Jak změna klimatu ovlivňuje lidskou psychiku? A ztrácí medicína na prestiži?