• Podcasty
  • Hlas na poušti Milana Mikuleckého
Hlas na poušti Milana Mikuleckého
Epizoda 9Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Evropa je pod útokem lidí, kteří ji chtějí zničit, a nezmůže se na víc než na vyděšené kvokání

Další díl podcastu Hlas na poušti je trochu jiný. Nejde tentokrát o diskusi, ale o komentář. Jak Milan Mikulecký dodává: „Měl bych pár kamarádů, se kterými bych rád na téma Izraele a přístupu Evropy k tomu současnému konfliktu mluvil, ale jejich pracovní zařazení jim teď ještě neumožňuje veřejně diskutovat.“ Nicméně v komentáři vychází právě i z myšlenek těchto lidí.

18:32

Hlas na poušti Milana Mikuleckého

Vydává: Novinky.cz

Milan Mikulecký má zkušenosti z manažerských pozic v byznysu i státní správě, a to jak v České republice, tak v zahraničí. Se svými hosty diskutuje před kamerou a mikrofonem bez ohledu na dnešní většinové názory. Hlas volajícího na poušti je historicky vyjádřením toho, kdy někteří lidé hlasitě upozorňovali ostatní na nebezpečí, do kterého se jejich společenství dostává, a nebyli včas vyslyšeni. Každý týden otevíráme nové téma.

Web

Epizoda 11Včera 48:50

Ekonomická opatření vlády nejsou domyšlená a paradoxně dopadají hlavně na její voliče

Ekonomická nálada v České republice není nejlepší. Důvody jsou jasné, enormní růst cen a životních nákladů, ve spojení s často podivnými kroky vlády, které tuto situaci nijak nezlepšují. Stagnující výkony průmyslu, jak u nás, tak zejména v sousedním Německu, na který je ten český historicky až nezdravě navázaný. Zda tomu tak skutečně je, jaké máme výhledy do budoucna, zda by náš stát mohl omezit své výdaje, to vše je předmětem dalšího dílu podcastu Hlas na poušti Milana Mikuleckého. Dnešním hostem je ekonomický novinář Petr Skočdopole.

Epizoda 10Před týdnem 15:37

Na nebezpečí mnozí upozorňovali i před lety. Co se změnilo, je ochota naslouchat

Minulý týden jsem měl možnost se s vámi podělit o moje čerstvé zkušenosti z konfliktu, který začal palestinským teroristickým útokem na Izrael a který se okamžitě přelil i do ulic našich měst. Přiznám se, že mě překvapilo množství reakcí, které moje malé zamyšlení vyvolalo. Překvapilo mě to, protože jsem neřekl nic jiného, než co říkám já a lidé z bezpečnostní komunity celou řadu let. Jen to zkrátka nikdo nechtěl celou dobu slyšet. Komentář si můžete přečíst také na serveru Novinky.cz [https://www.novinky.cz/clanek/podcasty-hlas-na-pousti-na-nebezpeci-mnozi-upozornovali-i-pred-lety-co-se-zmenilo-je-ochota-naslouchat-40451331]. 

Epizoda 8Před 3 týdny 52:07

Mobilizace má děsit protivníka, ne vlastní obyvatelstvo. Dnes na ní není připravená společnost ani průmysl

Velká část veřejnosti se začíná zajímat o stav našich ozbrojených sil. Není žádným tajemstvím, že po téměř třiceti letech klesajících investic není nejlepší. Pokud by se podařilo některé parametry v dohledné době zlepšit, stejně nebudou připravené na masivní konflikt. Ten bude potřebovat zdroje celé společnosti. Tomu se říká mobilizace. Dnešním hostem podcastu Hlas na poušti Milana Mikuleckého je Daniel Koštoval, diplomat, který působil na tak rozdílných českých ambasádách jako je ta ve Washingtonu, nebo v Moskvě. Má za sebou také působení na pozici vrchního ředitele na Ministerstvu zahraničních věcí, nebo náměstka na Ministerstvu obrany, kde zodpovídal za zahraniční vztahy a obranné plánování.

Epizoda 730. říjen 2023 01:14:01

Úspěch Hamásu. I západní média přebírají jeho pohled a dělají z útočníka oběť

Od začátku útoku palestinských teroristických skupin proti Izraeli jsme svědky masivní informační války. Hamás v bojích obětuje životy civilistů, jak izraelských, tak palestinských. Stejně tak obětoval pravdu, a informační prostor zahlcuje ohromným množstvím dezinformací. Kromě toho panuje v médiích a ve veřejnosti zmatek v řadě právních termínů. Hostem podcastu Hlas na poušti je Otakar Foltýn voják, právník, významný odborník na humanitární a válečné právo.

Epizoda 623. říjen 2023 01:09:53

Židé jako lakmusový papírek? Když cítí ohrožení, je v nebezpečí celá společnost

Rozsáhlý teroristický útok na Izrael v sobotu 7. října spustil nebývalou vlnu antisemitismu také v Evropě a v USA. Je nutné si přiznat, že tentokrát nejde o neonacisty jako v minulosti, ale o migranty, kteří mají jiné kulturní hodnoty, a jejich extrémně levicové příznivce a podporovatele. Často tito lidé, přestože využívají řadu výdobytků naší civilizace, se ji následně snaží zničit. Dnešním hostem podcastu Hlas na poušti Milana Mikuleckého je Peter Gyori, hudebník, duchovní, člověk s životní zkušeností ze života v Izraeli.

Epizoda 513. říjen 2023 01:17:28

Kaczyński jako druhý Putin? Český pohled na Polsko je často povrchní až hysterický

V Polsku se blíží volby a některé hysterické komentáře v českých médiích popisují předsedu vládnoucí strany PiS Jarosława Kaczyńského jako druhého Putina, který v Polsku likviduje demokracii. Tamní předvolební atmosféra je vyostřená. Jak vládnoucí strany, tak opozice často balancují na hraně slušnosti, ale Polsko po volbách rozhodně nespadne do propasti. Ostatně ve svých dějinách již prošlo jinými zkouškami. Pokud se chcete o dnešním Polsku dozvědět něco od lidí, kteří ho reálně znají, tento díl je právě pro vás.

Epizoda 49. říjen 2023 01:26:10

Kdo odsuzuje odboj bratrů Mašínů, nechápe dobu, ve které žili

Hostem čtvrtého dílu podcastu Hlas na poušti Milana Mikuleckého je historik Petr Blažek. Kromě toho, že pracuje v Ústavu pro studium totalitních režimů a v Muzeu paměti XX. století, se také s Olgou Bezděkovou editorsky podílel na knize Cesta na severozápad. Tedy knize, která popisuje příběh odbojové skupiny bratří Mašínů. Právě ten s Mikuleckým rozebírá v souvislostech, bez kterých není úplný.

Epizoda 325. září 2023 01:08:32

Evropa dusí vlastní průmysl i ekonomiku, na změnu již mnoho času nezbývá

Hostem třetího dílu je Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu. V minulosti pracoval v manažerských pozicích i ve státní správě, například jako náměstek místopředsedy vlády pro ekonomiku. S Mikuleckým v nové epizodě rozebírají současný stav českého a evropského průmyslu a jeho budoucí směřování. 

Epizoda 218. září 2023 50:51

Západ si pod sebou ve válečných konfliktech dobrovolně řeže větev

Hostem druhého dílu podcastu Hlas na poušti Milana Mikuleckého je Otakar Foltýn, expert na mezinárodní a válečné právo. Má za sebou působení na řadě pozic v Armádě České republiky včetně nasazení v misích v Kosovu či Afghánistánu. S Mikuleckým v pondělním díle rozebírají například zakázané zbraně nebo prohrané konflikty Západu. Podcast vychází také s videem na serveru Novinky.cz v rubrice Hlas na poušti [https://www.novinky.cz/sekce/podcasty-hlas-na-pousti-378].