- Podcasty
- Hlas na poušti Milana Mikuleckého
Poslechněte si podcast: Propalestinské demonstrace jsou často jen čirý antisemitismus, jiné války aktivisté přehlížejí
Po palestinském teroristickém útoku na Izrael ze 7. října loňského roku poutá tento region opět zvýšenou měrou pozornost zbytku světa. Řada laiků i politiků se na tamní konflikt snaží „roubovat“ optiku kulturních válek z USA či Evropy. Tomu se pak často přizpůsobuje i informování různých médií, kdy jedna a tatáž událost je interpretována naprosto rozdílně. I to je téma nového dílu podcastu Hlas na poušti Milana Mikuleckého, jehož hostem je novinář Jakub Szántó.
Hlas na poušti Milana Mikuleckého
Milan Mikulecký má zkušenosti z manažerských pozic v byznysu i státní správě, a to jak v České republice, tak v zahraničí. Se svými hosty diskutuje před kamerou a mikrofonem bez ohledu na dnešní většinové názory. Hlas volajícího na poušti je historicky vyjádřením toho, kdy někteří lidé hlasitě upozorňovali ostatní na nebezpečí, do kterého se jejich společenství dostává, a nebyli včas vyslyšeni. Každý týden otevíráme nové téma.
Logistika v hospodářství je jako krev v lidském těle. Tyhle tepny ale mají problém
Dnešní světové hospodářství stojí z velké míry na funkční logistice. Jsme životně závislí na pohybu zboží z jednoho konce světa na druhý a na tom, že dorazí tak, jak plánujeme. Nakolik je tato situace udržitelná a jakými změnami obor prochází? Hostem podcastu Hlas na poušti je André Dravecký, jeden ze zakladatelů společnosti Ringil a její CEO.
Politici vždy hledají chybu jinde než u sebe
Po každých volbách, a řeč je o volbách u nás na Západě, kde přes všechny nedokonalosti stále máme volby svobodné, jsou politici strašně překvapení, když dostanou výprask. Uzavřeni ve svých bublinách, obklopeni různými přikyvovači, kteří jsou díky nim přisátí k veřejným penězovodům a kteří si říkají „každý den dobrý“, jsou vytrvale udržováni v odtržení od reality. O to větší je pak vždy jejich rozčarování, když stále větší slovo dostávají politické strany, které jsou někdy oprávněně, ale někdy také účelově, řazené jako strany nesystémové. Následující komentář je součástí podcastu Hlas na poušti.
Izraelský voják: Palestinci investovali peníze celého světa do zabíjení Židů. My se vyhladit nenecháme
V sobotu 7. října 2023, v 6:30 místního času spustili palestinští teroristé z Pásma Gazy největší masakr Židů od holokaustu. Izraelským obranným silám podařilo poměrně rychle vytlačit teroristy zpět za hranice, ale nedaří se jim naplnit deklarované válečné cíle. Palestinci dosud drží izraelské civilisty, stále z Gazy létají rakety na Izrael a Hamás není eliminován.
Hostem podcastu Hlas na poušti Milana Mikuleckého je Noam Meyer, dlouholetý příslušník Izraelských obranných sil, aktuálně podplukovník v záloze a aktivní účastník bojů proti poslední vlně teroru.
S videem vychází na Novinkách.
Piráti přivezli z výletu v Bruselu kulturní války a teď jsou ve stavu klinické smrti
Nejen uplynulé krajské a senátní volby, ale také současná vládní situace, která se vyhrotila po odvolání ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše. To jsou hlavní témata dalšího dílu podcastu Hlas na poušti, kam tentokrát dorazil publicista či politický glosátor Luděk Staněk. Co stojí za rozkladem Pirátů a mají ještě šanci ze situace vybruslit, nebo sledujeme pohřeb politické strany v přímém přenosu? Jak dopadne situace v ODS, jejíž člen Martin Kuba drtivě ovládl krajské volby v jižních Čechách, a to v podstatě na vlastní triko?
Češi jsou světovou špičkou ve výrobě plastikových modelů, ale i je ničí byrokracie
Plastikové modelářství již dávno není zábavou pro děti, případně záležitostí pro pár podivínů. Jeho historie se odvíjí již od konce třicátých let minulého století a dnes je z něj svébytný průmyslový obor. Česká republika v něm patří ke světové špičce. Je otázkou, zda i do budoucna bude moci vyrábět v Evropě. Hostem podcastu Hlas na poušti je Vladimír Šulc, jeden ze zakladatelů společnosti Eduard a její dnešní ředitel.
Celý díl si můžete přehrát i na videu na serveru Novinky.cz
Doba, kdy se bude možné rozmnožovat mimo lidské tělo, je blízko. Budeme to potřebovat
Medicína, stejně jako jiné vědní obory prochází bouřlivým vývojem. Porodnictví, gynekologie a zejména genetika nejsou výjimkou. Je otázkou nakolik je tento pokrok v souladu s etickými pravidly, tak jak je zná západní společnost. Hostem podcastu Hlas na poušti je profesor Pavel Calda, porodník, gynekolog a reprodukční genetik na 1. lékařská fakultě Univerzity Karlovy a ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.
Až Ameriku přestane bavit dělat ze sebe otloukánka
Spojené státy jsou v očích nepřátel svobody nepřítelem číslo jedna. Je jedno, zda se jedná o extrémní levici, pravici, různé diktátory či náboženské fanatiky. A pokud tomu tak v některých nenávistných kulturách není, tak USA jsou v míře iracionální nenávisti na hezkém druhém místě, hned za Izraelem, zemí, která je obklopena státy, ve kterých v naprosté většině nikdo dobrovolně žít nechce. Spojené státy se podle všeho naučily žít s tím, že si svět na jejich účet léčí své mindráky, ale nic nemusí trvat věčně.
Zákony v České republice jsou napsané tak, aby věci nešly. Obzvlášť v dopravě
Doprava je obor, který se dotýká každého z nás. Je jedno zda cyklisty, automobilisty nebo uživatele dopravy hromadné, železniční či autobusové. Dokonce je to problém i těch, kteří by teoreticky nikam necestovali, protože i oni jsou závislí na dovozu zboží. Stav dopravní infrastruktury je bohužel v ČR tristní a šance na zlepšení jsou velice malé. Důvodem je primárně nesmyslná legislativa, ale i nelogicky nastavené kompetence. Hostem dnešního dílu podcastu Hlas na poušti je Petr Borecký, od roku 2020 radní Středočeského kraje pro oblast veřejné dopravy. V této pozici se snaží zúročit své předchozí zkušenosti z funkce starosty města Úvaly i z byznysu, a hlavně se nebojí mluvit o nepříjemných věcech, i když přitom občas „střílí“ i do vlastních řad.
Venezuela na cestě do pekla za přihlížení světa
V neděli ve Venezuele skončily volby, podle všech relevantních informací vyhrála opozice, nicméně tamní diktátor Nicolás Maduro, který se rád zaštiťuje levicovou rétorikou, po všech brutálních volebních manipulacích nechce svou porážku uznat. Jižní Amerika je sice vzdálená, ale tamní migrace míří většinou do USA, a to je problém i pro nás v Evropě. Hostem mimořádného dílu podcastu Hlas na poušti je Jaroslav Bílek, který se zabývá autoritářskými režimy, včetně těch v Jižní Americe, z Institutu politologických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.
Celý díl si můžete přehrát i na videu na serveru Novinky.cz
Atentát na Trumpa, konec Bidena v politice. Nic, co by mělo USA změnit
Volby do Evropského parlamentu, volby do francouzského a britského parlamentu, pokračující ruská agrese proti Ukrajině, izraelská rukojmí včetně nemluvňat zadržovaná palestinskými teroristy, to všechno na základě dvou událostí v USA jako by zmizelo mávnutím kouzelného proutku. Následující komentář je součástí podcastu Hlas na poušti Milana Mikuleckého.