Blízká setkání
Před čtyřmi dny

Poslechněte si podcast: Herečka Máša Málková: Hrát s Oldřichem Kaiserem a Jiřím Lábusem byl splněný herecký sen

Vánoční příběh je nová romantická komedie. „Film popisuje stres z toho, aby se všechno stihlo. Pro mě jsou však Vánoce pravým opakem,“ přiznává herečka. „Snažím se odjet z Prahy, být v tichu a přírodě. Je to pro mě ztišení.“ Sdílí ráda osudy silných žen? Který kraj miluje a proč? Jaká byla práce na snímku Fotograf? Má svého koně? Jaké sporty ji přitahují?

28:56

Blízká setkání

Vydává: Český rozhlas

Tereza Kostková a Adéla Gondíková vedou rozhovory s hosty, které znáte, anebo které stojí za to poznat. Blízká setkání vysíláme každý všední den po jedenácté na Dvojce. 

Web

Dnes 32:29

Herec Ondřej Kepka napsal knihu o mamince Gabriele Vránové. „Na některých místech jsem byl tvrdý"

Magnetický vítr Gabriely Vránové. To je kniha, kterou napsal její syn, herec a moderátor Ondřej Kepka. „Je to scénář jejího života a na začátku je fejeton o našem posledním setkání. Byla to síla,“ vzpomíná. Kdy a proč začal s fotografováním? Baví ho to? Na které fotky je pyšný? Jak se dostal k moderování Nočního Mikrofóra na Dvojce? Mluvila mu do toho maminka? Co ho spojuje s Kopřivnicí?

Včera 29:09

Zpěvák Milan Peroutka: Klobouk dolů před Hankou Zagorovou. Zářit takovou dobu je fakt hustý

Má kapelu Perutě, nové CD a taky muzikály Biograf láska a Okno mé lásky. První je věnovaný Haně Zagorové a druhý skupině Olympic. „Za obě představení jsem rád. Pro mě jsou velkou satisfakcí spokojené oči diváků,“ říká hudebník a herec. Je pro něj těžké zpívat písně, ve kterých hrál jeho otec Milan Peroutka? Je z muzikálem spokojený Petr Janda? Proč pojmenoval své nové CD Abrakadabra a proč k němu má i polštářek? Odpovídá v audiu.

Před třemi dny 26:08

Michal Orság, Klára Kolouchová, Klára Kollárová, Broňa Sobotka, David Ondříček

Sestřih toho nejlepšího z vysílání uplynulých dní. Moderují Tereza Kostková a Adéla Gondíková.

Před pěti dny 28:50

Zpěvák Michal Malátný: Rozchod Chinaski? Byl to správný krok a odpustili jsme si

Skupina Chinaski změnila v roce 2018 z gruntu obsazení. „Cítili jsme, že společná chemie už nefunguje a jedeme na setrvačník,“ vysvětluje její frontman. „Říkal jsem si, že už to tak dál nejde a buď kapelu zrušíme, nebo ji obměníme.“ Jak se se do kapely dostal klávesák Štajny? Je na poslední desce duch kapely? Jak vznikl název desky? Bere Michal Malátný hraní v kapele jako roli? Chystají něco na Vánoce?

Před šesti dny 29:44

Režisér David Ondříček: Mám tátu pořád nad sebou. A vycházím z toho, co jsem se od něj naučil

„Ve své době byl film Král Šumavy naprostým fenoménem,“ připomíná v Blízkých setkáních režisér, který natočil novou verzi příběhu převaděče Josefa Hasila. „Myslím, že snímek Karla Kachyni je šestým nejnavštěvovanějším filmem všech dob u nás.“ Kde a jak skončil Josef Hasil? Má režisér vztah k Šumavě? Byl spokojený s výkony herců? Měl pocit, že točí s přáteli? Pokročila filmová technika? Čím je pro něj důležitá střižna? Poslechněte si v audiu.

Před týdnem 27:24

Učitel Broňa Sobotka: Když se malé děti začnou učit cizí jazyk, tak ani neví, že je cizí

Je nadšeným učitelem angličtiny z Brna. „Angličtina se stává globálním jazykem a já mám radost, že celý svět je najednou jedna vesnice a můžeme spolu sdílet naše radosti a starosti.“ Co je čengliš? Je žák, kterého nikdy anglicky nenaučil? Co je Broňův pivní test? Přizpůsobuje metodiku žákům? Je lepším učitelem rodilý mluvčí? Co je nejlepší pro věčné začátečníky? Jsou vtipné doslovné překlady?

Před týdnem 30:28

Národní sommeliérka Klára Kollárová: Svařák je skvělá věc. Když se udělá ze skvělého vína i surovin

„V zahraničí se o ví málo o tom, že vedle piva tady máme i dobrá vína. Chtěli bychom, aby se zahraniční turisté zajeli podívat v rámci pobytu i na Moravu,“ uvádí. Jaké odrůdy se u nás pěstují? Musí být Pálava sladká? Kde získala lásku k vínu? Může se stát člověk sommeliérem? Kterým sportem se odreagovává?

Před týdnem 25:20

Carmen Mayerová, Petr Kostka, Lenka Klicperová, Marek Ztracený, Tereza Mašková, Jan Klener

Sestřih toho nejlepšího z vysílání uplynulých dní. Moderují Tereza Kostková a Adéla Gondíková.

Před týdnem 29:00

Horolezkyně Klára Kolouchová: Syn plakal a ptal se: Mami, ty už nikam nepolezeš, viď?

Je horolezkyní, která napsala knihu o svých zážitcích s názvem Nahoře fouká. Říká, že hory dávají i berou. „A pořád dokážou překvapit,“ ujišťuje první Češka, která zdolala tři nejvyšší vrcholy světa. Mohou být hory a nebezpečí návykové? Lze najít rovnováhu mezi horami a normálním životem? Proč jsou nejhorší dny před tím, než někam vyrazí? Existuje pro horolezce věková hranice? Lezou po horách i její děti?