21. květen 2021

Poslechněte si podcast: Herečka Iveta Dušková: Je tolik informací, že se v nich nedá vyznat. Odpovědi a pravdu hledám sama v sobě

„Na jevišti na všechno zapomenete. Je to paralelní svět, který si můžete vytvořit podle svého gusta tak, aby vám v něm bylo hezky,“ říká herečka a režisérka Iveta Dušková, která byla hostem v Interview Hany Vítkové. Dušková je sedmým rokem ředitelkou Divadla Kampa. Vysvětlila, že představení se musí nechat, aby se událo samo. Herci nesmí lpět na tom, že diváci musí reagovat ve chvílích, kdy to oni očekávají. Její manžel Jaroslav Dušek je známý český herec, který se během pandemie často vyjadřoval k aktuálním událostem. „Naprosto ho podporuju v tom, že je statečný a dokáže říkat věci tak, jak jsou,“ říká Dušková. Denně se prý sama sebe ptá, co by měla společnost udělat, aby byla připravená na podobné situace, v jaké se ocitla během pandemie. „Pomáhá mi vrátit se sama k sobě a přestat poslouchat virtuální realitu. A kladu si otázku, co se okolo mě děje a co se děje ve mně. Je tolik informací a rádoby pravd, které si naprosto odporují. vyznat se v nich je absolutně nemožné. Lidé by měli jít sami do sebe a tam hledat odpovědi a svoji pravdu, protože ta ve virtuální realitě neexistuje,“ myslí si herečka. 

20:05

Interview rádia Z

Vydává: Rádio Z

Rozhovor na aktuální téma. Na rádiu Z.

Web

Dnes 19:10

Inkontinence není limitovaná věkem, říká gynekoložka Kamila Nouzová

Stresová inkontinence je jeden ze stavů, který limituje až padesát procent žen různých věkových kategorií. „Není to limitováno věkem, ale více postižené jsou ženy vyšších věkových kategorií,” říká gynekoložka Kamila Nouzová, která byla hostem Interview Hany Vítkové na Rádiu ZET. „Podle současných statistických údajů trápí stresová inkontinence asi padesát procent žen.” 

Dnes 17:40

Basketbalový trenér Michal Ježdík: Západní kultura vnímá sport jako průmysl

„Po úspěších jsme trochu usnuli na vavřínech, českému sportu nepomohl ani rozpad Československa,” říká host Sportovního interview na Rádiu ZET, bývalý basketbalový reprezentant, nynější trenér Michal Ježdík. 

Před týdnem 16:09

Kultura je pro lidi a o lidech, říká promotérka Tůmová

,,Existují interpreti, ze kterých se podlamují kolena i mně. Tři koncerty s Imagine Dragons byl pro mě nejsilnější splněný zážitek. Jejich produkce fungovala úžasně,” svěřuje se promotérka Martina Tůmová, která byla hostem Interview Hany Vítkové. 

Před týdnem 19:20

Vzala jsem situaci do svých rukou, říká házenkářka Jeřábková

,,Víkend, kdy jsme vyhrály Ligu mistryň, je nejlepším v mé kariéře. Něco tak velkého mě potkalo poprvé. Norové byli veselí, pili totiž za lepší peníze,” popisuje vítězné chvíle česká hráčka norského klubu Vipers Kristiansand, Markéta Jeřábková. 

Před 2 týdny 20:35

Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Laurenčíková: Uprchlíky jsme dokázali dobře přivítat

„Pokud hodnotíme situaci v České republice, můžeme mluvit o tom, že jsme tu velkou vlnu uprchlíků z Ukrajiny dokázali dobře přivítat a nastavit taková opatření, aby tady našli náhradní domov, který opravdu potřebují,” říká host Interview Hany Vítkové, vládní zmocněnkyně pro lidská práva Klára Laurenčíková. 

Před 2 týdny 20:37

K vodnímu slalomu mě přivedl táta, říká Tereza Fišerová

„Tátovi se ten sport hrozně líbil. Jeho sestra dřív pádlovala,” říká host Sportovního interview na Rádiu ZET Tereza Fišerová. S vodním slalomem začala v osmi letech. „Základy mě učil taťka, ale on nikdy nepádloval a ani nevěděl, jak se to dělá, tak jsem to po půl roce vzdala. Na dva roky jsem šla hrát fotbal za kluky v jedné vesnici kousek od Roudnice,” vzpomíná Fišerová. 

Před 3 týdny 17:51

Některé lidské příběhy nenarvete do paragrafů, říká mediátorka Eva Decroix

„Mediace je okamžik a následně proces, kdy si dvě strany sporu sednou ke stolu a mým úkolem je pokusit se, aby se na chvilku poslouchaly a pokusily se navzájem pochopit,” říká host Interview Hany Vítkové na Rádiu ZET, mediátorka a poslankyně za ODS Eva Decroix. 

Před 3 týdny 20:14

Sport je odrazem celé společnosti, myslí si bývalý ragbista Martin Kafka

„Ve sportu to funguje stejně špatně a stejně dobře jako kdekoli jinde,” říká host Sportovního interview Rádia ZET Martin Kafka. 

27. květen 2022 25:23

Rusko válku už dávno prohrálo, říká Petruška Šustrová

Neuvěřitelné tři měsíce uběhly od vypuknutí války na Ukrajině. Vladimír Putin si myslel, že bude za týden hotovo, ale tento sen se mu rozplynul při zpětném útoku od Ukrajiny. Demokratické země pomáhají Ukrajině, jak jen mohou. ,,Státy, kterých si já vážím, posílají na Ukrajinu zbraně, nebo slibují pomoc v období po válce,” konstatuje novinářka Petruška Šustrová, která byla hostem Interview Hany Vítkové.

27. květen 2022 21:03

Neměl jsem jinou možnost než si srovnat život, říká plavec Povýšil

Držitel pěti bronzových medailí z paralympiády za plavání Jan Povýšil začínal u pozemního hokeje. To bylo ale v časech, kdy byl jeho život normální. V 15 letech měl nehodu na tobogánu, která mu změnila život. ,,Neměl jsem jinou možnost, než si srovnat život a vrátit se do linie sport a škola,” svěřuje se paralympijský plavec Jan Povýšil.