Blízká setkání
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Herec Jaromír Nosek: Začal jsem s krabičkovou dietou. Nedá se to jíst a je to peklo

„Nedávám si předsevzetí 1. ledna, ale až tak kolem 10. ledna. Nechci totiž skončit jako ti ledňáčci, kteří to vydrží od první minuty tak do tří dnů,“ vysvětluje herec. Proč začal s krabičkovou dietou? A co všechno mu způsobila? Tereza Kostková se ho ptala i na to, když tak často dostává role gayů, jestli musel někdy točit intimní scénu. Anebo na jeho první lásku. Poslechněte si.

28:27

Blízká setkání

Vydává: Český rozhlas

Tereza Kostková a Adéla Gondíková vedou rozhovory s hosty, které znáte, anebo které stojí za to poznat. Blízká setkání vysíláme každý všední den po jedenácté na Dvojce. 

Web

Dnes 32:48

Herec David Novotný: Postava Karla Holce v Kukačkách mě baví

V divadle i oblíbeném seriálu Kukačky má herec David Novotný role energických mužů. Podle svých vlastních slov je takový i ve skutečnosti. „Jsem cholerik. Rychle se naštvu i odeštvu,“ přiznává v Blízkých setkáních. Slavil premiéru hry Vedlejší účinky? Zná dobře České Budějovice? Setkává se na jevišti s Michalem Dlouhým? Hraje rád komedie? Byl za třídního šaška? Jaký je jeho humor?

Včera 29:50

Neurolog Jakub Hort: Paměť v současnosti dostává na frak

Současná doba, kdy všichni všechno hledáme na internetu, klade nižší nároky na paměť. „I školství je méně postaveno na znalostech. Nejsem odborníkem, ale nemám pocit, že by to byl dobrý směr,“ zamýšlí se neurolog. Čím dostává naše paměť zabrat? Koho se týká Alzheimerova nemoc a jak je to s novým lékem na ni? A je něčím přínosná virtuální realita?

Před dvěma dny 30:21

Naďa Urbánková: Život mi předpověděla jasnovidka. Vše se splnilo

Životní zážitky, vzpomínky i písně Nadi Urbánkové. Zesnulou zpěvačku na Dvojce připomínáme mimořádnou reprízou Blízkých setkání z konce června 2019, kdy oslavila své 80. narozeniny.

Před dvěma dny 35:09

Herečka Helena Dvořáková: Nevěděla jsem, jak zastavit vlak, který se řítil mimo trať

Nová rodina, děti, divadlo. Bylo toho na ni moc a následkem byl boj s rakovinou. „Měla jsem správně odhadnout, kde je moje hranice. To je to hlavní, co jsem měla pochopit,“ shrnuje nelehkou životní etapu. Na kolika rozhlasových hrách se podílela? Je jejím štěstím Berounka? Jakého projektu se teď účastní a proč?

Před čtyřmi dny 24:18

Vejvodová, Hrůza, Vrbická, Margita, Písařovicová. To nejlepší z Blízkých setkání uplynulých dní

Sestřih toho nejlepšího z vysílání uplynulých dní. Moderují Tereza Kostková, Aleš Cibulka a Adéla Gondíková.

Před pěti dny 30:39

Architekt Josef Pleskot: Pražský hrad se mi vzdálil. Po blackoutu by se teď mohlo rozsvítit

„Když jsem se podíval z Karlova mostu na hradní panorama, bylo pro mě po roce 1989 naplněné obsahem. Viděl jsem státotvorné vyzařování, což silně ovlivňovalo tehdejší společnost,“ odpověděl architekt Josef Pleskot na otázku, jak vnímá Pražský hrad. Zaskočila ho nabídka nově zvoleného prezidenta Petra Pavla? Chystal se k odpočinku? Co soudí o zátarasech na Pražském hradě a jak pohlíží na svět pod magistrálou?

Před šesti dny 28:12

Herečka Míša Tomešová: Jsem atomová herečka. Bořím kulisy i kolegy

Muzikál u ní vítězí nad činohrou. „V 95 % dělám muzikály, i když se profiluji jako herečka a herectví mám vystudované,“ potvrzuje Michaela Tomešová v Blízkých setkáních. Vyhýbají se jí na scéně zranění? Co prozradila o inscenaci Ráno poté? Kdo má vliv na její sebevědomí? Které písně a role zpívá v muzikálu Biograf láska?

Před týdnem 28:49

Pěvec Štefan Margita: Hanku mám pořád doma. Chci všem poděkovat za to, jak ji milují

Karel Gott a ona byli fenoménem. Čím byla Hanka Zagorová tak výjimečná? „Skromností a tím, jak moc jí záleželo na textech. A lidi jí věřili. Další generace na ni nezapomene,“ je si jistý Štefan Margita. Chodila Hanka na jeho koncerty? Co dělali oba po vystoupení? Chce se mu ještě pořád zpívat? Jakou cestou se bude jeho život dál ubírat a co plánuje? Jaké má zkušenosti s bulvárem?

Před týdnem 30:40

Manželka mi nadává, že bych se měl trochu zlidštit, říká generál Petr Pavel

„Měl jsem vždy problém s autoritou a posloucháním nesmyslných rozhodnutí, což u vojáka zní divně,“ říká generál Petr Pavel, který to dotáhl na náčelníka generálního štábu, předsedu vojenského výboru NATO a který se stane novým českým prezidentem. V Blízkých setkáních z roku 2019 mluví také o dezinformacích nebo o tom, za co je ochoten přinést oběť, a co podle něj motivuje vojáky anebo o svém vztahu k otci. Proč má rád knihu Rozmarné léto?

Před týdnem 24:52

Machálková, Jašków, Zapoměl, Pecháček, Dvorská. To nejlepší z Blízkých setkání uplynulých dní

Sestřih toho nejlepšího z vysílání uplynulých dní. Moderují Tereza Kostková a Adéla Gondíková.