Alex a host
9. březen 2023

Poslechněte si podcast: Herec Ján Jackuliak: Nejsem zlej. Se záporákem se musí člověk vyrovnat, protože 99 % lidí vás nemusí

Týral Danu Morávkovou alias doktorku Suchou v Ordinaci v růžové zahradě. Vedle toho jste ho mohli vídat v seriálu Vyprávěj a za sebou má premiéru filmu Zatmění, kde hraje masového vraha. „Moje tvář k tomu přímo vybízí.“

28:07

Alex a host

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi.

Web

Včera 26:27

Jiří Bubeníček: Čeští tanečníci se pořád zdokonalují. S bratrem jsme tančili do 40 let a konec

Jiří Bubeníček tančil na předních světových scénách ve Francii, USA, Japonsku nebo Velké Británii, působil dlouhá léta v Hamburské státní opeře a také v Semperově opeře v Drážďanech. Po ukončení aktivní taneční kariéry se věnuje choreografii a s tou letos přichází i do Českého Krumlova.

Před pěti dny 23:43

Jacob Erftemeijer: Na hře Chlast jsme pracovali v týmu, ale spolu na pivu jsme nebyli ani jednou

V krimi seriálu Specialisté ztvárnil roli drsného kapitána Berana a osm let je jeho domovskou scénou Švandovo divadlo. Herec Jacob Erftemeijer se věnuje také malování a své kořeny má v Nizozemsku.

Před šesti dny 25:59

Mezi Bali a Borneem mě přepadli piráti, byla to smůla, říká mořeplavec Jiří Denk

Jiří Denk jako první Čech obeplul Severní a Jižní Ameriku. Za sebou má také cestu kolem světa a na palubu bere i své děti. „Pobyt na lodi je v mých očích velmi zdravý, ze školky děti nosí akorát soplíky.“

Před týdnem 28:27

Je to nejsilnější příběh, jaký jsem kdy slyšela, říká Jana Adamcová o synovi drogového bosse

Řadu let moderovala sport na Nově, pak mnohé překvapila, když se stala mluvčí vlády Andreje Babiše. Rozruch ale vzbudila knihou o drogovém dealerovi Pablu Escobarovi.

Před týdnem 26:47

Jak na slzení nad cibulí? Sedněte si, prozrazuje moderátorka Babských rad Jarka Vykoupilová

Více než čtvrt století usedá za rádiový mikrofon a tvrdí, že ve své profesi zažívá doslova euforii. Naše kolegyně Jarka Rozsypalová Vykoupilová v Českém rozhlase Brno moderuje Apetýt i Babské rady, vydala dvě knihy a je nadšenou divadelnicí.

Před týdnem 27:01

Luboš Veselý: Kdyby se mi v životě stalo to, co v Kukačkách, nechal bych rozhodnutí na partnerce

Je jedním z nejobsazovanějších herců u nás. Zvládá film, seriál i divadlo a výčet jeho rolí je opravdu dlouhý. Nedávno jsme ho mohli vídat například v seriálu Kukačky coby dědu Rudolfa. Jeho partnerkou je herečka Bohdana Pavlíková.

Před týdnem 24:09

Daniela Špinar: Nikdy nebudu ženou, jsem transžena. A je mi nejlíp, jak mi kdy bylo

Daniela Špinar ještě jako muž sedm let vedla činohru Národního divadla. Na kontě má desítky divadelních her a řadu významných cen. Už rok prochází tranzicí, tedy změnou pohlaví.

Před 2 týdny 28:06

Člověk se vždycky bude mít tendenci cenzurovat, i v hypnóze, říká psycholog a neurovědec Petr Bob

Spojení mozku a mysli je nelehké, ale velmi zajímavé téma. Co se děje v hlavě během hypnotických stavů? A opravdu během klinické smrti člověk vidí světelný tunel?

Před 2 týdny 26:44

Cizinec trenérem naší hokejové reprezentace? Byl jsem proti, říká bývalý útočník Martin Procházka

Českem hýbe Mistrovství světa v hokeji. Národní tým vede finský trenér Kari Jalonen. „Zpočátku jsem byl mezi těmi, kdo si neuměl představit, že by měl český tým vést cizinec,“ říká v pořadu Alex a host bývalý hokejový útočník.

Před 2 týdny 26:17

Lenka Filipová: Některé příběhy z textů od Zdeňka Rytíře se mi skutečně staly. Jako by mi psal osud

Lenka Filipová zpívá nadčasové texty, nejvíc jich napsal Zdeněk Rytíř. Nikdy také úplně neopustila původní profesi klasické sólové kytaristky, a dokonce nahrála několik klasických instrumentálních alb. Koncerty má tak sestavené ze svých hitů, z instrumentálních skladeb na kytaru a nechybí ani keltské okénko.