Alex a host
7. září 2022

Poslechněte si podcast: Herec David Šír: Nejsem imitátor, jsem revival Felixe Holzmanna

David Šír je pokračovatelem Felixe Holzmanna, jako jediný má práva na interpretaci her této komediální legendy. Nikdy se neviděli naživo, přesto o něm nedávno napsal knihu.

26:22

Alex a host

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi.

Web

Včera 28:08

Pavel Mang: V Cirkusu Humberto jsem potkal mnoho legend. Petr Haničinec byl můj druhý tatínek

Pavel Mang se v osmi letech proslavil rolí Vašíka Karase v legendárním seriálu Cirkus Humberto. „Bral jsem to tenkrát jako ohromnou hru, proto jsem byl tak bezprostřední. Kdybych měl dnešní rozum, víc bych si toho vážil a víc si s těmi herci povídal,“ svěřuje se.

Před dvěma dny 25:01

Jan Mansfeld: Uspět v herectví je dnes těžké. Člověk by ale měl jít za svým snem a mít i ostré lokty

Herce Jana Mansfelda diváci znají z nekonečného seriálu Ulice. V současné době ale začíná angažmá v nové domovině – ve Švandově divadle. „Získalo si mě hlavně partou lidí, která tam je, ta je pro mě stěžejní,“ říká v rozhovoru s Alex Mynářovou.

Před pěti dny 26:24

Trenér a kouč David Huf: Sezení je zabiják číslo dvě. Nejpřirozenější pohyb je chůze

„I mě občas tělo bolí, ale naučil jsem se ho poslouchat. Radši zvolím procházku, než bych drtil ve fitku nějaký trénink,“ říká mistr světa a Evropy ve sportovním aerobiku.

Před šesti dny 27:39

Zdeněk Pohlreich: Vařit kvalitně z levných surovin prostě nejde. Všechno má svoji cenu

V gastronomii se pohybuje 50 let a jeho cílem je udržet zdravé podnikání. „Zdražování se projeví všude, ale nepropadal bych takový hysterii.“

Před týdnem 27:42

Dominik Duka: Historicky vznikla česká státnost jako souběh Velké Moravy a Čech

Česko slaví nejmladší státní svátek Den české státnosti a připomíná si smrt svatého Václava. Významný den je to i pro kardinála Dominika Duku, který v rozhovoru s Alex přibližuje život a dobu našeho asi nejvýznamnějšího světce.

Před týdnem 28:20

Sagvan Tofi: Z rebela úspěšným producentem. Motivovalo mě, že mě podceňovali

Filmy Vítr v Kapse a Kamarád do deště z něj udělaly v 80. letech hvězdu. Dlouho platil za rebela. „Dvojku z chování jsem měl hned v 1. třídě.“ Dnes píše úspěšné muzikály, ale prosadit je nebylo snadné.

Před týdnem 29:15

Tereza Bebarová: Pepa Maršálek mě naučil, že péct se musí hlavně s láskou

Herečka a dabérka, která byla 15 let hvězdou seriálu Ulice, z něj nakonec musela nedobrovolně odejít. Dostala ale další velkou příležitost a stala se moderátorkou kulinářské soutěže Peče celá země.

Před týdnem 28:47

Alex a host: Podnikatel Radim Jančura: Do politiky bych nešel. Když se člověku daří, má velkou míru svobody

Radim Jančura provozuje známé žluté autobusy a vlaky a nedávno se z něj stal hoteliér. „Přemýšlel jsem, jak provozovat hotel levně a aby byl šťastný zaměstnanec. Takže pracovní doba je 6,5 hodiny a pivo za 2 eura.“

Před týdnem 28:22

Alex a host: Textař Jan Krůta: Nebyl mi dán krásný hlas, tak píšu texty a knihy

Na kontě má 1350 textů, které zpívaly a stále zpívají přední české hvězdy. Kromě toho ale píše i pro děti, a ač ve škole nenáviděl dějepis, napsal historickou trilogii. „Byla nuda drtit se tolik letopočtů, chtěl jsem napsat něco pro obyčejné hlavy.“

Před 2 týdny 29:39

Jan Kanyza: Stáhnul jsem rolety a šlus. George Clooney si bude muset hledat nového dabéra

Herec s charismatickým hlasem, kterým promlouvá například George Clooney, herectví definitivně pověsil na hřebík. Plně se realizuje už jen jako malíř a vystavuje doma i ve světě.