Mezi čtyřma očima
1. červenec 2021

Poslechněte si podcast: Helena Třeštíková o českých dokumentech v zahraničí: Je to vždycky sázka do loterie, jak to bude fungovat

Hostem podcastu Mezi čtyřma očima byla režisérka a dokumentaristka Helena Třeštíková. V rozhovoru s Helenou Šulcovou mluvily o jejím posledním časosběrném dokumentu Anny, ve kterém sledovala příběh stárnoucí prostitutky. Velkým tématem hlavní protagonistky bylo podle Třeštíkové hledání lásky. Zároveň si ale myslí, že pro ni povolání prostitutky bylo zajímavou zkušeností: „Já myslím, že ji to docela bavilo, ona měla sex ráda, takže to bylo takové spojení příjemného s užitečným. Bych tipovala. Nikdy o tom nemluvila. Ona to brala jako takovou zajímavou zkušenost. Myslím si, že přitahovala ten typ mužů, kteří nebyli nebezpeční, ale potřebovali mateřskou náruč. Ale věděla, že tam jistý druh nebezpečí hrozí.“ Období pandemie podle ní byla dokumentaristicky zajímavá situace. Třeštíková ale v rozhovoru přiznala, že se v kritických dobách bála chodit ven, protože nebyla očkovaná. Kvůli tomu se nezúčastnila asi patnácti natáčecích dnů. Na aktivní politiku podle svých slov nemá buňky, je názoru, že se ministr kultury Lubomír Zaorálek snažil kulturu podpořit. Ta je ale bohužel v Česku stále vnímaná jako volnočasová aktivita.

29:38

Mezi čtyřma očima

Vydává: Youradio Talk

Helena Šulcová a její hosté: Otevřeně, uvolněně a bez cenzury. Nový podcast každý čtvrtek v 10:00 na Youradio Talk.

Web

Před čtyřmi dny 24:26

Jana Plodková: Myslím si, že je důležitý mít sny, abychom měli kam směřovat

Hostem dalšího dílu podcastu Mezi čtyřma očima je herečka Jana Plodková. V rozhovoru s Helenou Šulcovou si povídaly o výměnách rolí ve filmu, sáňkování mezi scénami i o Vánocích.

Před týdnem 28:25

Eliška Křenková: Když vezmu práci jen kvůli penězům, tak jsem strašně nešťastná.

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je herečka Eliška Křenková.  „Cítila jsem obrovský tlak, že musím být stále lepší,“ prozradila. „Pak jsem ale na sebe přestala být tak přísná a začala se mít radši.“ Proč původně odmítla roli v novém filmu Hranice lásky? Jak se jí natáčeli erotické scény? „Film je iluze. Vášnivé scény ve filmu rozhodně při natáčení vášnivé nejsou. Naopak je to dost nepříjemné,“ říká. Kolik bere za natáčení Heleně Šulcové neprozradila: „Zeptejte se mého agenta. Věci, které mi vadí, jsem si přehodila na jiné lidi, aby to dělali za mě,“ říká. Kvůli penězům ale práci nebere. „Zjistila jsem, že když vezmu práci jen kvůli penězům, tak jsem strašně nešťastná.“ Koho hraje v nové pohádce Princezna zakletá v čase a proč ji kvůli seriálu Ulice málem vyhodili ze střední školy?   To vše prozradila v podcastu Mezi čtyřma očima.

Před 2 týdny 25:09

Pavel Šťastný: Logo Občanského fóra je jedno z mála, kde není název, a přesto všichni vědí, o co jde

„Vždy jsem chtěl být vedle politiky, nechtěl jsem být jen s jednou politickou stranou,“ říká autor loga Občanského fóra Pavel Šťastný. I když se ke tvorbě log prý dostal náhodou, za život už udělal asi 400 log pro různé firmy, mimo jiné i pro Seznam, nebo Datart. Nedávno společně s 29 umělci z celé Evropy přemaloval Lennonovu zeď v Praze a její repliku se vystavuje v různých evropských městech. Jak vzniklo legendární logo Občanského fóra a proč se pak cítil jako dělník revoluce? A co bude tvořit v Saudské Arábii? Dozvíte se v novém dílu podcastu Mezi čtyřma očima.

Před 3 týdny 28:32

Anna Kameníková: V novém filmu Grand Prix hodně křičím

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je herečka Anna Kameníková. S Helenou Šulcovou si povídaly o jídle, manželství, novém českém filmu Grand Prix a životě v Aténách, kde natáčela řecký seriál Greek Salad.

3. listopad 2022 32:35

Helena Horská: Buďme opatrní z hlediska našich výdajů, nedělejme ukvapená rozhodnutí, vytvářejme si rezervy, ale nenechme se tou negativní náladou úplně nakazit!

Hostem podcastu Mezi čtyřma očima je hlavní ekonomka Raiffeisenbank a poradkyně premiéra Helena Horská. S moderátorkou Helenou Šulcovou se bavili o současné ekonomické krizi, válce na Ukrajině a blížících se volbách prezidenta a jeho pravomocích.

27. říjen 2022 20:26

Rastislav Iliev: Bojíme se líbat na ulici, aby nás někdo nezmlátil, za tuto atmosféru můžou i politici svými homofobními výroky

Hostem podcastu Mezi čtyřma očima je slovenský moderátor Rastislav Iliev. Jeho ostrý výstup v televizi po brutální vraždě Juraje a Matúše před bratislavským klubem Tepláreň zaplavil na několik dní sociální sítě i média. On sám ale říká, že není hrdina, těmi jsou podle něj právě Juraj a Matúš. V rozhovoru s Helenou Šulcovou tak mluví o tom, jak tento krok ovlivnil jeho život nebo jestli na Slovensku dělají politici od té doby dost pro narovnání práv LGBT+ lidí. „Kdyby to politici mysleli vážně, prošel by na Slovensku návrh o spolužití týden po teroristickém činu, oni ho ale smetli ze stolu.“ Jak na situaci reagují média na Slovensku? A ovlivňuje politická vyjádření to, že jsou o víkendu na Slovensku volby? O tom všem v novém dílu podcastu Mezi čtyřma očima. 

20. říjen 2022 21:47

Pavla Beretová: Když víš, co chceš, tak můžeš!

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je herečka Pavla Beretová. S Helenou Šulcovou si povídaly o podzimní melancholii, o premiéře Vánočního příběhu, o tom, jak rychle opouští role i o setkání s Medou Mládkovou.

13. říjen 2022 20:53

Mariana Prachařová: Při výběru spolupráce si představuju, jestli se u postování fotky budu stydět

Hostem podcastu Mezi čtyřma očima je herečka, zpěvačka, influencerka Mariana Prachařová. V rozhovoru s Helenou Šulcovou si povídaly o tom, jak často se dívá na Instagram, proč se sociálními sítěmi už nepomáhá mámě, jak je to vlastně s tím herectvím nebo zda chce být profesionální zpěvačkou. Zajímá vás koli kčasu tráví denně na sociálních sítích? A proč nemá TikTok? Nebo jaké je to číst články o svém životě v médiích? O tom všem v novém dílu podcastu Mezi čtyřma očima.

6. říjen 2022 26:32

Atrey Rae: Funkční potrava je pro tělo dar, kvůli kulturistice jsem dřív jedl šest kuřecích řízků denně

Hostem podcastu Mezi čtyřma očima je zakladatel společnost Wild & Coco Atrey Rae. V rozhovoru s Helenou Šulcovou si povídali o vzniku firmy, výživě nebo o tom, jak se z Filipa Říhy stal Atrey Rae. 

29. září 2022 24:01

Lucie Černá: Evropu 2 už mám uzavřenou, návrat zpět neplánuji

Hostkou nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je moderátorka Lucie Černá. V rozhovoru s Helenou Šulcovou si povídaly o rádiích Evropa 2 a Frekvence 1, přesunu do Poděbrad i o tom, jak se jí osobně dotkla válka na Ukrajině.