• Podcasty
  • Páteční finiš Kateřiny Neumannové
11. březen 2022

Poslechněte si podcast: Helceletová: Atletické kempy pro děti jsme založili, protože mladým chybí pohybové základy

Hostem talkshow Páteční finiš Kateřiny Neumannové je bývalá česká atletka Denisa Helceletová. Mezi její největší úspěchy patří titul halové mistryně Evropy v běhu na 400 metrů. Stala se i vícemistryní Evrpy v běhu na 400 metrů překážek a brzy se dodatečně dočká i další medaile. Jak si dvojnásobná maminka užívá rodinný život i s manželem a stále českým reprezentantem Adamem Sebastianem Helceletem? Proč pořádá sportovní kempy pro děti? Poslechněte si celý rozhovor!

24:59

Páteční finiš Kateřiny Neumannové

Vydává: Český rozhlas

Svého hosta zpovídá bývalá běžkyně na lyžích, olympijská vítězka ze ZOH v Turíně 2006, šestinásobná olympijská medailistka a dvojnásobná mistryně světa Kateřina Neumannová.

Web

Před třemi dny 28:51

Americký bowling je velká show, vypráví bowler Lorenc. Chce znovu zkusit PBA

V americkém Birminghamu se v červenci uskuteční 11. ročník Světových her v neolympijských sportech. A protože se na Hry kvalifikovali i čeští reprezentanti v bowlingu, tak se v Birmighamu představí se i čerstvý vicemistr Evropy, bowler Jaroslav Lorenc. „Světové hry pro nás znamenají novou zkušenost, bude to velká akce, něco, na co nejsme zvyklí,“ říká v Pátečním finiši Kateřiny Neumannové.

Před týdnem 27:24

Běžec na lyžích Michal Novák: Nejvyšším cílem je další olympiáda, ale s lepším výsledkem než doposud

Úroveň našeho běhu na lyžích drží na nejvyšší úrovni, v uplynulé sezoně nakouknul ve Světových pohárech do světové špičky, na olympijských hrách v Pekingu se mu ale až zas tolik nedařilo. Hostem sportovní talkshow Páteční finiš Kateřiny Neumannové je běžec na lyžích Michal Novák. Jak se těší na další olympiádu v Itálii? A v jaké fázi přípravy se v současné době nachází?

Před 2 týdny 32:18

Postava rybáře nakonec v Žižkovi nebude, ale na film se moc těším, říká Petr Jákl starší

Díky sportovnímu umění vyzkoušel různé profese, ve kterých uplatnil fyzickou zdatnost. Kromě toho, že je olympionikem v judu, tak si zahrál ve filmech, dělal kaskadéra, bodyguarda. „Judo se pro mě stalo součástí života i profesně, říká Petr Jákl starší, který je stále ve výborné fyzické a mentální kondici. „Kdybych nesportoval, tak bych se asi rozpadl,“ usmívá se sportovec, který také spolupracoval na filmu Jan Žižka, který zanedlouho půjde do tuzemských kin.

Před 3 týdny 29:23

Šestý muž z Giro d’Italia Jan Hirt: Od první horské etapy jsem věděl, že jedu v životní formě

Jednatřicetiletý cyklista Jan Hirt zazářil na nedávném Giro d’Italia, kde v celkovém pořadí obsadil šesté místo. Ve sportovní talkshow Páteční finiš Kateřiny Neumannové se rozpovídá i o tom, jak vyhrál těžkou horskou etapu nebo jaké změny v Itálii probíhaly. Jak se vyvíjí týmová taktika během třítýdenní Grand Tour? Zaručí mu úspěch z prestižního podniku lepší finanční podmínky v týmu? Poslechněte si celý rozhovor s rodákem z Třebíče.

27. květen 2022 28:25

Oštěpařka Nikola Ogrodníková: V nabité sezoně chci startovat na mistrovství světa i Evropy

Hostem sportovní talkshow Páteční finiš Kateřiny Neumannové je oštěpařka Nikola Ogrodníková. Jak se stříbrná medailistka z mistrovství Evropy 2018 těší na letošní atletickou sezonu? Už překousla loňské zklamání z olympijských her v Tokiu? Má formu před úterní Zlatou Tretrou v Ostravě? Jak funguje ve skupině u trenéra Jana Železného? Poslechněte si celý rozhovor s elitní českou oštěpařkou!

20. květen 2022 25:38

Florbalista Filip Langer vyměnil Střešovice za švédský Kalmarsund. Jak roste jeho hráčská kariéra?

Hostem sportovní talkshow Páteční finiš Kateřiny Neumannové je florbalový reprezentant Filip Langer. Juniorský mistr světa a vicemistr Švédska momentálně působí ve švédské Superlize. Po dlouhých letech strávených v Tatranu Střešovice zamířil do klubu FBC Kalmarsund. Stále dálkově studuje i Ekonomickou fakultu na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Poslechněte si celý rozhovor s mladým úspěšným florbalistou.

13. květen 2022 27:09

Fotbalový trenér dětí Vladan Vršecký: Fungování týmů v Kanadě závisí na jen na klubu a rodičích dětí

Hostem talkshow Páteční finiš Kateřiny Neumannové je bývalý fotbalový brankář a v současnosti trenér kanadského fotbalového klubu Vladan Vršecký. Jaký je příběh muže, který s fotbalem začínal v jižních Čechách a nyní působí v Ottawě? Jaké skupiny hráčů v Kanadě vede? Jaké má kanadský fotbal postavení mezi společností? Poslechněte si celý rozhovor s trenérem, který se věnuje především mladým nadějným fotbalistům!

6. květen 2022 25:17

Fitness trenér Jan Kareš: Lidé, kteří začínají se cvičením, mají tendenci si moc nakládat

Hostem talkshow Páteční finiš Kateřiny Neumannové je tentokrát fitness trenér Jan Kareš, který se nově může pochlubit držením světového rekordu v počtu shybů absolvovaných za jednu hodinu. Co znamená jeho motto: "Bolest je jen mýtus"? Jaké další rekordy jsou v jeho držení? Jak se mu daří v oboru, kdy má otevřené vlastní fitness centrum? Co radí začátečníkům? Poslechněte si celý rozhovor s trenérem, který se snaží lidem zlepšit postavu.

29. duben 2022 29:00

Basketbalista Pumprla: Kariéru profesionálního sportovce by měly utvářet i mimosportovní aktivity

Hostem sportovní talkshow Páteční finiš Kateřiny Neumannové je téměř dvoumetrový basketbalista Pavel Pumprla. Borec, který momentálně obléká dres pražské Slavie, byl kapitánem české reprezentace při úspěšném tažení na světovém šampionátu v Číně v roce 2019. Jak momentálně dělí čas mezi hráčskou kariéru, manažerskou pozici a roli otce? Vzpomíná v dobrém na působení ve Španělsku? Věří, že dotáhne Slavii do nejvyšší české basketbalové soutěže? Poslechněte si celý rozhovor!

22. duben 2022 31:30

Atlet Petr Svoboda: Přál bych si, aby mě někdo z českých sprinterů poslal do sportovního důchodu

Hostem sportovní talkshow Páteční finiš Kateřiny Neumannové je držitel národního rekordu na 60 a 110 metrů překážek atlet Petr Svoboda. Jakou chybu udělal na nedávném halovém světovém šampionátu v Bělehradě? Jak psychicky zvládá neustálé zdravotní patálie, které ho provází celou kariérou? Co ho v 37 letech motivuje k neustálému zlepšování výkonnosti? Jaké má atletické sny? Poslechněte si celý rozhovor s nejlepším českým sprinterem - překážkářem.