Zprávy ČRo Ostrava
28. únor 2023

Poslechněte si podcast: Havířov bude mít vlastní odtahovku. Má vyřešit problém s autovraky i neukázněnými řidiči

Špatně zaparkovaná auta komplikují práci technickým službám nebo hasičům v Havířově. Popeláři se nemohou dostat ke kontejnerům, hasičům někteří řidiči parkují na takzvaných nástupních plochách. Pokuty od městské policie podle vedení radnice problém neřeší. Město se proto rozhodlo zřídit vlastní odtahovou službu.

02:01

Zprávy ČRo Ostrava

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění v Moravskoslezském kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Dnes 02:02

Stavba školní tělocvičny v Chlebovicích se opět odkládá, děti dál cvičí v podkroví

Přípravy na stavbu tělocvičny na Základní škole v Chlebovicích ve Frýdku-Místku provázejí problémy. Letos v březnu muselo město rozvázat smlouvu s projektantem kvůli nedodržení termínů. A ještě před tím se z důvodu rostoucích cen odhlásily všechny firmy z veřejné soutěže. Nový kolotoč výběrových řízení tak začíná téměř od začátku a stavět se začne nejdříve příští rok. Děti zatím pořád musí cvičit přímo v jedné ze tříd, kde nemají prostor na běhání nebo třeba na míčové hry.

Včera 04:03

Budova západního nádraží v Opavě je po rekonstrukci, zázemí tam najde i policie

Nádražní budova na vlakové zastávce Opava západ je po rozsáhlé rekonstrukci. Objekt z konce 19. století opravila Správa železnic za 104 milion korun. Cestujícím bude k orientaci ve vlakových spojích sloužit nový informační systém a část budovy navíc využije jako služebnu i policie.

Včera 00:28

Bohumín i díky státní dotaci postaví ve městě dva páteřní chodníky

Ministerstvo pro místní rozvoj poskytlo Bohumínu 37milionovou dotaci na stavbu páteřních chodníků. Město tak ze svého rozpočtu dá pouze 6 miliónů korun. Ve dvou lokalitách se podle vedení radnice výrazně zvýší bezpečnost chodců.

Včera 00:20

Po Vítkovicích je v semifinále také Třinec, Oceláři porazili Spartu 4:2 na zápasy

Hokejisté Třince vyhráli čtvrtfinále play off nad pražskou Spartou 4:2 na zápasy. V šestém utkání Oceláři zvítězili na domácím ledě 5:1. V semifinále narazí na Pardubice.

Včera 02:07

První tuzemská cesta prezidenta Petra Pavla vedla do Moravskoslezského kraje

Prezident Petr Pavel poprvé po inauguraci vyrazil do regionů. A zamířil do Moravskoslezského kraje. Dvoudenní návštěvu odstartoval v úterý na hejtmanství v Ostravě. Právě Ostrava je jediným krajským městem, ve kterém Petr Pavel v prezidentských volbách nevyhrál.

Před dvěma dny 00:15

Řidičům se otevírá poslední část obchvatu Třince

Ředitelství silnic a dálnic dnes otevře poslední část obchvatu Třince. Zhruba pět a půl kilometru dlouhý úsek propojí dálnici D48 se Slovenskem. Odkloní také dopravu ze zastavěného území obcí Hnojník a Střítež, kudy denně projede přes 11 tisíc aut včetně kamionů.

Před dvěma dny 01:59

Opravený válečný památník v Hrabyni se chystá na první návštěvníky

Už jenom měsíc zbývá do znovuotevření Národního památníku II. světové války v Hrabyni u Opavy. Kvůli rekonstrukci je pro návštěvníky nepřístupný od konce roku 2021. Součástí obnovy za 40 miliónů korun je také proměna výstavních prostor a přibude mnoho nových exponátů.

Před dvěma dny 02:15

Prezident Petr Pavel s manželkou zahájí návštěvu Moravskoslezského kraje

Prezident Petr Pavel dnes spolu s první dámou Evou Pavlovou zahájí dvoudenní návštěvu Moravskoslezského kraje. Jde o první tuzemskou cestu po Pavlově inauguraci, po níž dosud byl na Slovensku, v Polsku a v Německu. Do regionu v krátkém čase zamíří již podruhé, navštívil ho také před druhým kolem lednové prezidentské volby.

Před dvěma dny 00:18

Vítkovičtí hokejisté jsou po 12 letech v semifinále play off

Extraligoví hokejisté Vítkovic slaví postup do semifinále play off. Ve čtvrtfinále porazili brněnskou Kometu 4:2 na zápasy, když v posledním utkání zvítězili na ledě soupeře 4:3 v prodloužení.

Před třemi dny 00:36

Ostravská koalice přišla o většinu, klub ANO opustil další člen

Ostravští politici začínají jednat o nové koalici, která povede tamní magistrát. Ta stávající přišla kvůli rozštěpení hnutí ANO o většinu. Problémy odstartoval odchod stávajícího primátora Tomáše Macury z hnutí ANO a jeho následné vyloučení z klubu zastupitelů. Celkem už ANO opustilo šest lidí a stávající koalice ANO, SPOLU a Pirátů přišla o většinu.