• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Zprávy pro Královéhradecký kraj
Před čtyřmi dny

Poslechněte si podcast: Hasiči společně se členy horské služby nacvičovali záchranu turistů z kabinové lanovky na Sněžku

Padesát hasičů z královéhradeckého kraje a třicet horských záchranářů z Krkonoš společně nacvičovalo záchranu lidí z kabinové lanovky na Sněžku. Dorazili i jejich kolegové ze sousedního Polska. Poprvé si vyzkoušeli také evakuaci vozíčkářů z kabin lanovky. Záchranné práce stihli v časovém limitu dvou hodin.

01:51

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Dnes 02:07

Začíná lyžařská sezóna. Jako první v celém Česku otevřel sjezdovku SkiResort ČERNÁ HORA - PEC

Ode dneška se v Krkonoších zase lyžuje. SkiResort ČERNÁ HORA - PEC otevírá první část sjezdovky Anděl a počítá se solidním zájmem návštěvníků. Hotely mají na první víkend letošní sezony už plno.

Dnes 02:05

Už jste se pustili do pečení cukroví? Anebo zatím jen přemýšlíte kolik druhů a množství připravíte?

Vaflové, kokosové, vanilkové rohlíčky a další druhy vánočního cukroví už pečou budoucí cukráři v Nové Pace. Objednávek přibývá, a tak tráví v dílnách většinu času. Čeká je napéct kolem jedné tuny těchto drobných kousků. Zájem o vánoční cukroví letos příliš neklesl, přestože cena za jeden kilogram se pravděpodobně zvedne o 180 korun.

Včera 02:57

Jaké to je být bezdomovcem? Při benefiční akci Noc venku si to lidé ve Dvoře Králové vyzkoušeli

Dvůr Králové nad Labem byl podeváté dějištěm benefiční akce Noc venku. Při té se pořadatelé v řadě měst Česka snaží bořit mýty o bezdomovectví. Ti nejodvážnější prožili noc podobně, jako lidé bez domova, přespali na ulici.

Včera 00:28

Krajský soud v Hradci Králové znovu řeší spor o pozemky na trase budoucího obchvatu Jaroměře

Spor o vyvlastnění pozemků manželů Kučerových na trase obchvatu Jaroměře se znovu vrátil ke Krajskému soudu v Hradci Králové. Majitelé pozemků se domáhají zrušení vyvlastnění a zastavení vyvlastňovacího řízení. Rozhodnutí by měl krajský soud vynést ve středu 30. listopadu.

Včera 00:23

Světoznámý výrobce pian, hradecká firma Petrof, šetří energiemi třeba i jedním dnem volna v týdnu

Kvůli vysokým cenám energií mají zaměstnanci firmy Petrof některé pátky volné. Díky dnu volna firma šetří až půl milionu korun měsíčně. Energetický audit firmě našel i další úspory. Ty jsou ale spojené s rozsáhlejšími investicemi, říká prezidentka firmy Zuzana Ceralová Petrofová.

Před dvěma dny 02:25

V Hradci Králové se dnes dopoledne můžete nechat zdarma otestovat na virus HIV, žloutenku a syfilis

Zájemci se mohou dnes od 8:30 do 12 hodin nechat ve Zdravotním ústavu v Habrmanově ulici v Hradci Králové otestovat na virus HIV, žloutenku typu B a C a syfilis. K 9. ročníku celoevropské kampaně se zapojilo 82 testovacích míst po celém Česku. Na všechny tyto nemoci může být testován každý, anonymně a zdarma. Například HIV infekce se podle odborníků nemusí projevit řadu let.

Před dvěma dny 02:47

Po více než dvou letech končí úpravy okolí státního zámku v Náchodě za zhruba 240 milionů korun

Okolí státního zámku v Náchodě se v posledních dvou letech změnilo k nepoznání. Národní památkový ústav se ho snaží vrátit do podoby z první poloviny 19. století. Původní nálety nahradily nové stromy, dělníci svah odvodnili, zpevnili a zámek znovu propojili s centrem města. Práce za zhruba 240 milionů korun v těchto dnech končí a s mikrofonem se tam zašel podívat reportér Václav Plecháček.

Před dvěma dny 02:10

Chronickou obstrukční plicní nemocí trpí až každý desátý Čech. Ovšem často o tom vůbec neví

Chronická obstrukční plicní nemoc je nejčastější diagnóza pacientů, kteří přijdou na plicní oddělení s dýchacími obtížemi. A může mít i fatální následky. Způsobuje ji mimo jiné kouření tabáku.

Před třemi dny 02:10

Přestavba porodnice na Domov pro seniory v Opočně je Stavbou roku 2022 v Královéhradeckém kraji

Stavbou roku 2022 je v Královéhradeckém kraji dům pro seniory v Opočně. Přestavba nevyužité nemocniční budovy na domov seniorů oslovila porotu nejvíc ze všech devatenácti přihlášených staveb.

Před třemi dny 02:51

Při charitativní akci Noc venku ve Dvoře Králové nad Labem můžete přinést i trvanlivé potraviny

Radnice ve Dvoře Králové nad Labem se i letos ve spolupráci se sociálními pracovníky a dobrovolníky zapojí do takzvané Noci venku. Při té se ve čtvrtek 24. listopadu zájemci mohou seznámit s problematikou bezdomovectví. Třeba tak, že se skutečnými lidmi bez domova přespí na ulici. Přinést lidé mohou i trvanlivé potraviny, které pak poslouží například klientům královédvorské noclehárny a azylového domu.