Press klub
9. září 2019

Poslechněte si podcast: Hanka Kupková: Kdyby nebylo pomoci pana prezidenta, tak tu dnes Klokánky nejsou

Dnešním hostem pořadu Press klub byla předsedkyně Fondu ohrožených dětí Hanka Kupková. Jaká je nejfrekventovanější věková kategorie v Klokánku? Proč v Klokánku o prázdninách dětí přibývá? A proč je nejčastější věkovou skupinou období kolem tří let? Poslechněte si celý rozhovor.

11:51

Press klub

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Před dvěma dny 16:53

Jiří Kříž: Všichni pacienti po úrazu mají na začátku pocit, že budou v pořádku

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl primář spinální jednotky Fakultní nemocnice v Motole Jiří Kříž. Lékař, který je po úraze sám na invalidním vozíku. K mikrofonu ho pozvala moderátorka Bára Nesvadbová.. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před třemi dny 14:31

Miloslav Šmídmajer: Film se nedá ukrást!

Filmový producent Miloslav Šmídmajer v našem Press klubu popisuje vývoj situace a rozkolu s filmařem Ivanem Fílou a spor o film Muž, který stál v cestě. Podle něho se film nedá ukrást. Zároveň vysvětluje, proč první víkend nebyl divácky úspěšný v počtu diváků v kinech.

Před čtyřmi dny 20:00

František Lukl: Obce jsou základními kameny státu

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl předseda Svazu měst a obcí a starosta Kyjova František Lukl. Moderátorce Romaně Navarové řekl, že rozhodování o dani z nemovitosti by mělo zůstat v rukou samospráv. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před pěti dny 17:32

Petr Hladík: Nápoje v zálohovaných PET lahvích nezdraží

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl ministr životního prostředí Petr Hladík. Moderátor Čestmír Strakatý se ptal nejen na chystaný systém záloh na PET lahve. Řekl nám například, že topení uhlím nikdo nezakáže, ale bude tak drahé, že se nevyplatí. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před šesti dny 19:57

Petr Švancara: Za sestup mohou v první řadě hráči

Bývalý fotbalista a brněnský srdcař Petr Švancara dává v první řadě vinu za sestup vždy hráčům. Podržel by trenéra Dostálka ještě tři zápasy, výměna se tam nepovedla. Smeká před Bohemkou a trenérem Veselým, ale zároveň zmiňuje, že Bohemians i Brno potřebují nový stadion a současný stav bere za vizitku měst a jejich částí. Brianu Priskemu nevěřil, že udělá titul. V našem Press klubu se také dozvíte, co Švancara nyní dělá a co chystá.

Před týdnem 19:09

Jan Rafaj: Každé opatření bolí, ale něco se stát musí

Jan Rafaj, nový předseda Svazu průmyslu a dopravy, hovoří v Press klubu o tom, že stát musel něco udělat a že nejde žít stále na větší a větší dluh. Chápe vládu, ale trápí ho nedostatečná komunikace. Podle něho se dalo některým problémům předejít. Změny podle Rafaje jdou napříč celou společností. Také nebude balíček znamenat likvidaci firem, ale pro určitý segment může jít o poslední kapku. Vyjádřil se také ke státní správě. Začalo se přidávat neúměrně a v době covidu a energetické krize zbytečně plošně.

Před týdnem 18:45

Eduard Stehlík: Atentát na Heydricha měl obrovský smysl

Hostem Romany Navarové v Press klubu Frekvence 1 byl vojenský historik a ředitel Památníku Lidice Eduard Stehlík. Podle něj měl atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha obrovský smysl. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 17:43

Zdeněk Nekula: Kvalitní voda nám teče z kohoutku

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl lidovecký ministr zemědělství Zdeněk Nekula. Moderátor Čestmír Strakatý se ptal na ceny potravin. Na kritický dotaz posluchače ministr reagoval, že sám chodí také nakupovat. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 19:21

Martina Ferencová: Stát se k nám začal chovat jako zlá macecha

Hostem Romany Navarové v Press klubu Frekvence 1 byla výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven Martina Ferencová. Podle ní se zvýšením DPH na pivo zachovala vláda k tomuto segmentu jako zlá macecha. To, co svaz potřebuje, je jistota podnikání. Celý rozhovor si poslechněte zde:

Před týdnem 20:53

Ivan Fíla: Bylo jasné, že se mě producent potřebuje zbavit

Hostem pondělního Pressklubu Frekvence 1 byl autor původního scénáře k filmu "Muž, který stál v cestě", který tento týden míří do kin, režisér, scenárista a spisovatel Ivan Fíla. S podobou filmu nesouhlasí a soudní cestou se snaží distribuci zastavit. Celý rozhovor najdete zde: