Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Hana Hosnedlová: Medvědi

Jak jsem potkala svého prvního medvěda. To bylo tak. Hned v 90. letech jsem dvakrát navštívila Kanadu – pěkně po trampsku, stopem. Dostaly jsme se tehdy s kamarádkou do různých koutů téhle rozlehlé země a přidaly jsme i sousední americkou Aljašku.

02:37

Rozhlasový sloupek

Vydává: Český rozhlas

Krátké glosy, které píší a poté i čtou zajímavé osobnosti našeho kraje.

Web

Dnes 02:12

Zdena Kolářová: Léčení na dálku

Mám velkou úctu k doktorům. Ještě před pár lety jsem je nepotřebovala nijak zásadně. Pak se to nějak zvrtlo a musela jsem jejich pomoc vyhledávat častěji.

Včera 02:36

Jan Flaška: Super tip na hyper výlet

Kdybyste sháněli tip, kam na pěkný celodenní výlet, jeden bych pro vás měl. Ať už bydlíte kdekoli, je to tam od vás blízko a je tam krásně za každého ročního období a v jakémkoli počasí.

Před čtyřmi dny 02:13

Kateřina Bolechová: Ta o psech

Někdy se sama sebe ptám, jestli je pes skutečně tak věrný, nebo se jen nechal na rozdíl od kočky příliš domestikovat. Ať už je pravda jakákoliv, tihle chlupatí čtyřnožci jsou zkrátka plnohodnotní rodinní příslušníci a často jsou právě oni jediní, kteří při pohledu na vás projeví radost.

Před pěti dny 02:30

Ivan Mls: Komár

Určitě jste to v létě také nejednou zažili. V klidu usínáte v posteli, a najednou se vám u ucha ozve protivné bzzzzzz. Komár. S klidným usínáním je rázem konec.

Před šesti dny 02:08

Hana Hosnedlová: Plavky

Jistě si každý vybavuje letní dny svého dětství a mládí. Jak jsme prožívali ty slastné dny prázdnin, chodili se koupat k rybníkům, řekám a říčkám nebo na plovárnu s dlouhou nakloněnou dřevěnou plochou na opalování.

Před týdnem 02:38

Pavel Kroneisl: Vyčůraný řecký pes

Vraceli jsme se kdysi z dovolené v pěkném, malém řeckém přímořském letovisku Parga. Mimochodem, tohle místo si zahrálo i ve známé francouzské komedii Ukradli torzo Jupitera s Annie Girardot a Philippem Noiret v hlavních rolích.

Před týdnem 01:59

Zdena Kolářová: Vedro v noci

To byla zase tuhle horká noc! Měla jsem pocit, že mám pod hlavou vyhřívací dečku a zoufale těkala po bytě. Tu jsem se šla napít, pak si dala vlažnou sprchu, což pomohlo jen na chvíli, šla jsem si sednout na balkon, kde bylo stejné vedro jako v bytě.

Před týdnem 02:12

Jan Flaška: Lesní moudrost na houby

Je to zvláštní, jak některá slova fungují sama o sobě. Nepotřebují podmět ani předmět. Třeba takové „rostou“. Pokud jste Češi, je vám jasné, co roste a kde to roste. A jako každý správný Čech popadnete bez ohledu na počasí košík, kudlu a repelent a vrhnete se do lesa.

Před týdnem 01:49

Kateřina Bolechová: Vinnetou a Sandokan

Každá doba má své filmové idoly, jak by ne. K těm mým patřil rozhodně Vinnetou. Dokonce jsem kdysi napsala text, který začínal: „Byli jsme panelákoví Apačové, kteří proháněli své vysněné koně po betonových prériích.“

Před 2 týdny 02:07

Ivan Mls: Vedro

My lidé, jsme tvorové nevděční. Pořád se nám něco nezdá. Vezměte si třeba uplynulé dny – léto v půlce a my zažívali pořádná vedra. Místo abychom si je náležitě užili, brblali jsme.