Čteme vám Seznam Zprávy
Epizoda 3835. září 2022

Poslechněte si podcast: Guvernér dobyté Ukrajiny, nebo politik na odpis? Kam míří Kadyrov

Článek Milana Rokose. Překvapivé prohlášení čečenského prezidenta Kadyrova naznačující jeho konec ve funkci vyvolalo spekulace o dalším osudu věrného Putinova spojence. Variantou je povýšení, ale také možná ztráta podpory Kremlu.

05:24

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 465Dnes 06:18

Komentář: Koalice Spolu si uřízla pragmatickou ostudu

Komentář Martina Čabana. Trojice vládních stran nedokázala najít včas rozumného kandidáta, tak zvolila v danou chvíli jediné rozumné řešení.

Epizoda 464Dnes 05:59

EU opět mluví s Izraelem. Navzdory zabití novinářky a likvidaci neziskovek

Článek Milana Rokose. Izrael mluví o napravení historické chyby, Palestinci o legitimizaci apartheidu. Na tom, že Evropská unie po deseti letech obnovila pravidelná jednání s Izraelem, mají svůj podíl i Češi.

Epizoda 463Dnes 09:27

Měl ji znásilnit, teď je za hrdinu. MeToo s „čínským Bezosem“ je u konce

Článek Daniely Kučerové. On byl slavný „čínský Jeff Bezos“, ona byla vysokoškolskou studentkou. Znásilnit ji měl před čtyřmi lety u ní doma v USA. Jedna z nejsledovanějších čínských kauz #MeToo o víkendu definitivně a nečekaně utichla.

Epizoda 462Dnes 08:59

Komentář: Ukrajina za bodem bez návratu a co z toho plyne pro nás

Komentář Ivana Gabala. „Válka je i výzvou, zda si dokážeme uvědomit, co musíme změnit, abychom obstáli a posunuli se k bezpečnosti i vlastními silami a modernizací. A nejen přežíváním, spoléháním na odvahu Ukrajinců nebo naříkáním nad poměry.“

Epizoda 461Dnes 23:15

Vyčistit dopravní podnik, stavět byty, zajistit teplo. Výzvy pro „novou Prahu“

Analýza Vojtěcha Gavriněva a Lucie Stuchlíkové. Už teď je jisté, že příštího pražského primátora a jeho radní čeká několik aktuálních těžkých úkolů. Vyčistit od korupce dlouhodobě problémový dopravní podnik, ale třeba i začít stavět tisíce bytů.

Epizoda 461Dnes 06:53

Hledá se viník plynové sabotáže. Rusko pro svou verzi našlo oporu v Číně

Článek Daniely Kučerové. Odpovědi k příčinám poškození plynovodů Nord Stream nemáme a to je ideální živná půda pro nejrůznější internetové spekulace. Nejčastější se týkají viníka. Obvinění, že za explozemi stojí USA, už nepřichází jen z Ruska.

Epizoda 460Včera 06:00

Nejlepší zbraň do boje s krizí je utrácení, říká rozpočet na příští rok

Článek Petra Holuba. Schodek českého státního rozpočtu napřesrok dosáhne podle vládního návrhu 295 miliard. Ale to jen díky mimořádným příjmům. Detaily rozpočtu zároveň svědčí o tom, že vláda rezignovala na slibované úspory.

Epizoda 459Včera 04:23

Komentář: Chleba levnější nebude. Mizerné heslo Babišovy kampaně na Hrad

Komentář Jana Lipolda. Připomínka minulých prezidentských voleb zpomaluje úsudek, že Babiš je jako prezidentský kandidát 2023 odepsaný.

Epizoda 458Včera 08:13

Měsíc chaosu. Trussová vyděsila trhy a opozice letí k výšinám

Článek Terezy Ulrychové: První týdny Liz Trussové ve funkci se nesly ve znamení krize. Nejenže premiérka musela provést Británii smutkem po odchodu královny Alžběty II., ale zejména bojuje se špatnou ekonomickou situací. A zatím jí to moc nejde.

Epizoda 457Včera 06:19

Ze škol jsou úřady práce. Ředitelé musí vyřizovat žádosti o podporu

Článek Josefa Mačího: Praha a Jihočeský kraj chtějí pomoct svým občanům, kteří se dostali do tíživé finanční situace. Místo úřadu si ale vybraly ředitele, aby žádosti přebrali a zpracovali.