Kuchařské čarování
10. leden 2023

Poslechněte si podcast: Guláš a jeho rozmanité variace

Gulášové je tentokrát Kuchařské čarování Petra Stupky. Bude mluvit o rozmanitých variacích tohoto oblíbeného pokrmu. Víte, čím se liší paprikáš, perkelt a tokáň?

32:36

Kuchařské čarování

Vydává: Český rozhlas

Pravidelná porce inspirace a receptů pro všední i sváteční vaření.

Web

Před čtyřmi dny 31:48

Historie perníku a několik tradičních receptů

V Kuchařském čarování Petra Stupky má tentokrát hlavní roli perník. Vedle několika tradičních receptů bude řeč o jeho tisícileté historii a proměnách kořeněného těsta slazeného medem. Chybět nebude ani pravidelná inspirace pro vaření v příštích dnech.

Před týdnem 40:22

Kuchařské čarování na placato – pizza, slané koláče, sladký frgál

Kulinář Petr Stupka tentokrát připravil Kuchařské čarování tak trochu na placato. Nejprve připomene recept na pizzu, a to hned na několik způsobů, pak bude řeč o alsaském slaném koláči falmkuch a jihočeském sýrovém koláči. A také sladká tečka bude placatá, v podobě valašského frgálu.

Před 2 týdny 35:05

Sladké pečivo s mákem, medem a dalšími dary podzimu

Unikátní švestkový makovec, starodávný medovník i bezlepkové makové lívanečky. Recepty na sladké pečivo, ve kterém hrají významnou roli mák, med a další podzimní dary, nabízí ve svém Kuchařském čarování Petr Stupka. K tomu připraví několikero horkých nápojů vhodných pro tento čas.

Před 3 týdny 34:17

Recepty na svatomartinské posvícení

Kulinářské tipy a triky pro svatomartinské posvícení nabízí Petr Stupka. Zkuste podle jeho receptů nejrychlejší játrovou paštiku, poctivý kaldoun, tedy drůbkovou polévku, pečenou husičku a k ní dvojí zelí a dvojí přílohu a nakonec dušičky a podkůvky pro svatého Martina.

31. říjen 2023 34:13

Lehce nasládlé čarování z darů podzimu

Kulinář Petr Stupka ve svém pořadu naservíruje na několik způsobů upravenou červenou řepu, uvaří podle Dobromily Magdalény vydatnou kořínkovou polévku a přidá k tomu ovocné variace a dva vyzkoušené recepty na pečivo z ořechů. Kuchařské čarování totiž tentokrát bude lehce nasládlé z darů podzimu.

24. říjen 2023 38:12

Placky všeho druhu, pečené v troubě, na pánvi i grilu

Pestrou inspiraci, jak připravit burger z masa i nemasa, tipy na sladké i slané lívance, čím ozvláštnit bramborák a jak flambovat tenoučké palačinky nabízí kulinář Petr Stupka. Tématem jeho Kuchařského čarování jsou placky všeho druhu, pečené v troubě, na pánvi i grilu.

17. říjen 2023 32:02

Vaření ze zelí a brambor a k tomu recept na rybí polévku z výlovu Rožmberka

Kuchařské čarování otevře Petr Stupka receptem na rybí polévku z výlovu rybníka Rožmberk. Pak už bude vařit především ze zelí a brambor. Nabídne inspiraci z tisícileté historie zelných salátů, tip na starodávný keltský koláč v současném provedení a bramborový dort na závěr.

10. říjen 2023 36:02

Deset rybích variací a sladkosti z dýně

Deset variací na téma ryba vykouzlí kulinář Petr Stupka, neboť výlov rybníka Rožmberk je na dohled a ve stánku Českého rozhlasu České Budějovice pod hrází se bude tradičně vařit polévka. Pak přidá pár tipů na sladkosti z dýně s pomocí věrných posluchačů Kuchařského čarování.

3. říjen 2023 35:12

Malé lovecké menu a čarování s dýněmi

Zvěřina na talíři – polévka, paštika, pečeně. Inspiraci na malé lovecké menu nabízí ve svém pořadu kulinář Petr Stupka. K tomu přidá čarování s dýněmi v kuchyni a recept na podzimní koláč s dýní.

26. září 2023 37:28

O jídle v dobách svatého Václava a nejstarší recepty z našich krajů

Zachaře, kuroptve i koury sekané v kostech. Nejstarší recepty z našich krajů připomene ve svém Kuchařském čarování Petr Stupka. Řeč totiž bude o jídle v dobách svatého Václava. A samozřejmě nezapomene na tradiční svatováclavskou kachnu.