17. červenec 2020

Poslechněte si podcast: GPF1 Téma: Vettel a Racing Point

Sebastian Vettel dostal nabídku od týmu Raicing Point, respektive Aston Martin. Nejtřaskavější téma současnosti. Koho by ale Vettel vystřídal? Péreze nebo Strolla? A jak silné základy projekt budoucího týmu Aston Martin má? Vše důležité v následujícím povídání, které vzniklo v průběhu přenosu tréninku na GP Maďarska během povídání komentátorské dvojice Tomáš Richtr a Jirka Šlégl.

19:04

Kolo na kolo

Vydává: Tom Richtr F1

Podcast Kolo na Kolo! Komentátor formule 1 Tomáš Richtr se svými kolegy a hosty o všem důležitém, co se ve světě F1 právě děje. Speciálním pořadem je "InstaPokec" po skončení velké ceny F1

Web

Před týdnem 53:52

InstaPokec z Kanady: Jak Red Bull porazil rychlejší Ferrari & BONUS o politickém napětí v zákulisí

Povídání o velmi intenzivním víkendu Velké ceny Kanady vozů F1. O tom, jak počasí pomohlo sestavit vzrušující startovní rost. Nejdůležitější příběhy samotného závodu: bylo Ferrari v závodním režimu tentokrát rychlejší? Co by na Sainzově místě dokázal Leclerc? Vše podstatné o Alonsově sešupu z první řady až k zoufalému boji o poslední bod. Poblázněný pitstop McLarenu. A jak to všechno vidí Mercedes? Jako bonus si v závěru podcastu poslechněte rozbor současného chaosu ve formuli 1 kolem kauzy 'poskakování' vozů a o tom, jak se šéfové týmů hádají mezi sebou ve stínu zmatečných kroků FIA!

Před 2 týdny 41:48

InstaPokec z Baku: Jak nás Ferrari okradlo o závod. A sebe možná o titul

Ani čtvrté kvalifikační vítězství v řadě nedokázal Charles Leclerc přetavit ve vítězství závodní. Nebýt selhání motoru, dokázal by udržet první místo? Jaká strategická rozhodnutí (ale také nedorozumění) rozhodla o tom, že Red Bull neměl vítězství jisté? Co vedlo k tomu, že Sergio Pérez byl tentokrát o hodně pomalejší než Verstappen? Rozebíráme také, jak moc Mercedes zneužívá své jezdce a prozrazujeme, kdo bude příští rok závodit za Williams.

Před 2 týdny 01:21:12

Schumacher, Senna, Lauda, Fittipaldi... Neslavní nositelé slavných jmen

Co jste čekali od návratu Schumacherova jména do formule 1? Syn slavného Michaela, Mick, doslova bojuje o přežití. Jaké jsou jeho vyhlídky? Není jediným nositelem slavného jména, který to nemá jednoduché. Jsou tu více či méně přímí děditelé jmen Lauda, Fittipaldi, Senna, Prost, Piquet... úchvatné rodinné vazby, o kterých jste doposud neslyšeli. Ale jsou i výjimky: nejen aktuální hvězda Verstappen. Ale také více úspěšné vazby Graham Hill - Damon Hill nebo Keke Rosberg - Nico Rosberg. Víte, že má Gilles Villeneuve bráchu se jménem Jacques Villeneuve, který není mistrem světa F1? A kdo bude komentovat přenosy velkých cen v příštím desetiletí? Vítejte v prostředí unikátního povídání o rodinných vazbách nejen světa formule 1 s komentátory motorsprotu Tomášem Richtrem, Jiřím Koštou a Jiřím Šléglem.

30. květen 2022 54:26

InstaPokec z Monaka: Prohrálo si Ferrari závod, nebo si jej Red Bull vyhrál?

Turbulentní odpoledne v Monte Carlu mělo vše: odložený start z bizarních důvodů. Infarktová strategie volby pneumatik v inkriminovaných momentech, která nastoluje otázku, jestli si Ferrari závod prohrálo, nebo si jej Red Bull pro sebe vyhrál? V nejnovější epizodě podcastu Kolo na Kolo vysvětlujeme také spíše právnickou problematiku protestu Ferrari proti Red Bullu. A nešlo se nevyhnout ani tématu (opět) havarujícího Micka Schumachera. A jak moc je vážné riziko, že to byla poslední velká cena F1 v Monaku?

25. květen 2022 01:00:38

Příběh legendárních Čechů, kteří otřásli světem okruhového motorsportu: 1983 Vojtěch-Enge

Tohle je příběh vůbec největších českých hvězd okruhového motorsportu z dob jeho největší slávy. Je vyprávěn prostřednictvím právě vydané knihy uznávaného odborníka na motoristický sport Martina Straky. Motivem knihy je skutečnost, že závodníci Zdeněk Vojtěch a Břetislav Enge se právě v sezoně 1983 stali hvězdami mistrovství Evropy cestovních automobilů. Jejich sportovní i soukromé životy se změnily. Pro oba liberecké piloty to byl první krok k angažmá v továrním týmu BMW. Zdeněk byl vždy o něco napřed, a platilo to i tentokrát. Nikomu jinému se předtím něco takového nepovedlo. A to nejen z Československa, ale i z celého tehdejšího východního bloku. Oba měli v továrních bavorských barvách za kolegy jezdce formule 1. Zdeněk se v roce 1984 střídal například se Stefanem Johanssonem či s Marcem Surerem, Břetislav o dva roky později s Christianem Dannerem. Jejich závodnický um navázal na jedinečnou Elišku Junkovou, která v meziválečném období za volanty automobilů Bugatti okouzlila svět. Rozdíl je v tom, že zatímco tato drobná dáma dosáhla svých úspěchů v čase svobodné první republiky a za podpory svého bohatého muže Čeňka, liberecká dvojice si musela poradit se železnou oponou obepínající ČSSR a okolí. Jestli vás bude bavit povídání s Martinem Strakem v nejnovější epizodě podcastu Kolo na Kolo, tím spíš vás bude bavit samotná kniha!

23. květen 2022 48:06

InstaPokec ze Španělska: Pozitiva Ferrari a má Mercedes pořád šanci na titul?

Turbulentní průběh Velké ceny Španělska jen podtrhl nepředvídatelnost letošní sezony F1. Většina týmů nasadila technická zlepšení, a ta přinesla spustu překvapení. Měl Mercedes na to vyhrát velkou cenu? Proč je Ferrari pozitivní navzdory bolestivému odstoupení? Jak je to s týmovou režií u Red Bullu? A našel Lewis Hamilton novou motivaci? Tradiční analýza uplynulé Velké ceny Španělska!

20. květen 2022 49:19

Traťoví maršálové z Česka sloužili v Miami, byli téměř za celebrity

Traťoví maršálové, neboli „traťáci“. Dva z nich se dostali na Velkou cenu Miami vozů F1. Jejich životní cesta na Floridu ale není jediným tématem nejnovější unikátní epizody podcastu Kolo na Kolo. S Radimem Šnýdrem a Jaroslavem Havlem jsme si povídali v době, kdy měli službu na Red Bull Ringu, o tom, co práce traťového maršála obnáší, jaké zážitky jim to nabízí, a co všechno musí podstoupit, aby se dění na závodní dráze dostali blíže než kdokoli jiný. „Nejsme piloti,“ říkají. „Ale hned za nimi jsme veškerému dění nejblíže.“ Zeptal jsem se na největší zážitky z USA, ale také na největší dojmy z jejich kariéry. A přidal k tomu osobní trapnou historku z Brna!

9. květen 2022 50:24

InstaPokec z Miami: Šťastná prohra Ferrari pod nájezdem celebrit

Proč byl Red Bull i v Miami rychlejší formulí než Ferrari? Proč je se svou prohrou Ferrari vlastně "spokojeno"? Jak by vypadalo pořadí Russell, Hamilton a Bottas nebýt safety caru? A je tu zase (ne)konzistentní rozhodování komisařů! To a mnoho více v nejnovější epizodě podcastu Kolo na Kolo po Velké ceně Miami. A jako neplánovaný bonus: jsou 'neznámé' celebrity přínosem nebo přítěží?

6. květen 2022 44:00

Vzrůšo z premiéry v Miami, Vettelův konec a koho koupí Audi

Naše vzrušení z premiéry F1 v Miami není hrané. V úvodu mimořádného víkendu si povídáme právě o něm. Ale potkali jsme se hlavně proto, abychom rozebrali největší téma léta: potenciální konec kariéry Sebastiana Vettela a z toho vyplývající šance pro Fernanda Alonsa. A jakou roli v tom může sehrát Audi, pořád hledající tým, který koupí. Jaký to bude, a jaký ne? Užijte povídání v nejnovější epizodě podcast Kolo na Kolo.

25. duben 2022 58:47

InstaPokec z Imoly: Proč byl rozdíl mezi Hamiltonem a Russellem tak velký

Ferrari přijelo na domácí Imolu jako favorit. Ale Red Bull mu vypálil rybník a zaznamenal největší úspěch za posledních šest let. Co k tomu vedlo? A co vedlo k propadáku Mercedesu a sedminásobného šampiona Lewise Hamiltona? O hodně horší výkon ve srovnání s novým týmovým kolegou Georgem Russellem vyvolal vlnu kritiky, ale v nejnovější epizodě podcastu Kolo na Kolo rozebíráme, jaké všechny okolnosti k tomu vedly a proč se Mercedes a Hamilton ocitli v tak špatné pozici. Užijte pozávodní InstaPokec Tomáše Richtra a Jiřího Košty z Imoly.