Gotťák
NejnovějšíSezóna 1Epizoda 84. únor 2022

Poslechněte si podcast: Gotťák (díl osmý)

Nic netrvá věčně a seriál Gotťák jde do finále. Šťastná izolace je pryč a nová vlna hudby s sebou přináší nové poměry. Nejistý Karel proto ohlašuje konec kariéry. Jenže zájem o něj trvá v každém režimu a jeho návrat je nevyhnutelný. Všichni ho přijímají jako starého známého a Gott začíná žít životem legendy. Stává se konstantou moderních česko-slovenských dějin. Dokud nás neopustí nadobro. Byla ale jeho hvězdná fasáda skutečně odrazem dokonalého úspěchu, nebo se za ní skrývalo něco mnohem smutnějšího? Pavel Klusák s Terezou Dočkalovou uzavírají božský životopis největší ikony naší hudební scény. Poslechni si další seriály z produkce Audionautu: Pohřešovaná [http://audionaut.cz/podcasty/pohresovana/], Anatomie strachu [http://audionaut.cz/podcasty/anatomie-strachu/] a Terapie sdílením [http://audionaut.cz/podcasty/terapie-sdilenim/]. Sleduj Audionaut na Facebooku [https://www.facebook.com/AudionautPodcast] a Instagramu [https://www.instagram.com/audionaut_cz].

33:39

Gotťák

Vydává: Audionaut

Od 17. prosince 2021 každý týden. Osmidílný podcast Pavla Klusáka o legendě československé popmusic Karlu Gottovi. Idol, ikona, legenda. Jméno Karel Gott zná každý. Známe ale skutečný obraz největší hvězdy českého showbyznysu? Hudební publicista Pavel Klusák se vydává po stopách Zlatého slavíka, aby odhalil, co ve skutečnosti znamená fenomén Gott. V osmidílném audio seriálu zbavuje zpěvákův život fám i tradovaných legend a líčí skutečnost, která je mnohdy bláznivější a fantasknější. Proti Klusákovi stojí herečka Tereza Dočkalová zastupující mladší generaci, pro kterou je český král popu nepochopitelným mýtem. Společně skládají dohromady „božský“ životopis, který se rozvíjí jako dobrodružný příběh s kulturně-společenským přesahem. GOTŤÁK není jen vyprávěním o osudu jednoho muže, ale předkládá svědectví doby a komplexní příběh zábavy i popkultury v Československu.

Web

Sezóna 1Epizoda 728. leden 2022 39:28

Gotťák (díl sedmý)

Popová ikona stárne. Přestože měl Gott rozjetou kariéru v Československu, západním Německu i Sovětském svazu, s příchodem 80. let se mu otřásá půda pod nohama. Jeho svět prochází moderním vývojem a on sám se ocitá na okraji. V zajetí konkurence jeho hvězda přestává stoupat, získává tvář seriózního umělce a pomalu se stává hudbou pro pamětníky. Snaží se adaptovat době i mladým soupeřům a i když se mu daří přebírat publikum, s příchodem revoluce se jeho role výrazně proměňuje a publikum obrací svůj zájem jinam. Další a poslední díl Gotťáka v pátek 4. 2. 2022. Poslechni si další seriály z produkce Audionautu: Pohřešovaná [http://audionaut.cz/podcasty/pohresovana/], Anatomie strachu [http://audionaut.cz/podcasty/anatomie-strachu/] a Terapie sdílením [http://audionaut.cz/podcasty/terapie-sdilenim/]. Sleduj Audionaut na Facebooku [https://www.facebook.com/AudionautPodcast] a Instagramu [https://www.instagram.com/audionaut_cz].

Sezóna 1Epizoda 621. leden 2022 44:37

Gotťák (díl šestý)

Československo v oparu popové fikce. Druhá polovina 70. let vedla dobovou hudební scénu především k únikovým tématům s nabádavými texty. Zpívá se o lásce a odpovědnosti, která soudobým umělcům vtiskuje punc autority. Režim si jejich kulturní roli uvědomuje a s příchodem Charty 77 je nutí do veřejného přitakávání vládní moci. Herci i zpěváci se stávají rukojmími Anticharty a ušetřen není ani Karel Gott. Stejně jako ostatní, i on si svoji jistotu práce a možnost vystupování v zahraničí musí vykoupit. Další díl Gotťáka v pátek 28. 1. 2022. Poslechni si další seriály z produkce Audionautu: Pohřešovaná [http://audionaut.cz/podcasty/pohresovana/], Anatomie strachu [http://audionaut.cz/podcasty/anatomie-strachu/] a Terapie sdílením [http://audionaut.cz/podcasty/terapie-sdilenim/]. Sleduj Audionaut na Facebooku [https://www.facebook.com/AudionautPodcast] a Instagramu [https://www.instagram.com/audionaut_cz].

Sezóna 1Epizoda 514. leden 2022 35:00

Gotťák (díl pátý)

Král uprostřed cenzury a zamlčování. Gottův pokus o emigraci nevyšel, proto uzavírá pakt s prezidentem Husákem, aby i nadále mohl zůstat na velké scéně a zpívat v zahraničí. Pohybuje se na hraně a dával si dobrý pozor, aby nebyl prorežimní ani politický. Přesto si vládnoucí strana nachází způsob, jak ho využít ve svůj prospěch a Zlatý hlas z Prahy postupně ztrácí svou tvář. Dokonce ani v Německu nemůže být sám sebou. Musí se podřizovat byznysu a realita úspěchu se stává stále vzdálenější jeho představám. Další díl Gotťáka v pátek 21.1.2022. Poslechni si další seriály z produkce Audionautu: Pohřešovaná [http://audionaut.cz/podcasty/pohresovana/], Anatomie strachu [http://audionaut.cz/podcasty/anatomie-strachu/] a Terapie sdílením [http://audionaut.cz/podcasty/terapie-sdilenim/]. Sleduj Audionaut na Facebooku [https://www.facebook.com/AudionautPodcast] a Instagramu [https://www.instagram.com/audionaut_cz].

Sezóna 1Epizoda 47. leden 2022 38:27

Gotťák (díl čtvrtý)

Normalizační předěl kultury. S příchodem srpna 1968 vzalo veškeré uvolňování a posouvání cenzury v populární muzice za své. Umělecký rozkvět je zmařen a celá společnost postupně ztrácí hodnoty i odhodlanost. Tvrdý režim pomalu doléhá i na Sinatru Východu, který se mezitím stal důležitou postavou německého hudebního trhu. Normalizace začíná ovlivňovat nejen jeho cestování a hvězdný rozlet, ale také finanční prostředky. Jakým způsobem se proti tomu Gott snažil bránit a co nakonec stálo za výraznou proměnou jeho světa? Další díl Gotťáka v pátek 14. 1. 2022 Poslechni si další seriály z produkce Audionautu: Pohřešovaná [http://audionaut.cz/podcasty/pohresovana/], Anatomie strachu [http://audionaut.cz/podcasty/anatomie-strachu/] a Terapie sdílením [http://audionaut.cz/podcasty/terapie-sdilenim/]. Sleduj Audionaut na Facebooku [https://www.facebook.com/AudionautPodcast] a Instagramu [https://www.instagram.com/audionaut_cz].

Sezóna 1Epizoda 331. prosinec 2021 37:06

Gotťák (díl třetí)

Karel světový. Gott opouští Semafor a nachází nové zázemí v reviálním divadélku Apollo, které založil Jiří Štaidl. Ten se záhy stává nejdůležitějším člověkem kolem Gotta. Společně budují jeho image a postupně zpěváka přetavují v lyrického popového tenora. Všímají si ho západní producenti a jeho šlágry se stávají hitem celého německy mluvícího trhu. Díky tomu získává angažmá v Las Vegas a vzniká jeho první velká legenda. Podařilo se mu ale skutečně dobýt Ameriku, jak sám Zlatý hlas z Prahy tvrdil? Další díl Gotťáka v pátek 7. 1. 2021 Poslechni si další seriály z produkce Audionautu: Pohřešovaná [http://audionaut.cz/podcasty/pohresovana/], Anatomie strachu [http://audionaut.cz/podcasty/anatomie-strachu/] a Terapie sdílením [http://audionaut.cz/podcasty/terapie-sdilenim/]. Sleduj Audionaut na Facebooku [https://www.facebook.com/AudionautPodcast] a Instagramu [https://www.instagram.com/audionaut_cz].

Sezóna 1Epizoda 224. prosinec 2021 34:17

Gotťák (díl druhý)

Gott v Semaforu. Na začátku 60. let divadla malých scén vřela a jako sopky chrlila novou muziku. Hitmakeři Jiří Suchý a Jiří Šlitr zlákali tehdy amatérského zpěváka na jeviště: konečně bude mít vlastní repertoár! Gott získává angažmá i zázemí, s duchem Semaforu ale vždycky trochu bojoval. Přesto právě tady jeho hvězda padá vzhůru. Získává Zlatého slavíka, slaví úspěch u filmu a stává se terčem prvních veřejných pomluv: takže konečně hvězdou se vším všudy! Startuje hudební revoluci v podobě vůbec prvního československého popového alba - a odchází z místa svého úspěchu, protože ví, že potřebuje vlastní management. Další díl Gotťáka v pátek 31. 12. 2021 Poslechni si další seriály z produkce Audionautu: Pohřešovaná [http://audionaut.cz/podcasty/pohresovana/], Anatomie strachu [http://audionaut.cz/podcasty/anatomie-strachu/] a Terapie sdílením [http://audionaut.cz/podcasty/terapie-sdilenim/]. Sleduj Audionaut na Facebooku [https://www.facebook.com/AudionautPodcast] a Instagramu [https://www.instagram.com/audionaut_cz].

Sezóna 1Epizoda 117. prosinec 2021 41:14

Gotťák (díl první)

Hrdina z ČKD přichází. Jako každý správný životopis, i tenhle začíná pohřbem. Jsou 50. léta, postupně se pohřbívá stalinismus a funus je prvním obrázkem, jaký Gott kdy namaloval. A svým způsobem už v něm předznamenává svou hvězdnou kariéru. Tou dobou mladý elektromontér ze strojírenských závodů postupně propadá hudbě a kvůli zpěvu opouští svoje zaměstnání. Poprvé to zkouší na podiích, nastupuje do učení na konzervatoři a jako muž z dělnické třídy, který si nesmírně přeje stát se hvězdou, se pouští na trnitou cestu za popularitou. Další díl Gotťáka v pátek 24. 12. 2021. Poslechni si další seriály z produkce Audionautu: Pohřešovaná [http://audionaut.cz/podcasty/pohresovana/], Anatomie strachu [http://audionaut.cz/podcasty/anatomie-strachu/] a Terapie sdílením [http://audionaut.cz/podcasty/terapie-sdilenim/]. Sleduj Audionaut na Facebooku [https://www.facebook.com/AudionautPodcast] a Instagramu [https://www.instagram.com/audionaut_cz].

8. prosinec 2021 00:44

Gotťák | upoutávka | premiéra 17. prosince

Podcast Pavla Klusáka Gotťák od 17. prosince na vaší oblíbené platformě.