Host ve studiu
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Geopark je území, kde mají místní lidé touhu poznávat, jaké drama se skrývá za tváří jejich krajiny

Dnes vám moc rádi představíme doc. Ing. Martinu Páskovou, Ph.D., odbornou asistentku na Univerzitě Hradec Králové, působící na Katedře rekreologie a cestovního ruchu, která je také členkou Globální rady geoparků UNESCO a předsedkyní Rady národních geoparků.

13:39

Host ve studiu

Vydává: Český rozhlas

Od pondělí do pátku vysíláme v 8:35 zajímavé povídání s atraktivním hostem.

Web

Včera 11:25

Burza filantropie propojuje ty, kteří mají chuť si navzájem pomáhat. Vznikají trvalá přátelství

V Královéhradeckém kraji se v říjnu uskuteční Burza filantropie, při které mohou neziskové organizace a sociální podniky z regionu získat podporu od firem a veřejné správy. Je to velmi chytrý a šikovný nápad na to, jak podpořit neziskový sektor.

Před čtyřmi dny 10:31

Natálka se narodila do lyžařské kolébky. Pod vedením mamky teď získala tři zlata na dětské olympiádě

Na horách se koná spousta krásných sportovních akcí a jednou z nich byla i zimní Olympiáda dětí a mládeže, která včera skončila. O medaile se bojovalo v Trutnově, v Nové Pace, ale i v horských střediscích, ve Vrchlabí a ve Špindlerově Mlýně. Právě tam se představily naše mladé naděje v alpských disciplínách.

Před pěti dny 10:14

Prokleté hory, které jsou ovšem nádherné. Dobrodružství s historickými jasankami na divokém Balkáně

Čeká nás cesta na Balkán. Ovšem na starých lyžích jasankách a v dobovém retro oblečení. Podnikli ji dobrodruzi z Orlických hor Michal Martinek a Zdeněk Friml, dva parťáci, kteří staré lyže nejen vyrábějí, ale také na nich jezdí. V Orlických horách také pravidelně pořádají Mistrovství České republiky v jízdě na historických lyžích.

Před šesti dny 10:43

Police nad Metují propojuje úžasnou krajinu se srdečností obyvatel, říká starosta města Jiří Škop

Zavedeme vás do Police nad Metují, krásného, půvabného města na Náchodsku. V létě se tam jezdí hodně na kole, protože okolí Police je jako stvořené pro cyklistiku. Nedaleko jsou Broumovské stěny, takže se tam daří i horolezectví. A přímo v centru Police nad Metují se už více než 100 let vyrábí světoznámá stavebnice Merkur.

Před týdnem 11:09

Potřebuji každý den řešit skládačku problémů lidí a provozu. To je můj svět v Domově Na Biřičce

Podíváme se do Domova U Biřičky v Hradci Králové, největšího pobytového zařízení pro seniory v Královéhradeckém kraji. Povídáme si s jeho ředitelkou Danielou Luskovou. Třeba i o tom, jak prožili Vánoce a jak se mají v novém roce.

Před týdnem 04:57

Český chlapecký sbor Boni Pueri oslavil 25 let spolupráce s Lucií Bílou. A chystá Mši svatého Aloise

Vyprodaný hradecký Aldis aplaudoval pětkrát za sebou několik minut ve stoje. Radost vyjádřili všichni, kteří na místě byli. Při závěrečné děkovačce stálo na podiu 300 lidí, od tříletých chlapců z Pueráčku až po absolventy. Spolupráce s Lucií Bílou začala před 25 lety v Hradci Králové na koncertu na náměstí, které tehdy zaplnilo 50 tisíc Hradečanů. Od té doby už společně absolvovali 450 koncertů, většinou charitativních.

Před týdnem 09:32

Edita a Šimon Dohnálkovi se poznali pořádně na lodi a teď spolu proplouvají na vlnách Divadla Drak

Podíváme se do Divadla Drak v Hradci Králové a představíme vám manžele Editu a Šimona Dohnálkovi, posilu tamního hereckého souboru.

Před týdnem 09:23

Můj Rush, postrach drogových dealerů, je takový postelový pes, směje se policejní psovodka Tomášková

Postrach drogových dealerů, služební pes Rush, se do historie Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje zapíše tučným písmem, protože během své osmileté služby se stal plnohodnotným parťákem, na kterého se mohla jeho psovodka Petra Tomášková vždy stoprocentně spolehnout.

Před týdnem 11:08

Meteoroložka Kliegrová: Klima se měnilo, mění a bude měnit. Záleží ale na příčinách a rychlosti změn

Na pořádnou sněhovou nadílku čekají netrpělivě na horách pořadatelé tradičních zimních akcí. V neděli odstartuje zimní Olympiáda dětí a mládeže, která sníh prostě potřebuje. Nejen na aktuální sněhovou předpověď se zeptáme vedoucí Oddělení meteorologie a klimatologie hradecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu v Hradci Králové Stanislavy Kliegrové.

Před týdnem 10:35

Učitel a žák z Nového Bydžova jako mechanici na Dakaru. S projektem Motorsport ve škole do světa

Ze svého velkého, splněného snu v Saúdské Arábii se včera vrátili student a učitel Střední školy technické a řemeslné v Novém Bydžově. Oba totiž byli součástí slavného závodu Rallye Dakar, který v neděli dorazil do cíle. Filip Bajora spolu se svým učitelem Tomášem Hovorkou se jako plnohodnotní mechanici starali o závodní speciály týmu Czech Samurais.