Epizoda 6312. březen 2022

Poslechněte si podcast: Game over. Mladí Rusové bez knih přežijí, těžší to bude bez videoher

Komentář Michaela Durčáka: O sankcích proti Rusku se napsalo už mnoho. Jedno kulturně-technologické odvětví ale zůstalo opomenuto, i když bude Rusy hodně bolet: videohry. O svou kratochvíli přijde minimálně pětina mladých Rusů.

07:29

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 199Dnes 12:53

Pod čarou: Psychické potíže nejsou móda ani obdivuhodná zajímavost

Newsletter Matouše Hrdiny: Z duševních poruch a nemocí už naštěstí spadla velká část stigmat a jsou stále častějším předmětem veřejné debaty. To je jistě správné. Spolu s tím se ale z mentálního zdraví stal v mnoha ohledech dobře zpeněžitelný artikl a módní trend. Dnešní Pod čarou je tedy o tom, proč by psychické problémy neměly být příležitostí k výdělku ani inspirativním rysem osobnosti.

Epizoda 200Dnes 12:13

Čtyři měsíce války. Ani jedna strana nemá sílu na průlom, říká analytik

Článek Terezy Ulrychové. Miliony uprchlíků i vybraných financí. Válka na Ukrajině trvá již čtyři měsíce a její konec je v nedohlednu. Podle analytika Vojtěcha Bahenského však zatím nejde o patovou situaci a dění na frontě se bude stále vyvíjet.

Epizoda 198Před dvěma dny 02:51

Glosa: Evropo, máš tam epidemii! Ale my máme jiné starosti

Glosa Veroniky Lehovcové Suché: Doba není úplně veselá a poslední, co chceme slyšet, jsou řeči o covidu. Ale kdo je připraven…

Epizoda 196Před dvěma dny 07:28

Nový český plán: jaderná elektrárna do každého kraje

Analýza Václava Dolejšího. Sériově vyráběné malé jaderné reaktory se mají postupně jako zdroj energie dostat do většiny regionů Česka. Nahradí výpadek způsobený odstavováním uhelných elektráren a umožní odstřihnutí od ruského plynu.

Epizoda 195Před třemi dny 08:46

Zakaría Nemrah. Za mužem z kauzy Hlubuček se zjevují „staří“ kmotři

Článek Terezy Šídlové. Kauza Dozimetr se politicky dotýká především hnutí STAN. Zakaría Nemrah, jedna z ústřední postav organizované skupiny, která podle policie ovlivňovala veřejné zakázky v Praze, ale „vystřídal“ hned několik politické partají.

Epizoda 194Před čtyřmi dny 09:34

Fiktivní bydliště a opatrovník. Co nesedí u nesvéprávného vůdce skupiny

Článek Jiřího Pšeničky a Vojtěcha Blažka. O nesvéprávnosti Michala Redla rozhodoval opakovaně plzeňský osud, ačkoliv podnikatel celý život bydlí ve Zlíně. Předsedkyně soudu uvedla, že o přesun do Zlína neúspěšně usilovali v roce 2018.

Epizoda 192Před čtyřmi dny 08:26

„Nenechali jste nás v tom.“ Kde skončily peníze Čechů na pomoc po tornádu

Článek Tomáše Svobody: Lidem zasaženým tornádem poslaly peníze statisíce dárců i stát. Seznam Zprávy zjišťovaly, kde peníze našly své uplatnění. Rok od ničivé bouře se obce na jihu Moravy ještě stále vzpamatovávají z následků.

Epizoda 193Před čtyřmi dny 14:50

Obrácení důstojníka StB. Z lovce disidentů se stal kazatelem

Článek Jiřího Pšeničky: Příběh bývalého příslušníka komunistické tajné policie. V řadách Státní bezpečnosti bojoval Luděk Voigt s ideodiverzními centrálami, nyní je už tři roky laickým kazatelem v metodistické církvi.

Epizoda 190Před pěti dny 06:36

Co mají na Hlubučka? Odposlechy o úplatcích, s penězi ho ale nechytili

Článek Vojtěcha Blažka. Bývalého náměstka pražského primátora Hlubučka (STAN) poslal soud v pátek do vazby. Policie na něj má zatím jen nepřímé důkazy, vyplývá z dosud dostupných informací.

Epizoda 191Před pěti dny 10:45

Fialova vláda přepsala bezpečnostní mapu: Vyměnila šéfy většiny útvarů

Článek Vojtěcha Gavriněva. Změny na vrcholných bezpečnostních a silových postech jméno po jméně. Koho Fialova vláda vyměnila v čele policejních, vojenských složek a tajných služeb? A kdo jsou noví lidé v jejich čele?