Zprávy pro Plzeňský kraj
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Galerie Azyl zve na novou výstavu s názvem Obrazy vypráví

V Galerii Azyl ve Veleslavínské ulici v Plzni najdete výstavu Renaty Zítkové a Daniely Bařtipánové.

03:36

Zprávy pro Plzeňský kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace o dění v regionu, doma, ve světě a ve sportu. Součástí jsou i dopravní zprávy.

Web

Včera 03:12

Růžový králík na Košutce se dočkal opravy, chránit ho budou nanotechnologie

Růžový králík v Plzni na Košutce by mohl být „nesmrtelný“. Dílo Adama Trbuška totiž začnou chránit moderní nanotechnologie. A to není jediná změna, která sochu čeká.

Včera 03:41

Náměstí v Přimdě má nové označení, nese jméno významného podnikatele

Náměstí v Přimdě na Tachovsku nese od začátku září nové jméno. Připomíná významného místního podnikatele a vlastence Jindřicha Kolowrata.

Před dvěma dny 05:07

Začala oprava tramvajové trati na Koterovské. Jaká omezení nás čekají?

Rozsáhlá rekonstrukce tramvajové trati, zastávek, komunikace i chodníků a inženýrských sítí v Koterovské ulici na Slovanech odstartovala. Stavba a s ní spojená dopravní omezení jsou naplánovány tak, aby začaly po skončení oprav mostu Milénia.

Před dvěma dny 03:05

Psychiatrická nemocnice v Dobřanech díky modernizaci ušetří za energie deset milionů ročně

Psychiatrická nemocnice v Dobřanech dokončila projekt Energetické úspory se zárukou (EPC) za více než 332 milionů korun. Jeho součástí je především vybudování nové plynové kotelny s kondenzační technologií, dále výměna rozvodů topné vody a páry, zateplení budov v areálu, instalace střešní fotovoltaické elektrárny a řada dalších energeticky úsporných opatření.

Před třemi dny 03:32

Na D5 proběhla rozsáhlá policejní kontrola, odhaleni byli dva ilegální migranti

Dva cizince bez platného povolení k pobytu odhalili včera policisté při rozsáhlé kontrole na dálnici D5. Pokutovali také řadu přestupků.

Před třemi dny 05:04

Tipy na víkend: DEPO Street Food Market, Dny šumavského trojhradí, Běh Kilometrovkou

Od státního svátku 28. září až do neděle se konají nejrůznější akce napříč celým regionem. Stačí si vybrat. Podívejte se na naše tipy a pozvánky.

Před třemi dny 00:48

Policie v Plzni stále zjišťuje příčiny nevolnosti studentek zdravotní školy

Fakultní nemocnice v Plzni ošetřila v souvislosti s úterní nevolností studentek Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Plzni celkem 60 lidí.

Před čtyřmi dny 03:24

Vrátí se taxíky na Americkou? Náměstek primátora navrhuje změny v nastaveném provozu

Pustit, nebo nepustit auta na Americkou třídu v Plzni. To je téma, které tamní politici řeší už řadu let. Minulé vedení města auta z této ulice vyhnalo, před rokem po komunálních volbách ale vládu převzala nová koalice, která je tam opět částečně vrátila. A možná se chystají další změny.

Před čtyřmi dny 03:30

Felixův turistický klub dělá výlety pro lidi s duševním onemocněním i poruchou autistického spektra

Zpříjemnit život lidem s duševním onemocněním a s poruchou autistického spektra – právě o to se snaží členové plzeňského Felixova turistického klubu. Několik z nich se každý týden, za každého počasí a bez nároku na odměnu vydává s klienty na výlety napříč Plzeňským krajem.

Před šesti dny 00:39

Plzeňský lidový soubor a BROLN vystoupí na společném koncertě

Plzeňský lidový soubor slaví 70. narozeniny, přijďte to oslavit s námi! Slavnostní koncert proběhne 11. října od 18 hodin v Divadle Alfa v Plzni. Jako host navíc dorazí vynikající Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů (BROLN).