• Podcasty
  • Na férovku s Vavřincem Hradilkem
3. červen 2021

Poslechněte si podcast: Fyzické disciplíny jsou pro mě jednodušší. Nejradši mám ale šerm, říká moderní pětibojař Kuf

Mistr Evropy v moderním pětiboji z roku 2016 Jan Kuf poslední dva roky nezávodil. Kvůli operaci kolene dokonce ani nevěděl, jestli se k profesionálnímu sportu vůbec někdy vrátí. „Po fyzické i mentální stránce to nebylo snadné. Jsem šťastný, že mám možnost vrátit se do koloběhu světových pohárů,“ popisuje v talkshow Na férovku s Vavřincem Hradilkem. „Kdybych z nějakého důvodu skončil s pětibojem, tak bych přešel k šermu. Je to krásná disciplína a úžasný sport,“ říká Jan Kuf.

23:10

Na férovku s Vavřincem Hradilkem

Vydává: Český rozhlas

Se svým hostem si povídá vodní slalomář, stříbrný medailista z LOH 2012 v Londýně a dvojnásobný mistr světa Vavřinec Hradilek.

Web

Před pěti dny 33:41

Rychlostní lyžař Radek Čermák: Rychlost je pro mě droga. Chci se svahem řítit dvě stě padesátkou

Ve sportovní talkshow Na férovku s Vavřincem Hradilkem se tentokrát rozpovídal držitel českého rekordu v rychlostním sjezdovém lyžování Radek Čermák. Ze svahu je schopný svištět na lyžích až rychlostí 243 km/h. Jak moc je nebezpečný sport, kde se závodník snaží řítit z kopce dolů co nejrychlejším způsobem? Jak probíhá závod, který trvá zhruba pouhých 15 vteřin? Poslechněte si celý rozhovor s českým rekordmanem.

Před týdnem 29:06

Freestylový motokrosař Petr Pilát: Během covidu mě drželi nad vodou mladí kluci z akademie

Ve čtvrteční sportovní talkshow Na férovku s Vavřincem Hradilkem se tentokrát rozpovídal freestylový motokrosař Petr Pilát. Energický závodník se může pochlubit i tím, že už ve čtrnácti letech vůbec jako první skočil backflip. Jak se k jeho sportu zpočátku stavěla rodina? Věří showmen, že v jeho FMX Junior Academy vyrostou noví úspěšní závodníci? Co chystá 2. července v Čerčanech za akci? Poslechněte si rozhovor s jezdcem, kterému se vžila přezdívka "Pilník".

Před 2 týdny 28:13

Hokejista Roman Červenka: Kari Jalonen přinesl do týmu skvělou energii. Hráčům věřil

Hostem čtvrteční talkshow Na férovku s Vavřincem Hradílkem je kapitán bronzového týmu z nedávného MS v ledním hokeji a nejproduktivnější hráč celého turnaje Roman Červenka. Jak hodnotí reprezentačního trenéra Kariho Jalonena? A jaké je to žít a hrát hokej ve Švýcarsku? Poslechněte si celý rozhovor s hokejistou, který v reprezentaci debutoval v roce 2007 a od té doby patří k jejím oporám.

Před 3 týdny 35:20

Vodní slalomář Jakub Grigar: Na závody do Troji se moc těším. V Praze panuje vždy skvělá atmosféra

Svého kamaráda, kolegu, ale i soupeře Jakuba Grigara si do studia pozval Vavřinec Hradilek. Do pořadu Na férovku zavítal slovenský vodní slalomář, který pochází z Liptovského Mikuláše. Jak se stříbrný medailista z olympijských her v Tokiu těší na úvodní zastávku Světového poháru, který se koná o víkendu v pražské Troji? Jak řeší závodní váhu? Jaké byly jeho začátky s fotbalem a proč zůstal u vody? Poslechněte si celý rozhovor s usměvavým sportovcem ze Slovenska.

2. červen 2022 30:03

Sdruženář Tomáš Portyk: Výběr sportu byl víceméně jasný, protože táta i dědeček skákali na lyžích

Hostem čtvrteční talkshow Na férovku s Vavřincem Hradílkem je současně nejlepší český sdruženář a rodák z Lomnice nad Popelkou Tomáš Portyk. Jak probíhá letní příprava u sdruženářů? V čem pro něj před lety byla zlomová Olympiáda mládeže, kde získal zlatou medaili? Jakou úsměvnou a zároveň smutnou historku má z letošního startu v Pekingu? Poslechněte si celý rozhovor se sportovcem, který je v závodním kolotoči už od roku 2010!

26. květen 2022 33:22

Biker Tomáš Zejda: Na akci Red Bull Rampage mi nešlo o výsledek, ale hlavně o to dokončit jízdu

Hostem talkshow Na férovku s Vavřincem Hradílkem je profesionální biker a vášnivý cestovatel, který chodí nejraději všude naboso. Tomáš Zejda je jedním ze dvou Čechů, který se zúčastnil prestižního závodu Red Bull Rampage. Na kole jezdí už skoro osmnáct let, jako profesi ho provozuje už patnáct let. Co všechno umí s kolem za triky? Kde všude po světě závodil? Poslechněte si celý rozhovor s freestylovým jezdcem.

19. květen 2022 31:41

Zimní plavec Filip Jícha: Za polárním kruhem člověk nezávodí na čas, ale hlavně sám se sebou

Hostem sportovní talkshow Na férovku s Vavřincem Hradílkem je člověk, který se nedávno zaplaval za polárním kruhem v extrémně ledové vodě v rámci expedice arktického plavání na Špicberkách. Zimní plavec Filip Jícha závodní trať jednoho kilometru plaval ve vodě, která měla teplotu minus jeden stupeň Celsia a teplota vzduchu dosáhla hodnoty až minus sedmnáct stupňů. Poslechněte si rozhovor s borcem, kterého uchvátilo zimní plavání.

12. květen 2022 34:11

Horolezec Marek Holeček: Při lezení po horách se nesoustředím na výkony, ale užívám si zážitky

Hostem talkshow Na férovku s Vavřincem Hradílkem je dobrodruh, výborný horolezec a dvojnásobný držitel zlatého cepínu Marek Holeček. Co říká o svém filmu a projektu Mára jde do nebe? Proč považuje horolezectví spíše jako umělecké dílo? Co pozitivně naladěného sportovce psychicky vyčerpává? Jaké podařené výstupy má za sebou? Poslechněte si celý rozhovor s bláznem zapáleným do horských oblastí.

5. květen 2022 30:34

Organizátorka Vltava Run Květa Látalová: Závodem se baví i obyvatelé vesnic, kde se závod běží

Hostem pravidelné čtvrteční sportovní talkshow Na férovku s Vavřincem Hradílkem je ředitelka štafetového běžeckého závodu Vltava Run Květa Látalová. Co běžci v týmu během necelých dvou dní na trase od pramene Vltavy až do pražského Braníku zažijí? Kde organizační štáb získal inspiraci k pořádání 360 kilometrů dlouhého běhu? Závod se koná 14. a 15. května a startuje ze šumavského Zadova. Budete také na startu? I kdyby ne, tak se navnaďte a poslechněte si celý rozhovor!

28. duben 2022 27:23

Šéf házenkářů Ondřej Zdráhala: Těší mě daleko lepší komunikace mezi krajskými svazy a kluby

Hostem sportovní talkshow Na férovku s Vavřincem Hradílkem je bývalý reprezentant a v současnosti prezident Českého svazu házené Ondřej Zdráhala. Hráč, který působil na postu střední spojky a hrál mimo elitních českých celků i v Dánsku, Norsku, Německu, ale i v Kataru, se nyní pokouší spojit tuzemské házenkářské hnutí. Je podle něj angažování zahraničního kouče k reprezentaci správným krokem? Poslechněte si celý rozhovor s borcem, který chce pozvednout českou házenou!